Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarka BEKO CSA 24010 - za mocno chłodzi

dewela 22 Lip 2008 07:08 12345 12
  • #1 22 Lip 2008 07:08
    dewela
    Poziom 9  

Witam, 3 tyg. temu odlodziłam lodówkę. Wcześniej, kiedy termostat był ustawiony na pozycji 1, lodówka chodziła 1,5 h i stała tyle samo. Odkąd się odlodziła chodzi 10 h i odpoczywa 1,5 h. Mrozi bardzo i bez względu na ustawienie termostatu tak samo (na 1 jest tak jakby było na 5). Nie reaguje na zmianę ustawienia termostatu. Mam pytanie, czy to termostat czy coś poważniejszego i co najważniejsze ile to może kosztować. A gwarancja skończyła się miesiąc temu...

5 12
  • #2 22 Lip 2008 16:34
    lidmar
    Poziom 24  

mrozi bardzo to znaczy że zamraża produkty w chłodziarce ? czy też zbiera sie dużo lodu na tylnej sciance chłodziarki a wcale nie zamarza ? jesłi to pierwsze to do wymiany termostat jeśli drugie to nieszczelny układ i ubytek czynnika.

1
  • #3 22 Lip 2008 16:51
    dewela
    Poziom 9  

zamarza wszystko w zamrażarce, ale na tylnej ściance też zbiera się sporo lodu, jakoże temp. dochodzi do -40 w zamrażarce i -5 w lodówce

Dodano po 1 [minuty]:

w chłodziarce też jest wszystko zamrożone:cry:

3
  • #4 22 Lip 2008 17:29
    brofran
    Poziom 37  

Termostat na 99,999 % do wymiany. Nie powinien być droższy od 100 zl.
    No ale jak wymieni ci go fachman to wyjdzie wiecej oczywiscie.

0
  • #5 22 Lip 2008 18:02
    dewela
    Poziom 9  

ok, dzięki... muszę wam wierzyć, bo bardzo chcę żeby to był tylko termostat:) okaże się w czwartek jak przyjdzie do niej człowiek :|

1
  • #6 22 Lip 2008 19:01
    mirofalcon
    Poziom 24  

Witam
    napisz jak jest z temperaturą, czy robiłeś pomiar, czy na tylnej ściance nie zbiera sie nadmierna ilość szronu-lodu, może jest ubytek gazu i nie osiąga żądanej temperatury,posprawdzaj to i napisz co zauważyłeś

0
  • #7 22 Lip 2008 21:54
    brofran
    Poziom 37  

mirofalcon napisał:
    Witam
    napisz jak jest z temperaturą, czy robiłeś pomiar, czy na tylnej ściance nie zbiera sie nadmierna ilość szronu-lodu, może jest ubytek gazu i nie osiąga żądanej temperatury,posprawdzaj to i napisz co zauważyłeś

Przecież w drugim jego poscie wszystko masz napisane - czytaj uważniej. :arrow:

1
  • #8 23 Lip 2008 10:29
    dewela
    Poziom 9  

[quote="brofran"]

mirofalcon napisał:
    Przecież w drugim jego poscie wszystko masz napisane - czytaj uważniej. :arrow:

jej:)

0
  • #9 23 Lip 2008 15:00
    mirofalcon
    Poziom 24  

Witam
    sorry niedoczytałem
    tak jak napisał "brofran" 99.9999% termostat

-1
  • #10 23 Lip 2008 20:11
    yrmark
    Poziom 20  

w dużo przypadkach zdażało się tak że właśnie po rozmrożeniu i ponownym załączeniu tych lodówko-zamrażarek blokuje się układ chłodniczy chłodziarki t.z. nie w pełnym zakresie zmraża się parownik co powoduje że kapilara nie odbiera temperatury i nie wyłącza - myślę że wymiana termostatu nic nie da czeka Cię wizyta chłodnika - pozdrawiam

1
  • #11 24 Lip 2008 14:32
    dewela
    Poziom 9  

o matko... a ile w razie czego taka wizyta kosztuje?? bo nie ukrywam, że muszę się na to przygotować finansowo (niestety) i nie wiem czy dam radę:/

2
  • #12 13 Lut 2010 17:52
    slawomirrro
    Poziom 11  

Witam, podepnę się pod stary temat.
    Moja chłodziarko zamrażarka mrozi wszystko, temperatura w chłodziarce ciągle jest za niska, zawartość zamarznięta a tylna ścina pokryta lodem. Do tego pracuje na okrągło,nie wyłącza się.
    Kupiłem termostat, wymieniłem i nic się nie zmieniło.
    Jest to Argos ca-320. Kapilarka nowego termostatu jest o 5cm dłuższa i chyba weszła o 5cm mniej w obudowę z racji szerszej końcówki. Włożyłem staru termostat cały do lodówki i wyłączył się leżąc w środku na 0,5kg Krakowskiej podsuszanej ;).
    Może ktoś mi podpowie co z tym dalej począć?

0
  • #13 14 Lut 2010 15:59
    urwisek01
    Poziom 13  

Witam!Do slawomirrra:kapilara musi być w tym samym miejscu.Inaczej nie odbierze temperatury.Spróbuj wymienić termostat na inny.
    dewello,nie rozpaczaj!Dobry majster na początek wymieni termostat,a o dalszych działaniach się dogadacie.

0