Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dream XXI przełącza na PB

maly_pl 22 Lip 2008 22:21 1543 9
  • #1 22 Lip 2008 22:21
    maly_pl
    Poziom 19  

Witam
    Jak w tytule, mam problem z samoczynnym przełączaniem się na benzynę. Problem pojawił się po wymianie reduktora, byłem u gazownika który twierdził że to czujnik podciśnienia. Drugi twierdził że po podłączeniu laptopa wszystko na wskaźnikach jest ok, ale też zakłada że może być walnięty czujnik podciśnienia.
    Przełączanie następuje nieregularnie - raz po chwili, czasem przejade 100 km i jest ok, często przełącza mi się kiedy wjadę w dziurę np na drodze.
    Moje pytanie - czy poza wymianą czujnika można go jakoś naprawić - czy jest też możliwość że nie ma gdzieś styku na przewodach?
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 27 Lip 2008 23:45
    monika123
    Poziom 11  

moze byc przerwa na przewodach rowiniez jak uszkodzony czujnik cisnienia-podcisnienia. zaczalbym od wymiany czujnika czesta usterka przy innych instalacjach. nie wiem jak w omvl

0
  • #3 28 Lip 2008 21:54
    maly_pl
    Poziom 19  

Chyba uszkodzony czujnik. Zamówiłem na allegro zamiennik za 125 zł, jak podmienię to dam znać jaki efekt.
    Pozdrawiam

0
  • #4 30 Lip 2008 10:02
    MARIUSZ196
    Poziom 13  

i jak po wymianie czujnika? pytam, bo mam taki sam problem.
    Pozdrawiam

0
  • #5 30 Lip 2008 11:56
    maly_pl
    Poziom 19  

Witam
    Jeszcze nie doszedł, jak wymienię to dam znać.

0
  • #6 04 Sie 2008 00:27
    maly_pl
    Poziom 19  

Witam
    Czujnik z allegro działa, przejechałem około 300 km i wszystko jest ok.
    Więc go mogę szczerze polecić.
    Ale przed wymianą warto się przyjrzeć staremu - w moim zauważyłem rozszczelnienie od spodu, gdzie jest taka masa jakby żywica czy coś. Może gdybym to zalał poksipolem to by działało, ale zauważyłem to za późno, a teraz już mi się grzebać nie chce.
    Pozdrawiam
    Temat zamykam

0
  • #7 26 Sie 2008 11:46
    GREG0R111
    Poziom 11  

Witam,
    Czy po wymianie czujnika wraca bez problemu na benzynę po wypaleniu gazu? Niedawno wymieniałem ten czujnik. Problem wyrzucania na benzynę się skończył, ale nie wracał automatycznie do benzyny przy braku gazu.

0
  • #8 26 Sie 2008 11:59
    maly_pl
    Poziom 19  

Witam
    Tak, bez problemu po skończeniu się gazu wrócił na benzynę.
    Pozdrawiam

0
  • #9 17 Wrz 2008 20:41
    pejko
    Poziom 12  

maly_pl napisał:
    Chyba uszkodzony czujnik. Zamówiłem na allegro zamiennik za 125 zł, jak podmienię to dam znać jaki efekt.
    Pozdrawiam

czy mógłbys podać linka do aukcji z której nabyłes czujnik? z góry dzięki.

0