Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odzyskiwanie danych z maca

22 Lip 2008 15:32 1326 3
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich

Na wstępie chciałbym zauważyć, że szukałem na google i na elektrodzie, ale rozwiązania problemu nie znalazłem.

Mam Apple Powerbook G4, niestety matryca z zawiasami została na tyle uszkodzona, że nie opłaca się jej wymieniać a na dysku mam ważne dane.
    I teraz pytania:

1. Czy dysk w moim macu to zwykle dyski 2,5'' i można je przez odpowiedni adapter z 3,5'' na 2,5'' podpiąć żeby przenieść dane??

2. Zakładając że odp na pytanie 1 jest tak: to czy możliwe będzie przeglądanie danych na dysku pod windowsem czy musze mieć jakiegoś jabłkowego OS-a

z góry dziękuje za odpowiedzi
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Ad 1) Najprawdopodobniej masz właśnie zwykły dysk 2,5" i przejściówka 2,5">3,5" wystarczy do podłączenia dysku.
    Ad 2) Do przeglądania dysku pod windowsem będziesz musiał zamontować partycje pod windowsem - on sam ich nie zobaczy, bo nie wspiera HFS/HFS+ czy innego systemu plików używanego przez Mac'a. Można wykorzystać również oprogramowanie takie jak HFSExplorer lub inne.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Otwierałem już takiego G4, rzeczywiście tam jest jak 2,5" dysk, 44 pin (chociaż wyglądał mi na malutki, jakby 1,8).
    Poza tym na dysku są naklejki z oznaczeniami dysku, wystarczy poszukać manuala (tak dla pewności sprawdzić w nim poprawność pinout'u).
    No i system plików tak jak już wspomniał przedmówca jest inny niż w Windows i Linux.
  • Poziom 11  
    Panowie kłaniam sie w pas adapter juz zamówiony zobaczymy jaks ie dalej sprawa potoczy

wielkie dzięki