Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaka temperatura alternatora w VW Passat

21 Lip 2008 13:48 3365 4
  • Specjalista AGD
    Witam.

Mam pytanie, czy temperatura altermatora w VW Passat (Diesel 89 rocznik) po ok 10-15 minutach pracy silnika (wolne obroty lub jazda) może wynosić ok 70-80 st C?
  • Poziom 11  
    Witam;
    Alternator na pewno sie grzeje podzczas jazdy,z powodu temperatury silnika i z tego ze sie obraca...ale wg mnie nie powinien sie nagrzewac do tej temperatury..Najlepiej sprawdzic temperature np. po dluzszej jezdzie ok.20-30 min i porownac..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Zaraz po rozruchu moze być pełna moc. Z mierz amperomierzem ,ile amperków ci płynie. . Ale już po kilku minutach moc powinna spaść. Chyba że masz padnietą jedną celę w akumulatorze.Jedąc bez świateł alternator ma być chłodny.Pod ciążeniem może być ciepły. Ale nie może parzyć. Chyba że jest przeciążony.
  • Moderator Samochody
    Temperatura normalna, nie ma się czym stresować, dopóki nie dymi i nie brakuje prądu to jest ok, w końcu z początku ma sporo do roboty - doładowanie akumulatora, świece, jazda na światłach. A co do podgrzewaczy to grzeją do momentu osiągnięcia przez silnik 70 stopni - chyba że samochody mi sie pomyliły.