Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Onkyo DX-R700 wymiana lasera Sony KRS-220A jak?

22 Lip 2008 11:37 3779 2
  • Poziom 10  
    Witam
    W mojej nagrywarce Onkyo DX-R700 padła laser, był tam Sony KRS-220A. Kupiłem trochę przypadkowo Sony KRS-220B. Po zamintowaniu nagrywarka ożyła, ale nie do końca. Widzi płyty, odtwarza i nagrywa, ale pojawiaja się przypakowe przeskoki o kilka minut...
    Czy wymiana takiego lasera wymaga zachowania jakiejś procedury, kalibracji?
    Czy laser KRS-220B mozna uznać za odpowiedznik KRS-220A?
    Niektórzy twierdzą że kiedyś lasery były oznaczane KRS200/220 nawet bez wyrózników literowych.
    Prosiłbym o pomoc.
    Dziękuję zainteresowanym i pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Witam

Generalnie powinno się montować taki typ lasera jaki był, co nie oznacza, że ten który zamontowałeś nie będzie działał. Laser czyta więc zworę technologiczną zdjąłeś. Sprawdź czy taśmy są w dobrym stanie, nie są pogięte i czy siedzą w gniazdach jak należy. W żadnym wypadku niczego nie "kalibruj", ponieważ nie jest to żadna kalibracja tylko psucie. Uszkodzisz laser. Potencjometry które są przy laserach służą do regulacji, ale fabrycznej, a nie amatorskiej.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    W sklepie na zdjęciu mieli napisane KRS-200A, a wysłali KRS-200B;-)

Ten laser nie ma żadnych potencjometrów, więc nic nie kręciłem. Zwory technologicznej nie było, wiec nic nie usuwałem. Płyta nagrywarki jest montowana w technoligii SMD i trudno z niej coś wywnioskować...

Poniżej wklejam zdjęcia tego zdemontowanego lasera, na wyglad wersja KRS-200A i KRS-200B, są prawie identyczne.

Może trzeba włożyć jakąś płytę z odpowiednim softem, który ustawi punkty pracy?
    Gdziś też czytałem o regulacji laserów przy pomocy oscyloskopu?