Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie telewizora HCM Royal 5115A

19 Lut 2004 13:55 1557 8
  • Poziom 11  
    Mam maly problem z w/w TV, po naprawie przetwornicy (byla calkiem padnieta) telewizor nie reaguje na sygnal zalaczenia ani z panelu TV, ani z pilota, (dioda led ze jest zasilanie ladnie sie swieci, poza tym napiecia z przetwornicy sa wszystkie i sa prawidlowe) nie wiem co dalej z tym fantem zrobic?
  • Poziom 11  
    Jezeli w tym modelu zalaczanie napiecia sys. jest na tranzystorze BUT 56 lub podobnym, to nalezy wymienic tez 2SA1013; czesta usterka
  • Poziom 16  
    sprawdz A1013 jest on dzieś między przetwornicą a trafem (taki czarny troche większy jak te tradycyjne małej mocy) jest jeszcze koło niego jeszcze jeden większej mocy z możliwoscią mocowania do radiatora, sprawdz sobie jeszcze opory wokół tych tranzystorów bo zazwyczaj siada zasilający gdy tranzystory zrobią zwarcie
  • Poziom 13  
    Sprawdz transistor v bloku napiecia.
  • Poziom 19  
    Pomierz napięcia przy włączaniu (z lokalnej albo z pilota)na n.41 PCA... Q605,Q905,Q906,Q907.One są odpowiedzialne za podanie 112V na 2SD1555 (BU...).
  • Poziom 11  
    w sumie to dopiero dzisiaj bede mial czas zajac sie tym zlomem, po wymianie w/wwymienionych tranzystorow zaczel piszczec trafopowielacz wiec przypuszczam ze tranzystor w odchylaniu jest walniety, dam znac po weekendzie jak mi poszlo, dzieki za rady
    pozdrawiam :)
  • Poziom 11  
    posiedzialem nad tym TV troche ale dalej nic wymienilem wszystkie mozliwe tranzystory ktre sa odpowiedzialne za zalaczaanie (tak mi sie wydaje) :) nie mam wiarygodnego schematu do tego TV (ten ktory sciaglem z elektrody rozni sie od tego co jest na plycie moze model 5115 i 5115A to dwa calkiem rozne chassis jakby ktos mial schemat do tego drugiego to prosze o przeslanie na maila, procesor wtym Tv nie jest PCA... tylko jakis M3 i cos tam, poza tym przetwornica jest sterowana ukladem STR50....
  • Specjalista AGD
    Są to dwa rózne chassis, a zdarzało się w tym royalu, że nawet w tym samym dokładnie typie odbiornika i egzemplarzach stojących obok siebie na półce sklepowej siedziały całkiem inne "wnętrzności". Pewnie masz tam STR58041, albo 5412 w zasilaczu.
  • Poziom 11  
    telewizor ten doprowadzi mnie niedlugo do roztroju nerwowego (chyba padl procesor) peter falk a masz moze schematy do nich ten moj ma prawdopodobnie STR 58041 Ale glowy nie dam sobie uciac bo nie mam go teraz kolo siebie moj mail to czyrnek(malpa)wp.pl
    Pozdrowienia Mariusz