Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer A-204r - trzeszczy prawy kanał

19 Lut 2004 16:05 1985 2
  • Poziom 13  
    Witam. Jestem posiadaczem wzmacniacza pioneer A 204r. Pod prawe gniazdo "line" podłączyłem wtyczkę od komputera. W komputerze było przebicie i na gniazdo wzmacniacza przeszła iskierka i od tego momentu w prawym kanale bardzo kiepsko słychać i trzeszczy. Jak rozebrałem wzmacniacz to wygląda to na prostą robótkę, ale nie wiem co tam trzeba wymienić.
  • Poziom 26  
    Siema. Jeżeli obydwa kanały są identyczne, to porównaj napięcia ze sprawnego kanłu. Prawdopodobnie jakiś tranzystor na przedwzmacniaczu leży. Rezystory także wskazane sprawdzić. Skoro gra to najprędzej przedwzmacniacz. Warto jednak prześwietlić cały kanał.
  • Poziom 21  
    Jak to sieprześwietla te kanały ? Czy uzywacie do tego zwykłych rendgenów ? może macie jakiś prosty schemat na proste podłaczenie lampy rendgenowskiej ? Proponuje sprawdzić kabel "line" może to karta muzyczna sieuszkodziła ? musisz wszystko wykluczyć , sprawdż na innych kolumnach , jeśli padł ci przedwzmacniacz albo końcówka to musisz sobie posprawdzać miernikiem układ scalony oraz tranzystorki , dziwne dlaczego nie poszło zabezpieczenie wzmacniacza .