Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson DSF 5001 - nie odbiera Hotbirda

22 Lip 2008 19:39 1005 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.

Co może być przyczyną tego, że Astrę łapię idealnie a Hotbirda w ogóle:( jedynie troszkę siły ale jakości 0%. Mam na talerzu dwa konwertery, Astrę na środku i Hotbirda na zezie. Wcześniej było w porządku łapałam i jedno i drugie. Ferdka sprawdzałam na innym talerzu i odbiera idealnie więc wina gdzieś na talerzu u mnie:(

Myślałam że może konwerter padł, ale na nówce te same objawy. Diseq jest sprawny, też sprawdziłam.

Może mi ktoś podpowiedzieć co jeszcze sprawdzić?

dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam;)
  • Poziom 21  
    Podłącz kabel z tunera bezpośrednio do konwertera ustawionego na Hotbirda i zobacz czy będzie działać.
  • Poziom 2  
    tak samo ;( siła się pojawia a jakość 0% i nawet nie drgnie.

Ale tak sobie myślę, może przyczyną jest orzech który u sąsiada się bardzo rozrósł a talerz skierowany jest w tamtą stronę. Ale to chociaż ciutkę by łapał chyba? Bo Astrę łapie idealnie ;(

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Jeżeli drzewo przeszkadza to odbioru nie będzie , można antenę przenieść w inne miejsce albo jeszcze spróbować antenę ustawić centralnie na Hotbirda a zez na Astrę (tak się ustawia)
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Tylko problem jest taki, że ten talerz już wisi z hmm 15 lat? może więcej więc jak go ruszę to nie wiem czy spowrotem go gdzie indziej powieszę;(

A jeżeli chodzi o przełożenie konwerterów, to jak na środku zrobię Hotbirda to talerz muszę trochę ruszyć bo w takiej pozycji nie będzie też odbierał już to próbowałam. A tak jak już pisałam, boję się ruszać tego talerza, bo jak ruszę to nie wiem co będzie.

Poczekam, jesień za niedługo jak się "naprawi" samo to będzie jasne wszystko;)

Dzięki za pomoc;)

Pozdrawiam