Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ACZ3403PX problem z czujnikiem otwartych drzwi

21 Lip 2008 15:09 2632 1
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z chłodziarko-zamrażarką marki Amica model ACZ3403PX. Chłodziarka została trochę przerobiona ponieważ płyta chłodząca która znajduje się w środku obudowy (nie ma do niej żadnego dostępu) została uszkodzona i uchodził z niej gaz. Przy tej usterce serwis Amici nakazuje wyrzucenie lodówki jednak pewien majster przerobił tą chłodziarkę montując płytę na tylnej ściance chłodziarki i łącząc ją z agregatem pomijając stary obieg. Wszystko działałoby wporządku gdyby nie problem który się pojawił tyle że w zamrażarce. Mianowicie na wyświetlaczu wyświetla się kontrolka "d" która symbolizuję otwarte drzwi pomimo iż oboje drzwi są zamknięte, sprawdzałem odłączając poszczególne agregaty i ten problem pojawia się tylko podczas włączenia zamrażarki. W instrukcji jest napisane że po 1h w której drzwi są otwarte wyłącza się agregat i tak dzieje się u mnie mimo iż drzwi są zamknięte. Może ktoś spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązac? Byc może problem leży w czujniku otwartych drzwi, jeśli tak to gdzie on się znajduję i czy jest szansa zeby go jakoś ominąc? Proszę o jak najszybszą pomoc.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany. Okazało się, że majster przy przewiercaniu otworu w tylnej ściance przez który została przeprowadzona rurka od parownika przez przypadek przeciął wiertarką kabel od czujnika drzwi zamrażarki.