Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KA2297 (Samsung)

czarutek 19 Lut 2004 16:40 2239 10
  • #1 19 Lut 2004 16:40
    czarutek
    Poziom 34  

Szukam rozwiązań na odbiornik FM ("broadband"), pracujący na ustalonej częstotliwości rzędu 80MHz, na baterię, oczywiście jak najtańszy i jak najlepszy.
    Czy ma ktoś doświadczenia z układmem KA2297 i zechciałby się nimi podzielić?
    Ewentualnie jakieś inne, sprawdzone układy?
    Z góry dzięki!

0 10
  • #2 19 Lut 2004 17:13
    czarutek
    Poziom 34  

Przetestowałem jak dotąd:
    TDA7000 i resztę serii - w ogóle odpada, zero sopranów.
    CXA1019, 1191... - zbyt dużo elementów, za duże szumy.
    U2510 - j.w.
    SA615 - j.w. i za drogi (chyba nie udało mi się z niego wszystkiego wycisnąć, a z tym co się udało... wielkie rozczarowanie).

0
  • #3 22 Lut 2004 23:53
    IjeSJot
    Poziom 27  

:arrow: Czarutek W jakich pasmach testowałeś CXA1019 ?? czy mógłbyś się podzielić uwagami??
    Pozdrawiam IjeSJot.

0
  • #4 23 Lut 2004 19:12
    czarutek
    Poziom 34  

Testowałem z grubsza w starych i nowych UKF, czyli "J-Band" i "US-Band", zgodnie z aplikacją podaną przez Sony. Mam też schemat radiobudzika Sony na CXA1019S, ale aplikacja jest właściwie identyczna jak w nocie.
    Trochę dokładniej testowałem na 80 i 85 MHz.
    Zalety:
    a) ładnie działa wskazanie natężenia pola,
    b) ładnie działa AFC,
    c) łatwo zrobić "mute", zarówno przy wykorzystaniu pokładowego wzmacniacza mocy, jak i zewnętrznego, niestety przy włączaniu i wyłączaniu nadajnika jest oczywiście 'łup' - trzeba by było zastosować przekaźniczek,
    d) przenosi do około 17kHz (domowa metoda - CoolEdit i szum biały),
    e) dobrze działa regulator napięcia.
    Wady:
    a) sporo elementów zewnętrznych,
    b) spore szumy z detektora,
    c) duże szumy pokładowego wzmacniacza mocy, więc lepiej z niego w ogóle nie korzystać.
    Generalnie jest niezły przy tak niskich kosztach, jednak szukam czegoś lepszego, o mniejszych szumach.
    Złożyłem już próbkę na KA2297 i jak na razie jestem bardzo mile zaskoczony...

0
  • #6 24 Lut 2004 10:41
    czarutek
    Poziom 34  

KA3361 do złudzenia przypomina MC3361?
    Zapomniałem podkreślić, że potrzebuję odbierać 80 i 85 MHz (mam już takie anteny nadawcze).
    Z KA3361 miałbym chyba dwa problemy. Po pierwsze jest to IF, więc musiałbym dorobić stopień wejściowy, a wtedy już za dużo elementów. Po drugie kwarc 10,245MHz jest niestandardowy. 10,240MHz jest standardowy, ale z kolei nie ma chyba standardowego filtra 460kHz... :(
    Odnośnie KA2297 - wygląda na to, że przenosi jeszcze 19kHz, aż mi się nie chce wierzyć, może moja metoda jest do bani. Taką samą metodą np. TDA7000 tnie już przy 12kHz (dwa komputery, CoolEdit i szum biały).

0
  • #7 04 Mar 2004 02:21
    czarutek
    Poziom 34  

Nie umiem chyba poradzić sobie z wejściem. To musi dać się zrobić lepiej.

0
  • #8 04 Mar 2004 02:40
    DWAserwis
    Poziom 29  

A może kupić gotowe radyjko na bazarze - od 4 do 10 zł z syntezą i wymiarów długopisa lub pudełka zapałek a w środku wymienione wcześniej KA.... lub TDA.....
    Sporo ludzi to wykorzystuje do kamer i mikrofonów bezprzewodowych - lub zdawania egzaminów :wink:

0
  • #9 04 Mar 2004 02:53
    czarutek
    Poziom 34  

Nienie, to nie to... :(
    Zażartowałeś sobie chyba :lol:

0
  • #10 04 Mar 2004 03:51
    DWAserwis
    Poziom 29  

To niestety niejest śmieszne - ostatnio naprawiałem radyjko za 25zł (bazarowe) z wyświetlaczem. syntezą i ful bajerków i wymiaru paczki papierosów - a w środku był scalak który siedzi w wieżyczkach i kinach domowych Philipsa - a dla ciekawości ten scalak w North elektronik kosztuje ponad 200 zł - jaja niestej ziemi :D

0
  • #11 04 Mar 2004 09:50
    czarutek
    Poziom 34  

Czy pamiętasz może symbol tego układu? Czy on był Philipsa?
    A ceny, rzeczywiście najczęściej są chyba z kosmosu. :D
    Najgorsze jest to, że jak już wreszcie wyszukasz jakiś scalaczek, który ma duże szanse spełnić wymagania, to się okazuje, że trzeba dać za niego majątek, a po drodze Cię jeszcze okradną. I to jest wredna podpucha, bo cena gdzieś tam w podświadomości ciągle = jakości... :wink:
    Kilka razy już dałem się tak właśnie podpuścić... :cry: No a Philips, to zdaje się w tej dziedzinie królować. Szkoda pióra...
    Zauważyłem też pewną prawidłowość - tego typu producenci nie udostępniają próbek. Ani darmowych, ani odpłatnych. :lol:

Cytat:
    SA615 - j.w. i za drogi (chyba nie udało mi się z niego wszystkiego wycisnąć, a z tym co się udało... wielkie rozczarowanie).

Przeczytaj notę Philipsa, zerknij na cenę ze strony Philipsa, na cenę np. w TME...
    Mam 3 sztuki. Nie wiem co bym jeszcze musiał mu wyczarować... SA615 jest po prostu kolejnym pozłacanym chłamem Philipsa. :x
    KA2297 - niebo a ziemia.
    8)

0