Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Glary i CCleaner programy komputerowe

23 Jul 2008 13:07 2217 8
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #2
  iron64
  Level 41  
  To zależy od umiejętności użytkownika tych programów. CCleaner może być przydatny, ale może być też odpowiedzialny za całkowitą wywałkę systemu.
 • Helpful post
  #3
  Aikanaro
  Level 13  
  Tego pierwszego nie znam co prawda, ale o drugim mogę CI powiedzieć tyle - wbrew temu, co pisze iron64, aby rozwalić nim system musiałbyś nieźle natrudzić... a przynajmniej mojemu rodzeństwu to sie nie udało :D

  CCleaner zajmuje sie przede wszystkim usuwaniem niepotrzebnych plików z folderów tymczasowych, itp. - innymi słowy - robi to samo, co i Ty mógłbyś zrobić ręcznie, tyle, ze on to automatyzuje - co do zabawy z rejestrem - z założenia ciężko jest sprawić, by CCleaner coś naknocił. Jak do tej pory kopie zapasowe usuwanych wpisów robiłam tylko po mieszaniu w systemie.
  CCleaner ma jeszcze jedna ciekawą funkcję - usuwa z Dodaj/Usuń programy nieużyteczne wpisy - ja sie w ten sposób pozbyłam wywalonych gierek i WGA Windowsowego :P
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #5
  Przetwornik
  Level 26  
  Używam programu CCleaner od kilku lat i jestem z niego bardzo zadowolony - usuwa ok. 99% niepotrzebnych śmieci i zbędnych kluczy z rejestru systemowego. Polecam ten program (darmowy).
 • Helpful post
  #6
  mk20
  Level 26  
  CCleaner wersja darmowego programu, który usuwa nieużywane przez system pliki. Czyści także informacje o naszej działalności w sieci. Polecam bo darmowy i przyzwoicie działa. Bdb oceniany wśród użytkowników.

  Usuwa między innymi:
  Internet Explorer: pliki tymczasowe, historia, cookies
  Firefox: pliki tymczasowe, historia, cookies, historia download. Windows: kosz, najczęściej otwierane pliki, pliki tymczasowe, logi systemu. Czyści także wpisy w rejestrze systemowym.
 • #7
  Przetwornik
  Level 26  
  Dodam, że CCleaner nie czyści folderu Prefetch.
 • Helpful post
  #8
  beo
  Level 36  
  Jesli podejrzewasz, że te programy tylko "bawią" sie Twoim dyskiem, to zrób kopie rejestru systemowego a później użyj tych programów, by czyściły rejestr. Wyeksportuj ponownie rejestr i porównaj wielkości. Co prawda jeśli chodzi o rejestr, to polecam bardziej EasyCleaner i RegCleaner w połączeniu z Glary. Dodatkowo można użyć defragmentatora rejestru AusLogics. Czyszczenie folderu Prefech nie daje zbyt wielkich korzyści jeśli jest często stosowane, a nawet obniża wydajność. Glary używam od bardzo dawna i jest naprawdę dobry. Co do oczyszczania dysku ze zbędnych śmieci, to polecam Odkurzacz. Bardzo dobry programos, i łatwy w konfiguracji. Zaawansowani mogą sobie skonfigurować odkurzacz, w bardzo precyzyjny sposób. Mniej zaawansowani, mogą korzystać z funkcji "szybkie czyszczenie", które doskonale się sprawuje. Pozdrawiam!
 • #9
  User removed account
  User removed account