Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer na 8 ohm`owym głośniku MRS

kaszvb 22 Lip 2008 18:46 1457 6
  • #1 22 Lip 2008 18:46
    kaszvb
    Poziom 9  

Witam
    Mam radio Alpine 9872RM + komplet głośników Hertz`a DCX 130 na tył i DSK 130 na przód.
    Mój problem polega na tym, że chciałbym wykorzystać mój domowy subwoofer bass reflex (własnej roboty) na 10" głośniku MRS z tym, że na 8OHM o mocy 200W.
    Z radia mam wyjście na chinche do subwoofera i do tego osobne sterowanie ustawieniami sub`a

Moje pytania:
    Jakich parametrów wzmacniacz kupić?
    Czy dać kondensator?
    Jak go podłączyć żeby ładnie grał?
    Czy muszę dać filtr dolnoprzepustowy?

z góry dziękuję za pomoc:)

0 6
  • #2 22 Lip 2008 19:39
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

jaki wzmak? kupisz taki ktory ma 100w przy 4 ohm to glosnik dostanie 50w 8ohm... <= nie opłaca się taka inwestycja
    po drugie taki głośnik nie jest przystosowany do wilgoci
    i tyle...

0
  • #3 22 Lip 2008 23:05
    kaszvb
    Poziom 9  

xTrEmE_baSS napisał:
    jaki wzmak? kupisz taki ktory ma 100w przy 4 ohm to glosnik dostanie 50w 8ohm... <= nie opłaca się taka inwestycja
    po drugie taki głośnik nie jest przystosowany do wilgoci
    i tyle...

Co do wilgoci... nie mam wilgoci w samochodzie- jest garażowany a poza tym ten głośnik (czyt.subwoofer) nie będzie w bagażniku na stałe, w miare potrzeby będzie wyciągany z bagażnika.

Nawiasem... nie jest powiedziane, że głośnik 8ohm będzie dostawał ze wzmacniacza 100W na 4Ω tylko 50W...

Proszę o konkrety...

0
  • #4 23 Lip 2008 10:35
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

jak to nie?
    odpowiedz sobie sam....
    masz kase na kondensator a na porządnego suba to nie masz...
    aha i jeszcze strojenie....

0
  • #5 23 Lip 2008 13:47
    kaszvb
    Poziom 9  

ale co Ty chcesz od subwoofera na tym głośniku? Podoba mi się jego niskie "pukanie" - dlatego chciałbym go zamontować w aucie.
    Porządny subwoofer to kwota minimum 600zł + do tego wzmacniacz i kondensator.
    Moje pytanie nie odnosi się do tego czy się opłaca czy nie...
    pytam o to jaki wzmacniacz kupić i czy jest potrzebny kondensator. Rozglądam się za jakimś używanym ALPINEm - tylko pytanie: JAKICH PARAMETRÓW ??

0
  • Pomocny post
    #6 23 Lip 2008 22:26
    milejow
    Poziom 42  

Uparles sie mocno-monoblok 300-350rms(prawdziwego!) przy 4omach,cos wtedy z tego suba wydusi.Kondensator niepotrzebny

0
  • #7 24 Lip 2008 10:07
    kaszvb
    Poziom 9  

Szukałem na allegro jakiegoś monoblock`a i wpadłem na taki wynalazek : http://www.allegro.pl/
    Rejestrując się na forum, zaakceptowałeś regulamin panujący tutaj:
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    Sprawiasz wrażenie , że go nie czytałeś ...poczytaj zanim napiszesz następny post , skup się na pkt. 10 w szczególności pkt 10.11 .[Sylwek]

Jest on coś warty ? :D

0