Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

k7s5a i przedni panel audio

23 Lip 2008 13:13 2122 2
 • Poziom 36  
  Witam.

  Podłączyłem do płyty przedni panel audio. Uprzedzając pytania - prawidłowo ;-). Przewody podłączyłem tak, aby dźwięk był zarówno z tyłu jak i z przodu (po prostu nie podpiąłem sygnałów return audio). Dźwięk jest ok (działa i z przodu, i z tyłu). Problem jest natomiast z mikrofonem, który działa wyłącznie na tylnym panelu.

  Czy jest taka możliwość, że na starej płycie ECS k7s5a z poziomu systemu operacyjnego dokonuje się wyboru mikrofonu (rozdział na przedni / tylny) ?

  Bez schematu trudno mi stwierdzić, jak to jest rozwiązane (czy są to dwie osobne linie mikrofonu, czy też jedna, która powinna działać na obu złączach (przednim i tylnym). Więc może podpowie mi / odezwie się ktoś, kto korzysta z panelu front audio? Bo na schemat serwisowy do k7s5a to raczej chyba nikłe szanse ;-)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 36  
  Rozwiązałem właśnie swoje problemy z Front Audio na płycie ECS k7s5a.

  Marcin230 napisał:
  Nie ma takiej możliwości. Mikrofon działa z przodu i z tyłu razem.

  Tak, ale dopiero po wetknięciu do tylnego gniazda mikrofonu... czegokolwiek. Najlepiej pustego wtyku minijack stereo. Przed chwilą do tego doszedłem! "Zryta" płyta...


  Marcin230 napisał:
  Cytat:
  po prostu nie podpiąłem sygnałów return audio

  Bez podłączenia tych przewodów (lub założenia zworek) nie będzie dźwięku z tyłu.

  Tak. W każdej normalnej (współczesnej) płycie. A w ECS k7s5a jest dokładnie na odwrót (tu zwarcie tych sygnałów / założenie zworek spowoduje odcięcie tylnego audio). Dlatego rada dla wszystkich, którzy chcą mieć dźwięk zarówno pod front jak i rear audio: należy podłączyć tylko i wyłącznie kabelki sygnałowe L i R (nie podłączać return'ów!)

  Teraz już wiem, skąd plotki o płytach ECS, a zwłaszcza k7s5a - po prostu płyta jedyna w swoim rodzaju - antystandard ;-)