Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Florida jednoznaczna odpowiedz

diabeel 22 Jul 2008 21:59 2765 11
    diabeel
    Level 17  
    Czy ktos z Was moglby mi jednoznacznie odpowiedziec czy ta antene sie stroi? Jesli tak to gdzie mniej wiecej musi znajdowac sie ten plastik na antenie? Na srodku na dole czy na gorze?
  • Helpful post
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Byle gdzie. To służy do umieszczenia loga producenta :)
    Michał
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Producent nie przewidział strojenia.
    Nazywanie tego czegoś anteną to eufemizm.
    Michał
    diabeel
    Level 17  
    ale jak na pierwsą w życiu antenę to nie jest tak źle...przynajmniej mi się tak wydaje bo używam radia raz na tydzień

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę, przed napisaniem kolejnego postu, poprawić wszystkie poprzednie.
    Użyj przycisku President Florida jednoznaczna odpowiedz przed wysłaniem postu. Nie kasować wpisu. /c2h5oh/
    SQ4JER
    Level 11  
    Ten "wynalazek" się stroi !!!!! Ten ruchomy "plasticzek" służy do strojenia. Pobaw się - a może Ci się uda...
    radiolatarnia
    Level 17  
    Czas aby co niektórzy zweryfikowali swoją wiedzę ponieważ ten "nic nieznaczący" element w praktyce działa , miałem w rękach juz te anteny i za każdym razem zmiana położenia stroika powodowała zmianę dopasowania . Szkoda tylko że producent nie zadbał o stabilne mocowanie tego elementu - to wielki minus tego rozwiązania.
    tpl
    Level 19  
    Cały promiennik tej anteny jest cewką, a ten "plasticzek" ma inną przenikalność dielektryczną niż powietrze. Więc prosty wniosek, że jego położenie względem tejże cewki (tak jak pisze poprzednik) musi mieć wpływ na jej indukcyjność, reaktancję... i w sumie na dopasowanie, czy jak kto woli - swr

Czasem przydał by się przycisk "wprowadził w błąd"
    SP8JUX
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Ideał dopasowania osiągałem najczęściej przy położeniu około 2 do 5 cm od góry anteny. Ale jak kol. SP5IT napisał, nie ma to większego znaczenia, bez względu na położenie plastiku energia promieniowania anteny nie zmienia się . Dla fanów SWR=1 radzę znaleźć miejsce na pojeździe dla tego wynalazku.
    Raz jeden antenę tą umieściłem na stałe, dotoczyłem podstawę. Jak na kikuta to można przyjąć, że pracuje poprawnie. Te realne 3-4 km na trasie osiąga się,
    Marek
    SP8JUX
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    diabeel wrote:
    .... dzisiaj spróbuje ją wystroić

..raczej znaleźć miejsce na karoserii,
    Marek
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć.

diabeel wrote:
    dziękuje wszystkim za pomoc...

W takim rzazie, na podstawie punktu 10.2 regulaminu, temat zamykam.