Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CB86T nie wiruje.

ZielonyTBG 22 Lip 2008 20:35 8434 17
  • #1 22 Lip 2008 20:35
    ZielonyTBG
    Poziom 12  

Witam.Mam problem z wirowaniem w pralce Candy model CB86T.A dokładnie w momencie gdy ma zacząć wirować program staje i trzeba ją pchnąć do przodu.Wody w bębnie nie ma,a przewód od hydrostatu jest czysty.Dzieje się tak na różnych programach i z różną ilością prania.
    Jakiś czas temu też tak było (około rok temu),ale rozebrałem pokrętło od regulacji obrotów żeby go wyczyścić (nie pomogło),więc parę dni później rozebrałem też programator i go przeczyściłem.Usterka powróciła i niestety ale teraz już nic nie pomaga.Proszę o jakąś poradę bo mam już powoli dość tego sprzętu a żona mnie :D.Pralka ma jakieś 6 lat i wygląda na idealną.
    Załączam trzy fotki które może coś pomogą.Fotkę płytki z programatora i dwie fotki tego niby "komputerka".
    Pralka Candy CB86T nie wiruje.Pralka Candy CB86T nie wiruje.Pralka Candy CB86T nie wiruje.

0 17
  • Pomocny post
    #2 22 Lip 2008 21:00
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 22 Lip 2008 21:16
    ZielonyTBG
    Poziom 12  

szypek72 napisał:
    A wtedy wiruje?

Pchając programator do przodu omijam wirowanie.Po tym zabiegu pralka zaczyna nabierać wody i pierze dalej.Gdy znowu dojdzie do momentu w którym ma wirować,znowu się zatrzymuje i znowu trzeba pchnąć dalej (ominąć wirowanie).

EDIT:hoho kolega z TBG :D

1
  • Pomocny post
    #4 22 Lip 2008 21:25
    schnauzerman
    Specjalista AGD

A co się dzieje na programie samego wirowania (końcowego)?

1
  • #5 22 Lip 2008 21:29
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 22 Lip 2008 21:36
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Może zaraz się dowiemy :D

0
  • #8 23 Lip 2008 07:35
    schnauzerman
    Specjalista AGD

ZielonyTBG napisał:
    Wody w bębnie nie ma,a przewód od hydrostatu jest czysty.

Wyczyść cały układ hydrostatu, szczególnie komorę

0
  • #9 23 Lip 2008 16:40
    ZielonyTBG
    Poziom 12  

schnauzerman napisał:
    Wyczyść cały układ hydrostatu, szczególnie komorę

Czyściłem też i komorę.Szukałem na forum tematu o braku wirowania i zawsze było na początku o czyszczeniu tego układu.Komora jest czyściutka jak i cały wężyk.Gdy w niego lekko dmuchałem to było słychać styk w hydrostacie.
    Jest to jedyna usterka tej pralki,ale ciężka do zdiagnozowania.(dla mnie):D
    Ratujcie bo jak dalej tak pójdzie to będę robił za wirówkę :not: No i dziękuje za udzielanie się jak i próbę pomocy przy rej usterce. :please:

0
  • #10 23 Lip 2008 17:12
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Być może uszkodzony regulator obrotów

0
  • #11 24 Lip 2008 19:56
    ZielonyTBG
    Poziom 12  

schnauzerman napisał:

Tylko nie to.Czytałem gdzieś że można go kupić tylko razem z silnikiem.Czy to prawda :?:Ale pralka pod czas prania pierze normalnie,a chyba powinna już wtedy wariować :?:

Wczoraj gdy pralka "skończyła" prać,żona podzieliła pranie na pół (ważone na wadze) i puściła samo wirowanie.Jedną część prania odwirowała a drugiej już nie,mimo że pranie głównie też nie było odwirowane.Załamka.
    A tak kończy prać (foto)
    Pralka Candy CB86T nie wiruje.

0
  • #12 24 Lip 2008 21:42
    schnauzerman
    Specjalista AGD

ZielonyTBG napisał:
    schnauzerman napisał:

Tylko nie to.Czytałem gdzieś że można go kupić tylko razem z silnikiem.Czy to prawda :?:

Ty myślisz chyba o tachometrze a chodzi o regulator obrotów wirowania (potencjometr)

0
  • Pomocny post
    #14 25 Lip 2008 19:08
    zbigniew furdak
    Poziom 13  

jeżeli nie to spróbuj podmienić na próbę hydrostat może być wypalony styk i nie podaje sygnału do wirowania :)

1
  • #15 06 Wrz 2008 17:03
    ZielonyTBG
    Poziom 12  

Panowie jak pisałem w poście wyżej miałem podmienić regulator obrotów z regulatorem temperatury.Nie zrobiłem tego bo po napisaniu tego postu pralka zaczęła prać normalnie i robi to tak jak trzeba do dzisiaj.Naprawdę nie mam już do niej sił.Na razie nie wkładam tam rąk póki co,bo może się jej coś odmienić.Jak zmieni zdane na temat wirowania to wtedy spróbuję.
    Na razie bardzo wam dziękuje za pomoc i sugestie.

EDIT:
    Witam ponownie.No i pralka się już na prała.Więc od razu gdy przestała wirować podmieniłem regulatory temperatury i obrotów wirowania i pralka się uspokoiła.Lecz dzisiaj znów nie chciała wirować.Wyjąłem czujnik poziomu wody i to na pewno nie jest jego wina,ponieważ w momencie gdy nie ma w pralce wody,styki nie są zwarte więc jeżeli już to przez niego zalało by łazienkę.
    Wyjąłem też czujnik temperatury,bo żonka powiedziała mi że bardziej wariuje po praniu w wyższych temperaturach.Wyczyściłem go,sprawdziłem i wychodzi na to że jest dobry.Jedynie co mnie zastanawia to grzałka,bo po ustawieniu miernika na wartość 2M lub 20M miernik pokazuje jakieś wartości między zasilaniem a masą.Nie wiem tylko czy tak ma być i czy to normalne.
    W tym momencie pozostaje mi tylko zrzucić ją z mostu do Wisły :cry::cry:
    Liczę na waszą pomoc.

0
  • #16 06 Wrz 2008 17:28
    schnauzerman
    Specjalista AGD

ZielonyTBG napisał:

Jedynie co mnie zastanawia to grzałka,bo po ustawieniu miernika na wartość 2M lub 20M miernik pokazuje jakieś wartości między zasilaniem a masą.Nie wiem tylko czy tak ma być i czy to normalne.

Grzałka ma upływność do masy, wymień ją.

0
  • #17 06 Wrz 2008 23:01
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 19 Wrz 2008 00:08
    ZielonyTBG
    Poziom 12  

Witam ponownie.Nóweczka grzałeczka już założona i jak na razie 2 prania odbyły się bez problemów.Mierzyłem tą nową grzałkę żeby porównać ją do starej i miernik milczy,czyli tak jak Panowie pisali zaczęła już padać.Teraz pozostaje prać,prać i jeszcze raz prać.Odezwę się za jakiś czas żeby zdać relację.
    Dziękuje wam pięknie i mocno.

1