Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 i kontrolka ABS

23 Lip 2008 07:42 12836 6
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam problem z kontrolką ABS. a mianowicie jest zapalona tylko nie od razu po włączeniu zapłonu tylko dopiero podczas jazdy. Zazwyczaj się zapala w momencie gdy jadę na biegu 2 lub 3. Jeżeli to pompa hamulcowa to nie powinno sie włączyć ABS przy włączeniu zapłonu?? :|
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Odczyt parametrow Vag'iem, potem mozna dalej rozmawiac. Pewnie zle czyta impulsy z ktoregos koła.
  • Poziom 12  
    Nie mając Vag-a można pomierzyć rezystancje czujników przy kołach, a mając oscyloskop obejrzeć przebiegi i porównać.
  • Poziom 25  
    Robek pisze, że nie zapala się kontrolka odrazu tylko po jeździe to sprawdzenie statyczne omomierzem może nic nie dać ewentualnie przy podłączonym omomierzu poruszać przewodami może wtedy coś wykarze.
  • Poziom 24  
    JAk wyżej czyli na początek vag. Bez waga mozes zjedynie posciagac kola i sprawdzic czy wiazki sa ok i czy dobrze przymocowany jest czujnik.
  • Poziom 8  
    Mi tez się zapala kontrolka abs podaczas jazdy lub zaraz po odpalneniu w audi a3 1999r. Może to ma związek coś z kołami lub hamulcami bo mi np. zjeżdża auto w prawo. Przy jezdzie wolnej gdy puszczę kierownicę to sama skręca w prawo. Te same objawy są przy hamowaniu, gdy przycisnę pedał hamulca to auto kieruje się na prawo. Może to jest jakoś powiązane? Co to może być z tym zjeżdżaniem w prawo i tą kontrolką abs?
  • Poziom 1  
    Witaj, sprawdź czy zużycie opon i ciśnienie w oponach jest takie samo. Miałam podobnie i okazało się że właśnie z tego powodu czujnik "zajechałam" i do wymiany. Teraz mam ponownie problem z kontrolką abs. Oczywiście opony sprawdziłam jednak kontrolka nie zapala się od razu. Po uruchomieniu silnika jadąc prosto "spokojnie" nic się nie dzieje do czasu pierwszego skrętu. Wtedy włącza się kontrolka abs i zauważalnie "wpada" mi pedał hamulca i to mnie niepokoi najbardziej. Co to może być?