Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra 99 X18xe wyniki badania sondy lambda

pawel12 23 Jul 2008 12:38 2121 4
 • #1
  pawel12
  Level 19  
  Witam. Po przeczytaniu postow na temat jw. sam sprawdziłem według wskazowek. Itak mam sondę 4 przewodową . Dwa przewody na grzałkę ok 7ohm i dwa na ktorych mierzyłem napięcie . U mnie były 3 zmiany na sekundę. Najpierw 0.2v za chwilę 0,45v i za chwilę 4,7v i tak cały czas. Objawy są takie ,że silnik nierowno pracuje okopcone świece. Wymieniłem krokowy , kable wn , czyściłem przepustnicę., i zaślepiłem zawor egr. Check nigdy nie zaświecił. Aha i podmieniałem jeszcze czujnik temperatury. I teraz - czy to jednoznacznie może być wina lambdy ,czy coś może mieć wpływ na takie jej zachowanie . Za odpowiedzi z gory wielkie dzięki.
 • #2
  bartek_j
  Level 35  
  To są oscylacje sondy 5V. Objaw z grubsza poprawny, ale takie mierzenie i tak niewiele da. Odślep tego EGRa, on jest potrzebny.
  Krokowego tam nie ma ;)
 • #3
  pawel12
  Level 19  
  To co to jest przykręcone po lewej stronie przepustnicy , patrząc od przodu? A czy może na takie objawy mieć czujnik powietrza dolotowego umieszczony pomiędzy filtrem a przepływką. Na nim jest napięcie 1,75v przy rozgrzanym silniku- zimny ma rezystancję 1,75ohm. Mierzyłem też napięcia na przepływomierzu . Może to coś da.
  Piny:1-2----0,75v
  1-3----14v
  2-3----14v
  2-4----0.67v
  3-4----14,3v
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  bartek_j
  Level 35  
  pawel12 wrote:
  To co to jest przykręcone po lewej stronie przepustnicy , patrząc od przodu?


  To nie jest żaden silniczek krokowy. Popatrz sobie ile ma pinów we wtyczce a potem zastanów się nad zasadą działania silniczka krokowego i zastanów się ile minimalnie pinów powinien mieć.
  A służy i owszem, do regulacji ilości powietrza na biegu jałowym.

  A układ zapłonowy masz ty sprawny? a oleju ci nie żre ? a rozrząd na znakach ? A może gazownia na pokładzie ?