Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Glary i CCleaner programy komputerowe

23 Jul 2008 13:07 2217 8
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    iron64
    Level 41  
    To zależy od umiejętności użytkownika tych programów. CCleaner może być przydatny, ale może być też odpowiedzialny za całkowitą wywałkę systemu.
  • Helpful post
    Aikanaro
    Level 13  
    Tego pierwszego nie znam co prawda, ale o drugim mogę CI powiedzieć tyle - wbrew temu, co pisze iron64, aby rozwalić nim system musiałbyś nieźle natrudzić... a przynajmniej mojemu rodzeństwu to sie nie udało :D

CCleaner zajmuje sie przede wszystkim usuwaniem niepotrzebnych plików z folderów tymczasowych, itp. - innymi słowy - robi to samo, co i Ty mógłbyś zrobić ręcznie, tyle, ze on to automatyzuje - co do zabawy z rejestrem - z założenia ciężko jest sprawić, by CCleaner coś naknocił. Jak do tej pory kopie zapasowe usuwanych wpisów robiłam tylko po mieszaniu w systemie.
    CCleaner ma jeszcze jedna ciekawą funkcję - usuwa z Dodaj/Usuń programy nieużyteczne wpisy - ja sie w ten sposób pozbyłam wywalonych gierek i WGA Windowsowego :P
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Przetwornik
    Level 26  
    Używam programu CCleaner od kilku lat i jestem z niego bardzo zadowolony - usuwa ok. 99% niepotrzebnych śmieci i zbędnych kluczy z rejestru systemowego. Polecam ten program (darmowy).
  • Helpful post
    mk20
    Level 26  
    CCleaner wersja darmowego programu, który usuwa nieużywane przez system pliki. Czyści także informacje o naszej działalności w sieci. Polecam bo darmowy i przyzwoicie działa. Bdb oceniany wśród użytkowników.

Usuwa między innymi:
    Internet Explorer: pliki tymczasowe, historia, cookies
    Firefox: pliki tymczasowe, historia, cookies, historia download. Windows: kosz, najczęściej otwierane pliki, pliki tymczasowe, logi systemu. Czyści także wpisy w rejestrze systemowym.
    Przetwornik
    Level 26  
    Dodam, że CCleaner nie czyści folderu Prefetch.
  • Helpful post
    beo
    Level 36  
    Jesli podejrzewasz, że te programy tylko "bawią" sie Twoim dyskiem, to zrób kopie rejestru systemowego a później użyj tych programów, by czyściły rejestr. Wyeksportuj ponownie rejestr i porównaj wielkości. Co prawda jeśli chodzi o rejestr, to polecam bardziej EasyCleaner i RegCleaner w połączeniu z Glary. Dodatkowo można użyć defragmentatora rejestru AusLogics. Czyszczenie folderu Prefech nie daje zbyt wielkich korzyści jeśli jest często stosowane, a nawet obniża wydajność. Glary używam od bardzo dawna i jest naprawdę dobry. Co do oczyszczania dysku ze zbędnych śmieci, to polecam Odkurzacz. Bardzo dobry programos, i łatwy w konfiguracji. Zaawansowani mogą sobie skonfigurować odkurzacz, w bardzo precyzyjny sposób. Mniej zaawansowani, mogą korzystać z funkcji "szybkie czyszczenie", które doskonale się sprawuje. Pozdrawiam!
    User removed account
    User removed account