Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JBL GTO 937 6x9 czy PIONEER TS-A6904i 6x9 które wybrać?

Adramelek 21 Jul 2008 16:01 5031 12
    Adramelek
    Level 10  
    Witam
    Samochód to Fiat Siena, z przodu mam założone głośniki PHONOCAR 165mm + Tweetery, z tyłu w półce to samo - wszystko zasila radio, jako źródło basu wykorzystuję skrzynię w bagażniku z głośnikiem Boschmann 350RMS/750MAX (nie pamiętam modelu), a źródło zasilania to Blaupunkt THA 280.

Bas jest potężny wręcz za duży jak do normalnego słuchania, więc chciałbym wyrzucić skrzynię i włożyć w półkę dodatkowo głośniki wymienione w temacie jako główne źródło basu, pytanie takie czy to wogóle się spisze i będzie wmiare niski i mocny bas z tego i jeśli tak to które by były lepsze do tego?
    Moim faworytem są Pioniery ponieważ niżej schodzą, oraz są mocniejsze jesli chodzi o moc MAX.
    Zasilił bym to wyżej wymienionym wzmacniaczem więc mocy bym im dostarczył aż za dużo więc wykorzystał bym je w pełni, ale czy odczuję pożądany efekt.

Napewno ktoś zapyta dlaczeko 6x9, a dlatego że w pułkę tylko takie zmieszczę i będą idealnie pasować.
    trance84
    Level 28  
    A tak kolego się zapytam nie wiesz do czego służy potencjometr GAIN/LVL/VOL na wzmacniaczu??

Bassu z sub-a ma być tyle że ma uzupełniać muzykę a nie tworzyć coś w rodzaju buuu-sło-buuu-wa-buuu-pios-buuu-enki-buuu którą słuchasz.

A powiedz mi również czy ten sub który wozisz w aucie jest robiony na podstawie wyliczeń z programu pod głośnik czy poprostu takie widzimisie??

Bo może być tak że zestroiłeś sobie skrzynke na poziomie 150 Hz i ten bas cię poprostu zamęcza przy dłuższym słuchaniu

Żadne głośniki nie zejdą tak nisko jak schodzi dobrze wyliczona skrzynka dla suba w bagażniku.
    Adramelek
    Level 10  
    Wiedziałem że jak stworzę taki temat to jakiś "kolega" czyli Ty będzie zadawał pytania, oraz pouczał nie na temat.
    Nie jestem Cieciem, od 5 lat tworzę suby, oraz kolumny Estradowe i wierz mi że wiem jak ma taka konstrukcja wyglądać, pisałem że bas jest potężny, a nie chaotyczny, więc co do subów to lekcji nie potrzebuję.

Natomiast moja wiedza odnośnie głośników 6x9 jest żadna bo nigdy się tym nie interesowałem więc potrzebuję rady nie pouczania, a suba chcę zlikwidować bo potrzebuję całej przestrzeni bagażnika.
    trance84
    Level 28  
    To pisz po ludzku że potrzebujesz bagażnik w całej okazałości a nie że masz za dużo basu i chyba będziesz musiał skrzynkę wyrzucić.

Skoro masz takie obeznanie to nie twórz niepotrzebnych tematów.
    Chce człowiek pomóc to zaraz się obrażają.

Wiesz że ładowanie głośnków w półkę to kiepski pomysł.
    Owszem zagrają ci ale nie tak ładnie jak zestaw przedni w połaczeniu z subem.

Jak dla mnie to bierz jakiekolwiek.
    Adramelek
    Level 10  
    Skoro masz takie obeznanie to nie twórz niepotrzebnych tematów.

chyba wyraźnie napisałem na czym się znam, a na czym nie?

Temat proszę usunąć bo mi się tylko ciśnienie podnosi jak widzę takie wypowiedzi.
    adamboss
    Level 16  
    To moze suba zmienic na cos kulturalnego np. intertechnik mds08, i ladnie wszystko zestroic:) ?? lepiej niz 6x9 bedzie kazdy to Ci tutaj powie:)
    Adramelek
    Level 10  
    Nie da rady tego tam wsadzić bo miejsca zbyt mało, a jak już by upchał to strasznie brzydko by wyglądało więc 6x9, lub wogóle :(

Ja wiem że z nich bas jest mały, ale mam nadzieję że chociarz trochę go będzie.
    trance84
    Level 28  
    Coś tam zagrają ale po przesiadce z suba na głośniki w tylnej półce będziesz czuł niedostyt bassu
    adamboss
    Level 16  
    Jak 20cm sub do bagaznika Ci nie wejdzie??:> mowie lepiej wez tego IT MDS08 niz jakies 6x9,
    trance84
    Level 28  
    Z tego co pamiętam to Siena w bagażniku ma między tylnym pasem a nadkolami sporo miejsca po bokach.
    Więc jeżeli masz trochę zacięcia stolarza to w jedną wnęke załaduj jak kolega radzi IT08 a w drugą wnękę zabudowany podobnie wzmacniacz.

Pod półkę podwieś jakiś neon i już masz ciekawą zabudowę i prawie 500l bagażnika do wykorzystania.
    izotopekMax
    Level 18  
    A moze cos z helixa na tyl jak juz 6x9. Mi sie podobalo brzmienie tych glosniczkow.
    Kiedys mialem pioneery 6921 podpiete pod wzmacniacz(audsion srx2) w sedanie i gralo dosc dobrze i nawet bas niezly byl.
    Adramelek
    Level 10  
    W bagażniku mam butlę 60l litr. zaraz za siedzeniami, ale na samym tyle jest jeszcze miejsca na 2x36cm tylko nie o to chodzi, potrzebuję poprostu całej pozostałej przestrzeni bagażnika, z tymi wnękami po bokach to myślałem i było by nie głupie tylko mnóstwo pracy by to zajęło jak sam pisałeś, muszę to przemysleć czy mi się chce hehe
    Helixy są za słąbe, pod ten wzmacniacz co posiadam potrzebuję coś mocniejszego.
    No i drugi raz dobrze napisałeś że będę odczuwał niedosyt basu, no ale trudno.

Więc które z wymienionych w temacie mi polecicie jakby co, słyszał ktoś jak to gra?
    adamboss
    Level 16  
    Albo wszytsko sprzedac i kupic porzadny zestaw odseparowany na przod + dobry wzmak do tego i juz calkiem git bedzie:D