Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

halogen 500W na czujnik ruchu

21 Lip 2008 12:51 2571 4
  • Poziom 16  
    Witam, Czy może ktoś polecić mi jakiś dobry halogen zewn z czujnikiem ruchu. Będzie on montowany na ścianie z ociepleniem 12 cm i dobrze byłoby żeby miał większą powierzchnie mocowania a nie jak w standardzie wąską blaszkę.
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    Witam. Wystarczy zamontować ten halogen na kotwach metalowych/ po zewnątrz rurka a wewnątrz śruba, która tę rurkę na końcu rozpiera/. Rurki będą służyły jako dystans przy przejściu przez ocieplenie. Jeżeli ocieplenie ma 12 cm. grubości, to kotwy mogą być 3 - 4 cm. dłuższe i o średnicy 12 mm wystarczą do sztywnego zamocowania tego halogenu. Ja mocowałem takie halogeny na kotwach 12mm. lecz ocieplenie miało ok. 10 cm. grubości. Pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 16  
    witam, dzięki za zainteresowanie.
    Chodzi o kołki rozporowe? Czy na jednym takim czymś utrzyma się ten halogen. One trochę ważą . Jeżeli nie kołki to Kolega podeśle jakieś zdjęcie
    A jeżeli chodzi o sam halogen to jaki by Kolega polecał ? Można kupić b.tanio ale nie wiem co to za jakość.
  • Poziom 26  
    Witam.
    Halogeny mocowałem na dwu kołkach, gdyż na jednym nie bardzo by trzymało. Należy wywiercić otwory o odpowiedniej średnicy i głębokości o ok. 5 mm większej niż długość śruby. Następnie włożyć kołki ze śrubami poluzowanymi tak, aby krawędzie tulejek były równo z powierzchnią ściany. Później wykręcić ostrożnie śruby, przełożyć przez uchwyt lampy i wkręcić w tuleje nie naciskając, aby nie wypchnąć elementów rozpierających. Kiedy już śruby wejdą w gwint można sobie wszystko dokładnie ustawić do powierzchni ściany i dokręcić mocno uchwyt do krawędzi tulei.

http://www.tz-amex.pl/index2.php?m=2&url=lacznik_mocowania_oscieznic
    Takie właśnie kotwy używałem do mocowania halogenów.

Na jakość halogenów największy wpływ mają żarniki, obudowa może być ta zwykła.
    Pozdrawiam.