logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Głośniki do UWAGA...Tico xD

grzesiek16nowy 21 Lip 2008 23:31 5831 26
REKLAMA
  • #1 5365191
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    Witam. zakupiłem radio JVC KD-G342. Czytałem tutaj na forum, że w tej cenie to jedno z lepszych. Chce teraz kupić głośniki do tego radia...
    Jakie kupić? żeby zagrały dobrze pod samym radiem!? to radio ma wyjście RCA więc chce dokupić wzmak do skrzyni band-pass bo mam juz takową w domu;D Czy warto kupić głośniki na półkę? ja chyba tak nie uważam... z tyłu chciałbym mieć skrzynie a na półce 2 tweetery. Ale jakie głośniki do przodu? nie ma sensu chyba kupować 10cm zamiast tych firmowych w kokpicie. Chciałbym 16,5 cm w drzwi... ale jakie będą dobre głośniki pod to radio?
    CZEKAM NA ODPOWIEDZI!!!:)
  • REKLAMA
  • #2 5365207
    Danek9
    Poziom 17  
    Ile masz na to wszystko kasy?
  • REKLAMA
  • #3 5365220
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    no niewiem... coś ok 100-200-300? ale chyba głośniki za 300zeta będą o dużej mocy..?
  • #4 5365224
    trance84
    Poziom 28  
    Jeżeli pod radio to stale i niezmiennie polecamy tutaj na forum HELIX DARK BLUE 62.1 za 199 zł na alledrogo.

    Żadnych cykaczy z tyłu.

    Przedni system najważniejszy.
    Porządnie wytłumione drzwi i dystanse porządnie zamocowane kable 1.5mm2 do zasilenia głosników w drzwiach i jest dobrze.
  • #5 5365241
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    też tak yślałem ale czy helixy nie będą za duże?? i czy ładnie grają?? zmieszczą się do Tica??

    Dodano po 17 [minuty]:

    nie będą potrzebowały wzmacniacza...?
  • #6 5365895
    bufu4
    Poziom 17  
    sam chciałes 16.5 cm.... więc czemu mają być za duże ? CZy potrzebują wzmacniacza to inny temat.... wiadomo, że zagrają lepiej ale nawet pod samym radie dają rady :) tylko kable daj grubsze
  • #7 5365908
    domino987
    Poziom 22  
    Jeżeli planujesz i jeszcze nie kupiłeś wzmacniacza kup 4 kanałówkę, dwoma kanałami zasilisz Helixy z przodu a dwa kanały w mostku puścisz na suba
  • #8 5366074
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    4 kanaly...? ale tam jest w radiu jedna para wyjścia RCA
  • #9 5367418
    MaryGave
    Poziom 13  
    O cztery kanały to chodziło wzmacniacz a nie radio ;) pod te RCA podłączasz wzmaka
  • REKLAMA
  • #10 5370472
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    ja wiem !!!! tylko czy 4 kanałowy wzmak nie potrzebuje 2 par wyjść RCA??? czy wystarczy jedno??
  • #11 5370539
    BlueSystem
    Poziom 28  
    mozna rozdzielic 2 na 4 i podlaczyc do wzmacniacza i bedzie dzialal i przod i sub.
  • #12 5370590
    Ache
    Poziom 19  
    Jak jestes ze Slaska to mozesz podechac do mnie do firmy i zrobimy Ci panele, a glosniki to ja bym polecil Kicxy..
  • #13 5371552
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    kicxy??????czy helixy...? ze ślaska nie jestem

    Dodano po 1 [minuty]:

    mozna tak rozdzielic wyjscia??? to po co w radiach sa po 2,3 pary wyjsc rca?? ale to chyba zmieni jakies tam parametry w graniu..czy nie?
  • #14 5371979
    Ache
    Poziom 19  
    Nie zmieni parametrow, 2 pary masz po to, zeby np osobno sciszyc suba, a osobno przod. A glosniki Kicx..
  • #15 5374050
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    Radio bedę miał dopiero jutro... kto wie co to jest korektor cEQ ?
  • #16 5374091
    trance84
    Poziom 28  
    Korektor to polska nazwa a znaczy to samo co EQ czyli Equalizer.

    A co to Equalizer lub korektor to wpisz w googlach i się dowiesz.
  • #17 5375464
    Kłosiol
    Poziom 29  
    Ache napisał:
    Nie zmieni parametrow, 2 pary masz po to, zeby np osobno sciszyc suba, a osobno przod. A glosniki Kicx..


    To mozna zrobic na samym radiu za pomoca Fader.

    2 pary sa po to, by podłaczyc 2 wzmaki,np jeden na przód a drugi na suba.
  • #18 5375992
    szejker84
    Poziom 10  
    Witam,
    kolega ma w tico zamontowane radio Alpine - modelu nie pamiętam dokładnie a po wyglądzie ciężko poznać bo podobne są (ale coś na poziomie CDA-9884r) i bezpośrednio pod to radio ma podłączone głośniki Fli Integrator 6 zestaw odseparowany. Muszę przyznać, że gra to bardzo ładnie jak na samo radio. Ja mam u siebie w Nissanie Primera P10 na przodzie zestaw odseparowany Phonocar Y-line(wiem, że to raczej low-end) na wytłumionych drzwiach i pod wzmacniaczem i przyznam ze jakościowo ten zestaw w Tico gra na zbliżonym poziomie a bas jest nawet głębszy (pomijając ze trochę trzeszczy blacha, plastiki na szczęście nie bo tam nie ma ich za dużo na drzwiach;) tyle, że u mnie zagra trochę głośniej (a przypomnę, że kolega w Tico nie ma wzmaka). Drzwi u niego nie są wyciszone jedynie dorobione są panele na przednie drzwi. Jedyny minus to że ma tweetery zamontowane na dole obok wooferów. Nie wiem czemu mu tak zamontowali, może wyszli z założenia że na słupkach mało miejsca??? Mimo wszystko myślę, że gra to przyzwoicie.

    Taki mały offtopic...I cały czas mnie zastanawia to jak się mają te głośniki Fli do Powerbassa l-6c, który jest tu bardzo często polecany. Parametry obu są podobne a niestety na forum bardzo mało opinii o marce Fli (oprócz tego, że to tańsza marka Vibe i że niby grają ok ale bez rewelacji). Może gdzieś w Szczecinie (może u kogoś) można by odsłuchać te powerbassy?
  • #19 5376266
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    juz sam niewiem co będę musiał kupić...
    Pytalem się co to jest cEQ?????!!! a nie EQ:)
    ale nie będę kupował paneli... ja planuje zrobić samemu z płyty wiórowej jakieś odstępy i obić to materiałem lub okleiną.
  • #20 5377961
    Ache
    Poziom 19  
    Kłosiol napisał:
    Ache napisał:
    Nie zmieni parametrow, 2 pary masz po to, zeby np osobno sciszyc suba, a osobno przod. A glosniki Kicx..


    To mozna zrobic na samym radiu za pomoca Fader.

    2 pary sa po to, by podłaczyc 2 wzmaki,np jeden na przód a drugi na suba.


    A nie napisalem czasem tego samego?? :P Napisalem akurat w kontekscie wzmacniacza 4 kanalowego zmostkowanego na 3 kanaly, czyli tak jakby 2 osobne wzmaki. 2 kanaly i monoblok..Masz to samo tylko w 1 skrzynce i w 2 skrzynkach :P :lol:
  • #22 5382749
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    rozumiem... xD ;P posłuchajcie mam teraz 2 przednie seryjne głośniki <narazie;> i 2 syczki i skrzynie band pass
    Mam podłączone na przód 2 głośniki. Z tyłu mam suba na jednym kanale...(narazie gra oki bez wzmaka...) i został mi jeden tylny kanał...a mam 2 sykacze! jak mam je podłączyć??? bo one mają 4ohm... i jak je podłączyć? Ja to może narysuje...

    Głośniki do UWAGA...Tico xD

    https://obrazki.elektroda.pl/42_1217159274.jpg

    jakie połączenie jest dobre to zielone czy czerwone? czy inaczej?? czekam na odpowiedzi ;-)
  • REKLAMA
  • #23 5382977
    trance84
    Poziom 28  
    Połącz te tweetery z głośnikami co sa z przodu tzn:
    -1 tweeter z lewym głośnikiem plus z tweetera do plusa na głośniku minus alnalogicznie tylko że do minusa.
    -2 tweeter z prawym głośnikiem plus z tweetera do plusa na głośniku minus analogicznie tylko że do minusa.

    Po tym podłączeniu zostaje ci na tyle tylko BandPass i jeden wolny kanał.

    Z przodu masz po dwa głosniki na kanał czyli tweeter i seryjną 10cm .

    Powinno to jakoś tam grać.
    Oczywiście nie muszę ci wspominać że należy wszystko spiąć w polaryzacji tzn.

    -na wyjściu głosnikowym na lewy kanał plus na radiu trafia na plus na głośniku i na plus na tweeter-ze to samo z minusem .
    -analogicznie robisz z prawym kanałem

    -Sub tak samo plus na subie z plusem z radia minus analogicznie.

    Ale nie wykorzystasz pełnej mocy suba i radia bo jest zabardzo obciążone.
    Polecam kupić wzmaka bo niepotrzebnie męczysz końcówki w radiu.
    One maja tylko po 17-19W RMS na kanał.
  • #24 5383618
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    wiem o polaryzacji... ja chce na tył te sykacze... a może jeden z subem i jeden osobno...? a jakie jest lepsze rozwiazanie to zielone czy czerwone???
    ja gram tym radiem do połowy a nawet mniej... czy i tak obciążam końcówke??? radio nie jest gorącexD

    Dodano po 18 [minuty]:

    zastanowie się jednak nad propozycją podłączenia głośników do przodu... chyba niezły pomysłxD ale jednak poproszę o opinię jak jest lepiej... połączenie zielone czy czerwone???
  • #25 5411991
    grzesiek16nowy
    Poziom 11  
    niemam hgelixow narazie... mam jvc zamiast firmowych 10cm i na tyl daje owale 6x9 jvc
  • #26 5412170
    Kłosiol
    Poziom 29  
    Po co ci te jajca :!::!::!:
  • #27 5412187
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
REKLAMA