Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bauknecht WAT 1000 star - zostaje płyn w zasobniku

Krzemien_tr 22 Lip 2008 20:10 3779 13
  • #1 22 Lip 2008 20:10
    Krzemien_tr
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Posiadam te pralke od niedawna (wiadomo to starszy model - spadek od znajomego, kupil nowsza) i mam z nia problem.
    Pralka normalnie pierze, plucze, wiruje, ale po praniu w pojemniku zostaje plyn do plukania (tyle, ile nalalem, tyle jest), czyli wogole go do plukania nie pobiera.
    Czy ktos z moglby podpowiedziec dlaczego tak jest i jak z tym walczyc??
    Niestety nie znam sie na tym kompletnie.
    Dzieki bardzo.
    Pozdrawiam.

0 13
  • #2 22 Lip 2008 20:16
    schnauzerman
    Specjalista AGD

W pierwszej kolejności wyczyść dokładnie zasobnik

0
  • #3 22 Lip 2008 20:30
    Krzemien_tr
    Poziom 9  

hmm...
    jest raczej czysty, no moze nie tak jak w nowej, ale przelpyw przez zasobnik jest bez problemu. mylem jak przynioslem do domu.
    wiec to chyba nie to

0
  • #4 22 Lip 2008 21:02
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Jeżeli w tej pralce jest pojedyńczy elektrozawór to być może układ sterowania dyszą jest rozregulowany lub zacina się

0
  • #5 22 Lip 2008 21:06
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 22 Lip 2008 22:08
    Krzemien_tr
    Poziom 9  

regulacja... tzn, mam recznie ustawic dysze, tam gdzie powinien uderzac strumien wody w czasie plukanai, tak??
    czy zle to rozumiem?
    czy to jakas regulacja powazniejsza??

0
  • #7 22 Lip 2008 22:37
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 22 Lip 2008 23:43
    hguzdek
    Poziom 13  

Niekiedy wystarczy zdjąć wężyki z zasobnika proszku (wszystkie) (nie wiem ile ich jest w tym modelu) i srubokrętem przeczyścić wloty do zasobnika z kamienia.

0
  • #9 23 Lip 2008 07:49
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Zdemontuj pokrywę panelu sterowniczego i zobaczysz jak wygląda układ sterowania dyszą, musisz to wyczyścić ewentualnie sprawdzić czy cięgło nie jest rozłączone

0
  • #10 23 Lip 2008 18:55
    Krzemien_tr
    Poziom 9  

podczas krecenia programatorem, z dysza niestety nic sie nie dzieje.
    zdjalem pokrywe, zobaczylem uklad sterowania dysza. nie wiem co to ale wyglada troche jak jakis silniczek. tam sie oczywiscie tez nic nie dzieje gdy krece programatorem.

przeczyscilem miejsce gdzie zamontowana jest dysza i sama ona chodzi OK, no ale cos nia music sterowac, przynajmniej w jedna strone, bo w druga za to chyba odpowiedzialna jest sprezynka na ramieniu od dyszy.

0
  • #11 23 Lip 2008 19:16
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Krzemien_tr napisał:

przeczyscilem miejsce gdzie zamontowana jest dysza i sama ona chodzi OK, no ale cos nia music sterowac, przynajmniej w jedna strone, bo w druga za to chyba odpowiedzialna jest sprezynka na ramieniu od dyszy.

No właśnie, coś nią musi sterować, na osi programatora jest wyprofilowana tarcza która steruje cięgnem dyszy, w zależności od programu kieruje dyszę do odpowiedniego zasobnika, sprawdź cały ten system

0
  • #12 23 Lip 2008 19:28
    Krzemien_tr
    Poziom 9  

aaa ja myslalem ze progreamator to jest to pokretlo ktorym sie wybiera program. a nie koniecznie.

tak, jest wyprofilowana tarcza, ktora sie obraca (ale tylko w prawo chyba) i faktycznie steruje tym ramieniem. obrocilem nia caly obrot (takimi skokami jakby) wiec chyba dziala. i co dalej?

przypominam gdzie umiescilem temat. jestem poczatkujacy ;)

0
  • #13 23 Lip 2008 19:31
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 23 Lip 2008 20:30
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Krzemien_tr napisał:
    tak, jest wyprofilowana tarcza, ktora sie obraca (ale tylko w prawo chyba) i faktycznie steruje tym ramieniem.

A to ramię powinno być wahliwie połączone z popychaczem dyszy (sztyft na jednej części wchodzi w otwór drugiej) - może to się rozłączyło?

0