Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer '18' (Eighteen Sound)

TypeMutineer 22 Lip 2008 22:41 7647 20
  • #1 22 Lip 2008 22:41
    TypeMutineer
    Poziom 21  

Witam prawie zbudowałem bo jutro mam zamiar skończyć paczkę basową w 99% zgodną z tym projektem . Jak mi sie uda to dołączę zdjęcia. Jest tam mowa o dwóch głośnikach dobranych do tej paczki ale są strasznie drogie . Tylko nie piszcie " to po cholerę robiłeś taki projekt " :) Czy jakiś miły , doświadczony w tych sprawach akustyk mógłby mi polecić tańszy zamiennik
    np w rodzaju Beyema . Bardzo dziękuje za pomoc . Proszę tematy nie wyrzucać do kosza jutro postaram się dołączyć zdjęcia . Proszę o cierpliwość.
    I jeszcze jedno jak sie przycina, okleja kocem ? Jest jakaś zasada której należy przestrzegać ?

Dodano po 1 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4729947#4729947

Dodano po 3 [minuty]:

Chciałem dodać załącznik z projektem ale kiedyś już prosiłem o ocenę tego projektu i znajduje sie on pod tym linkiem . Pozdrawiam

Moderowany przez przemo-lukas:

Przeniosłem z DIY Akustyka.

Subwoofer '18' (Eighteen Sound) Subwoofer '18' (Eighteen Sound) Subwoofer '18' (Eighteen Sound) Subwoofer '18' (Eighteen Sound) Subwoofer '18' (Eighteen Sound) Subwoofer '18' (Eighteen Sound) Subwoofer '18' (Eighteen Sound) Subwoofer '18' (Eighteen Sound)

Z całym szacunkiem. Jak już Pan szanowny moderator przeniósł to bym prosił do Nagłośnienie Estrada .

Dodano po 3 [minuty]:

Z góry dziękuje :)

Moderowany przez Paweł.ko:

Usunąłem Twój post . Nic nie wnosił do dyskusji. Dwa następne połączyłem.Nie zapomnij że nie wolno pisać postu pod postem (regulamin).

0 20
  • #2 24 Lip 2008 08:11
    kortyleski
    Poziom 41  

No a cóż tu komentować??? Pudło jak pudlo...Na tą chwilę może pełnić rolę podstawki pod kwiatek, budy dla psiaka.
    Solidnie skonstruowane.
    Natomiast nie wiem czego oczekujesz - czy to my mamy zapoznać się szczegółowo z projektem i póżniej symulować kilkanaście głośników abyś ty połowe odrzucił ze względu na budżet? NIe ma lekko - wklep parametry obudowy choćby do WinIsd, podkładaj głośniki pasujące średnicą, w zakresie Twojego budżetu i patrz co wychodzi.
    Wybierz najlepszy i graj....

0
  • #3 24 Lip 2008 10:24
    TypeMutineer
    Poziom 21  

kortyleski napisał:
    NIe ma lekko - wklep parametry obudowy choćby do WinIsd, podkładaj głośniki pasujące średnicą, w zakresie Twojego budżetu i patrz co wychodzi.
    Wybierz najlepszy i graj....
    Jak bym się na tym znał i to umiał nie prosiłbym was o rade . Mam zamiar zamontować w tej paczce przyzwoity głośnik estradowy . Nie taki z allegro za 199 zł ! Ale w granicach 800 zł . Nie robie tej paczki do swojego mieszkania tylko do nagłaśniania imprez poważnych ( nie szkolnych lub domowych ) typu bankiety, wieczorki ,dyskoteki , małe plenery (ale to bardzo rzadko ) Jak ten głośnik spełni moje
    oczekiwania mam zamiar zbudować drugi . Następnie kupie lub zbuduje dwie satelity trójnożne na statywach w basach i zakupie odpowiednio mocną końcówkę odpowiednią do tego zestawu . Tak wiem będę potrzebował dobrej
    końcówki i taką zakupie . Jak widzicie jestem na samym początku ale nie zamierzam odwalać żadnej fuszerki czy iść na łatwiznę . Na pewno na wielu rzeczach się nie znam i na pewno o wielu rzeczach nie mam pojęcia . Więc liczę na waszą pomoc , sugestie jak i również na konstruktywną krytykę .
    Pozdrawiam Tomato2

Dodano po 14 [minuty]:

Dodam jeszcze że głośniki przeznaczone do tej paczki czyli 18ND9300 lub 18LW1400 kosztowały by w granicach 1300/1400zł troszkę za dużo . Więc pytam drogich kolegów czy jest możliwe zakup tańszego głośnika nie trącać drastycznie na jakości,dynamice itp ... ?

0
  • #4 25 Lip 2008 11:58
    Marek Ulaszek
    Poziom 22  

Witam kolegę TOMATO. No więc ma takie wrażenie, że dużo się radzisz lecz raczej niewiele "przyjmujesz do siebie". Ja tam, źle Ci nie życzę... i mówiłem nie wybieraj najdroższych głośników, bo zazwyczaj okazuje sie, że człowieka hobbystę na takie rzeczy nie stać, choć to oczywiście pierwsza liga.
    Masz już obudowę... a tu pasuje mieć najpierw głośnik, a póżniej kombinować obudowę.
    Dobra nie ma wyjścia trzeba sobie przesymulować choćby w jakimś prostym programie tak jak kolega wyżej proponował. No ale to musisz trochę własnej inwencji, bo sam zauważ, że raczej nikt nie bedzie Ci liczył wnętrza objętości twojej obudowy itd
    Wspominałem Ci, że mam dojście do "taniej" Beymy. Oczywiście sie nie narzucam, bo to tylko dla mnie kłopot, ale tak po koleżeńsku powiem tak np. taki 18G550 toby kosztował jakieś 780zł i ma perspektywę, że zagra w tej budzie "dobrzeee":)
    Pozdrawiam.

0
  • #5 25 Lip 2008 12:17
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Stary, ale dowaliłeś z tą ceną. Ja znalazłem za ok. 870zł
    http://speakerstore.nl/index.php?pg=26&l=&productID=2

Dodano po 2 [minuty]:

Ps. Solidnie zrobiłeś tą paczkę i jeśli wpakujesz tam zawodowy głośnik, to dozbieraj na lakier i pomaluj :wink:

Dodano po 6 [minuty]:

No i widziałeś te charakterystyki? Podłączając tylko do końcówki(która też powinna być porządna z zapasem mocy, ale spokojnie wystarczyłby T.amp TA2400 lub FIDEK FPA-10) nie wykorzystasz go nawet w połowie. Przydałby się mocny filtr subsoniczny 25-30hz oraz equalizacja + kilka db w zakresie 30-80hz.

0
  • #6 25 Lip 2008 14:03
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    mam rozumiec ze na razie chcesz budowac tylko suby, najpierw jeden potem drugi a potem dopiero topy ? Skad chcesz wiedziec ze te suby beda dobrze chodzic bez reszty systemu ? Dlaczego topy trojdrozne( trojnozne ;-) ) jesli masz suby ? Wiesz o tym ze potrzebujesz dwie koncowki mocy i crossover ?
    Do obudowy nad ktora siedzialo paru akustykow, wpakowac jakis glosnik bedzie ciezko. Obudowe robi sie zawsze pod glosnik nie odwrotnie.
    Pozdrowienia.

0
  • #7 25 Lip 2008 14:43
    kortyleski
    Poziom 41  

Jeśli nie znasz się to po co kombinujesz z innym, tańszym głośnikiem? Za niewiedzę się niestety placi....
    Ja nauczyłem sie winisd z elektrody, polecam i Tobie.

0
  • #8 25 Lip 2008 15:07
    TypeMutineer
    Poziom 21  

Potrzebuje basy pod muzykę mechaniczną . Nie nagłaśniam estrady i raczej nie widzę większych problemów. Kolumny trzy drożne dlatego że nie zawsze potrzebuje całej mocy sprzętu po prostu wystarczą mi w tedy same topy na statywach i nie targam zbędnych kilogramów . Co do pozostałego sprzętu to zdaje sobie sprawę z tego co będę jeszcze potrzebował i mam zamiar w przeciągu roku wydać 8/9 000 zł . Tylko muszę to robić powolutku i po cichaczu bo żonie nie za bardzo się to podoba jak mnie po nocach w domu nie ma :) Wiecie jak to bywa z kobietami . Bez nich źle ale z nimi jeszcze gorzej . Więc co mogę to robie sam na dzień dzisiejszy zrobiona prze zemnie
    paczka kosztowała mnie z klejem ,wkrętami i sklejką 190 zł . Jeszcze na graty 150+ konkretny głośnik i za 1500zł mam zawodową paczkę . Co do głośnika to muszę to przemyśleć i pogrzebać może faktycznie kupie orginalny
    do tej konstrukcji . Bo na pewno sam nie zrobię symulacji i nie wyliczę głośnika bo z akustyką jestem na bakier i nigdy tego nie robiłem . Czasami grywam na elestrze , nie pamiętam modelu po prostu je pożyczam chyba 300 W i satelity 250W . I te basy które ja wykonałem są łudząco do nich podobne . Chcąc niechcąc chyba sie na nich wzorowałem a tak na marginesie co miałem zrobić innego ? Wizualnie jestem bardzo zadowolony z tego co zrobiłem mam nadzieje że akustycznie też będzie wszystko OK:)

0
  • #9 25 Lip 2008 16:04
    kortyleski
    Poziom 41  

Daj mi podstawowe parametry - średnica głośnika, objętość pudła netto, wymiary portu. Coś poszukam.

0
  • #10 25 Lip 2008 16:55
    TypeMutineer
    Poziom 21  

Dodano po 6 [minuty]:

Przepraszam za te krzywe kreski ale bardzo się spieszyłem biegnę do pracy mam nadzieje że chodziło Ci o te wymiary wloty BR maja wymiary wysokość 7,2 cm szerokie 27 długie na 39 cm ta deska pod głośnikiem . Wszystko mierzyłem wewnątrz. Pozdrawiam

0
  • #11 24 Lis 2009 19:25
    TypeMutineer
    Poziom 21  

Witam . Odgrzewam stary kotlet .
    Nadeszły długie wieczory i po ponad roku laby :) zamówiłem do tej paczki
    BR głośnik 18LW1400 http://polaudio.pl/pl/products/full/313-18lw1400.html .
    I mam takie pytanko . Czym go najlepiej wytłumić ?
    Jest kilka opcji ale nie wiem na jaki się zdecydować i oczywiście który będzie najlepszy.
    Oto propozycje :
    1. PIANKA, GĄBKA akustyczna
    https://obrazki.elektroda.pl/60_1259085828.jpg
    2. Mata akustyczna
    https://obrazki.elektroda.pl/41_1259086114.jpg
    3. APAMA maty wygłuszające, bitumiczne z filcem
    https://obrazki.elektroda.pl/10_1259086361.jpg
    4. Tkaniana tłumiąca fale akustyczne
    https://obrazki.elektroda.pl/18_1259086547.jpg

Lub inne wasze propozycję . Nie wiem również jakie zastosować
    grubości poszczególnych " wytłumień" .
    Projekt zaleca " solidne wytłumienie " przynajmniej tak mi przetłumaczył Google tłumacz tekstów jak dobrze pamiętam .
    A i jeszcze jedno . Nie wie ktoś gdzie na necie po za allegro można kupić koc do obicia tego głośnika ?

0
  • #13 25 Lis 2009 20:25
    TypeMutineer
    Poziom 21  

Mam bestie ( 18LW1400 ) :) Troszkę mnie ona kosztowała
    ale rzuciłem palenie to sobie chociaż głośnik za to kupie i na zdrowiu zaoszczędzę . A tak serio to mam pytanko .
    Jaki terminal założyć z tyłu ?
    Jest jakiś patent na montaż rączek np: http://www.musicservice.istore.pl/sklep,1805,,,03,,pl-pln,201758,0.html
    Właściwie to zastanawiam się jak rozmieścić rączki tak aby " wygodnie :) "
    się ten głośnik przenosiło ? Wole zapytać bo jak wytnę to będzie za późno :)

0
  • #14 25 Lis 2009 23:00
    DjMapet
    Poziom 43  

Terminal oczywiście solidny, metalowy z dwoma otworami na gniazda speakon.
    Kompletną (z głośnikiem) paczkę musisz wyważyć i wyciąć otwór na uchwyt w osi środka ciężkości. Jeśli chodzi o wysokość, to nie niżej (raczej wyżej) niż w połowie wysokości paczki. Otwór najlepiej wyciąć frezarką. Można też ew. wyfrezować rowek na grubość blachy z której zrobiono uchwyt. Możesz też wyciąć wyżynarką i wyrównać tarnikiem oraz popierem ściernym.

Pozdrawiam.

0
  • #15 25 Lis 2009 23:43
    papaj00
    Poziom 17  

Witam :( "misie" "wydaje" iż ludzie którzy na co dzień tworzą paczki do testów zużywają masę "kasy" . Więc jak jest by ktoś ci poleci "tani" przetwornik do "super" konstrukcji?

Dodano po 8 [minuty]:

Hm "misie" styl dziub dziub podoba:) ale raczej człowiek ma ( ho ho ) znacznie więcej wiedzy :)

0
  • #16 27 Lis 2009 13:18
    TypeMutineer
    Poziom 21  

papaj00 napisał:
    Witam :( "misie" "wydaje" iż ludzie którzy na co dzień tworzą paczki do testów zużywają masę "kasy" . Więc jak jest by ktoś ci poleci "tani" przetwornik do "super" konstrukcji?

Dodano po 8 [minuty]:

Hm "misie" styl dziub dziub podoba:) ale raczej człowiek ma ( ho ho ) znacznie więcej wiedzy :)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem kolegi ironie ale jak by kolega nie zauważył
    to wyżej napisałem że zakupiłem 18LW1400 . Gdybanie na temat innego głośnika uważam
    za zamknięty . Teraz czekam tylko na resztki gratów które zamówiłem i w przeciągu kilku wolnych dni zamierzam zakończyć grzebanie się z tym BR .
    Z tego co na forum wyczytałem kolega posiada takie dwa głośniki . Czym je napędzasz i w jakiej są "budzie" ???

0
  • #17 28 Lis 2009 23:18
    Mitur23
    Poziom 23  

Masz już głośnik? To na co czekasz:D Wykończ paczkę rób testy i czekam na zdjęcia gotowej paczki i wrażenia z odsłuchu :D

0
  • #18 29 Lis 2009 14:45
    TypeMutineer
    Poziom 21  

Mitur23 napisał:
    Masz już głośnik? To na co czekasz:D

Tak mam głośniczek . Mieszkam na lekkim zadupiu i nie za bardzo mam dostęp
    do wszystkich gratów tak od ręki . Żeby wyciąć dziury pod terminal i rączki musiałem
    czekać kilka dni aby przyjechały kurierem . Dwa razy szpachlowałem paczkę .
    Teraz czekam na koc który również zamówiłem na allegro cztery dni temu .
    Jutro zamówię kratę na przód o tą ( Krata maskownica grill osłona siatka (numer 834723098)
    Zobaczcie czy się nadaje . Zamówię tak z zakładką z każdej strony + 2 cm . Starczy ?
    Koszt 60 zł + wysyłka .

Dodano po 5 [minuty]:

Mam pytanko czy zaginając kratę tak żeby weszła na ścisk montuje się jeszczę
    jakieś uchwyty ??? A i na tą kratę zamierzam przykleić odpowiednią gąbkę .

Edit :
    Niestety sprzedawca koca do kolumny okazał się nie rzetelny .
    Musiałem jeszcze raz poszukać koca :( Więc całe wykończenie się odwleka .
    Puki co wygłuszyłem środek użyłem tkaniny tłumiącej o grubości 15mm
    Starałem się na początku nie przesadzić z wygłuszeniem . Zawszę lepiej dołożyć
    niż zrywać wszystko . Do montarzu użyłem kleju tapicerskiego . To czerwone co widać
    na niektórych zdjęciach :) Ciężko było uniknąć lekkich zabrudzeń .
    Jak wyschnie to sie odetnie :D
    No i mój głośniczek

0
  • #19 06 Gru 2009 14:17
    papaj00
    Poziom 17  

Witam . Moje 18sound lw1400 napędzam plx3200 i mieszkają w br 183 litry. Paczki wykonał "skipior" Jednak po nowym roku zagoszczą w moich zbiorach 2 x hf40 dr_aus właśnie na tych przetwornikach. Powiem tak w br gra to "jakoś" w tubie znacznie lepiej http://www.speakerstore.nl/constructions/50 link do projektu moich BR. PLX3200 zostawię na "górki" a na bas jednak plx4000a i dwie jeszcze hf40 wtedy myślę iż będę zadowolony z basu.

0
  • #20 06 Gru 2009 21:16
    papaj00
    Poziom 17  

Witam:) Temat przenoszony , zmieniany:( OJ kombinacje .Sklejany z kilku postów:( Kolego "TOMATO2" jedna paczka za dużo nie zwojuje nawet w małym plenerze . Wcześniej pisałem iż mnie 2 x br nie zadowalają choć gram wesela . Jeden br będziesz niezadowolony:( uwierz . Super iż przekonałeś się do dobrej marki przetworników ale i przekonaj się do "ilości"

Dodano po 1 [minuty]:

aca napisał:
    Hi,
    mam rozumiec ze na razie chcesz budowac tylko suby, najpierw jeden potem drugi a potem dopiero topy ? Skad chcesz wiedziec ze te suby beda dobrze chodzic bez reszty systemu ? Dlaczego topy trojdrozne( trojnozne ;-) ) jesli masz suby ? Wiesz o tym ze potrzebujesz dwie koncowki mocy i crossover ?
    Do obudowy nad ktora siedzialo paru akustykow, wpakowac jakis glosnik bedzie ciezko. Obudowe robi sie zawsze pod glosnik nie odwrotnie.
    Pozdrowienia.
    POPIERAM

0