Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klima w espero - problem z podłaczeniem elektryki

22 Lip 2008 22:31 1726 3
  • Poziom 2  
    Potrzebuje wyjaśnienia i porady ale takiej dla kompletnego laikonika , montuje sobie zwykłą klime do espero i już bebechy pozakładałem tj. sprężarkę, parownik, skraplacz i osuszacz z przewodami i została mi tylko tak tylko elektryka ale tu klops bo nie mam oryginalnych wiązek i kabli dosłownie nic tylko wiem gdzie jest bezpiecznik od klimy i tyle. Może ktoś mi wyjaśni jak to podłaczyć żeby dobrze działało i jak to wogóle działa od tej strony tj. jak i co połaczyć kabelkami, mam założony czujnik NC na przewodzie i wiatrak jeszcze oprócz sprężarki. Może jakiś prosty i jasny schemat moż ektoś zapodać ale taki na chłopski rozum żebym wiedział co konkretnie od czego do czego po kolei łączyć. Podobno trzeba to póścić przez kompa ale nie jest to konieczne tyle wyczytałem. A jeszcze jedno nabicie klimy to dopiero jak spreżarka będzie działać sie robi czy można wcześniej nabić czynnik? Zgóry dzięki za pomocna dłoń.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No to masz schemat: (wersję angielską gdzieś mi wcięło)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Dzięki za schemat ale ja tego nie jarze kompletnie i jeszcze po włosku czy jak to już kompletnie nic nie wiem.
    Czy można prościej, dużo prościej jakbym był elektrykiem to pewnie by mi to wystarczyło ale nie jestem a i kasy na jego opłacenie za bardzo nie mam. Dlatego proszę jaśniej tj. wszystko od początku co i jak od czego zacząć , gdzie się najpierw podpiąć bo już nie wiem , mam za dużo ???????

Regulamin, p.11. Proszę poprawić tytuł tematu. [MS]
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Kolego, w języku polskim ścieżki połączeń będą tak samo wyglądały cały schemat jest prosty jak drut. Ten na tych dwóch załącznikach jest w rumuńskim. Jak na dłoni masz wentylatory chłodnicy, przekaźniki, czujniki ciśnienia wentylator nawiewu... a na drugim załączniku panel sterujący.
    krzysiu9 napisał:
    Czy można prościej, dużo prościej

Zaprowadź do kolegi który bedzie rozumiał ten schemat.