Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic HD-NV600EE i fonia

PrzemekN 19 Feb 2004 17:53 1569 4
    PrzemekN
    Level 11  
    Witam!
    Mam problem z powyższym magnetowidem, nie odbiera fonii z polskich kanałów (TVP1,TVP2,Polsat,poprzez kablówkę), na niemieckich jest tylko na jednym kanale (to jest magnetowid stereo,chyba polskie A2 czy co ?). Wg. podręcznika podczas edycji danych kanału (na OSD) powinna być opcja Audio, pewnie umożliwiająca prawdopodobnie zmianę rodzaj fonii, u mnie tej opcji po prostu nie ma.
    To jest magnetwid robiony na Polskę, jeśli nie mogę ustawić na nim odbioru fonii w sieciach kablowych to jaką fonię równoległą do niego polecacie (bez Nicamu) ?

Przemek
    janwaw
    Level 14  
    Witam,
    zanim zaczniesz kombinować cokolwiek z fonią równoległą, sprawdź w pierwszej kolejności, czy zostały poprawnie ustawione parametry toru audio tunera, ponieważ ten VCR posiada na pewno fonię DK. Do testu poprawności ustawień użyj nadajnika zdalnego sterowania. Włącz magnetowid, a następnie podnieś klapkę na pilocie i naciśnij klawisz "Menu" - na ekranie odbiornika tv do którego podłączony jest VCR pojawi się główne menu. Naprowadź przyciskiem "strzałka w dół" na pozycję "Settings" i naciśnij "Store". Pojawi się wtedy menu ustawień i pasek będzie na pozycji "Tuning" - naciśnij "Store". Pojawi się następne menu a pasek będzie na Pozycji "Manual" - naciśnij "Store". Pojawi się wtedy lista kanałów. Naprowadź pasek na pozycję kanału z którym masz problem i naciśnij "Store". Pojawi się wtedy pasek zawierający podstawowe dane dot. danego kanału: Pos, Name, Ch, Fine Tune i ostatni widoczny parametr - Dec. Należy wtedy przyciskiem "strzałka w prawo" przesunąć kursor w prawo (4 naciśnięcia) - powinny ukazać się niewidoczne dotychczas TV-System i Audio System. Po naprowadzeniu kursora na pozycję Audio System przy pomocy przycisków "strzałki pionowe" można zmienić system dźwięku na "I" lub "BGDK". Po naprowadzeniu kursora na TV-System przy pomocy pionowych strzałek można zmienić system koloru na "Auto" lub MESECAM. Po zakończeniu operacji należy nacisnąć przycisk "Exit". Tak wygląda procedura ustawiania systemu dźwięku w "Panasonicu" NV-HD600EE sprzedawanym w Polsce. Jeżeli podczas wykonywania opisanych wyżej czynności okaże się np. że w menu ekranowym występują inne systemy fonii lub koloru, brak zakresu hyperband lub prędkości LP - napisz o tym. Będzie to oznaczało problemy innej natury.
    Pozdrawiam.
    PrzemekN
    Level 11  
    Dzięki za szybką odp. Zanim właśnie zabiorę się za instalację fonii to chcę dojść dlaczego nie ma u mnie właśnie opcji Audio System (ty piszesz że jest , w instrukcji też jest ). Uwaga ustawiam "country-selection" na "other-country". Więc o co tu chodzi ? Aha no i jest właśnie problem z zakresem głowicy. Łapie 30kanałów, winien 50.
    pn

PS
    w polu Tv System mam PAL i MESECAM nie AUTO i MESECAM
    pn
    janwaw
    Level 14  
    Witam ponownie,
    wszystko wskazuje na to, że coś niedobrego wydarzyło się z zawartością pamięci IC7704 która zawiera informacje o podstawowych parametrach sprzętu. Świadczy o tym dziwna zmiana ilości kanałów i nazw systemów fonii i koloru. W pierwszej kolejności postaraj się o instrukcję serwisową do tego sprzętu. Sprawa jest niby prosta, ponieważ w/w instrukcja serwisowa zawiera informacje dotyczące czynności związanych z wymianą tej pamięci i jej inicjalizacją, polegającą na chwilowym przecięciu zwory na jednej z płyt i wpisaniu przy pomocy nadajnika zdalnego sterowania odpowiedniego kodu. Może się zresztą okazać, że wystarczy tylko powtórna inicjalizacja. W czasie gdy na rynku krajowym pojawiła się pierwsza partia tych maszyn, spotkałem się z informacją, że przypadki "amnezji" i zmiany parametrów były na porządku dziennym. Podobno przypadłość ta była związana ze zbyt niską wartością napięcia zasilającego pamięć. Serwisy producenta wymieniały w takim przypadku jeden rezystor, inicjalizowały ponownie pamięć i problem już nie wystepował. Osobiście nie spotkałem się z żadnym suplementem do instrukcji serwisowej opisującym taką procedurę, ale być może na forum znajduje się ktoś bardziej doświadczony, kto "przerabiał" ten problem. Przede wszystkim, przed montażem modułu fonii równoległej - co jest moim zdaniem zbędne - polecam zapoznanie się z instrukcją serwisową.
    Pozdrawiam.
    PrzemekN
    Level 11  
    BINGO !!!!
    Wszystko ruszyło, instrukcję oglądałem wcześniej ale nie wpadłem na to.
    Wielkie Dzięki !!!