Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowa kablowka z UPC na PC-ecie

23 Lip 2008 15:43 21532 8
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam pytanie jaki mam kupic tuner cyfrowy do komputera aby moc ogladac telewizje z UPC w cyfrowej jakosci.
    Tutaj jest spis dekoderow UPC -> http://www.upc.pl/telewizja/cyfrowa/porownanie_dekoderow/
    Interesuje mnie dekoder standardowy. Drugie pytanie jak to by bylo podlaczone. Z tego co czytalem to gdy ma ktos TV to idzie przez eurozlacze.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Cześć ! Wątpię w to, aby się udało ! Posiadam dekoder mediabox z nagrywarką z sieci UPC. Dekoder posiada kartę PAROWANĄ Z DEKODEREM (!) ulubionego przez wszystkich Kudelskiego, system kodowania NagraVision 2, lecz wszelkie protokoły przesyłane są za pośrednictwem DVB-C. Jak do tej pory nie spotkałem kart do komputerów z DVB-C, jedynie DVB-T zatem nie ma możliwości aby kablówka zadziałała na takich właśnie kartach. Dla potwierdzenia - posiadam tuner telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T jako box do podłączenia do TV - nie wykrywa sygnału. Udało mi się nabyć dekoder cyfrowy UPC z Holandii bez karty, po wprowadzeniu wszelkich ustawień typu IP, kod regionu, miasta, etc (mnóstwo), które odczytałem z legalnego dekodera, coś zaczął wyszukiwać, lecz krzyczy o braku karty. Jak wspomniałem - karta jest sparowana z dekoderem i na innym tunerze nie będzie funkcjonować. Bez wprowadzenia ustawień, które otrzymujesz od operatora, każdy ma indywidualne, nawet dekoder UPC nie ruszy ! Obowiązkowo musi być komunikacja dwukierunkowa tunera ze stacją czołową w kanale zwrotnym ! Bez tego tuner też nie ruszy ! Posiadam w swojej instalacji wzmacniacz bez kanału zwrotnego. Legalny i skonfigurowany przez instalatora dekoder zadziałał dopiero wpięty przed wzmacniaczem ! Ponadto instalacja kablowa wraz z połączeniami musi być perfekcyjna ! Miałem problem z pikselizacją obrazu - przyczyną były jedynie wtyki "F" ! Do cyfrówki są o wiele lepsze niż wykorzystywane w transmisji analogowej. Nawet jeżeli spełnisz wszystkie wymogi, to pozostaje kwestia "rozwalenia" nagravision 2 ! MYŚLĘ ŻE MOŻESZ NARAZIE ODPUŚCIĆ TEMAT - ZBYT WCZEŚNIE JESZCZE NA TO ! Pozdr
  • Specjalista elektryk
    Andrzej_RATM napisał:
    Miałem problem z pikselizacją obrazu - przyczyną były jedynie wtyki "F" ! Do cyfrówki są o wiele lepsze niż wykorzystywane w transmisji analogowej. ..............

eeeee, ja nakręcę Tobie stare "f"ki satelitarne i założę się że będzie wszystko ok. :D

Pzdr
  • Specjalista elektryk
    Pewnie były źle zarobione, albo było małe "zwartko" :)
  • Poziom 9  
    Czyli wszystko jest rozkodowywane w tym mediaboxie od UPC i sygnal, ktory sie podlacza scartem to tv jest rozkodowany.
    W takim razie czy istnieje jakas przejsciowka scart na analog i czy jak to podlacze do zwyklego tunera analogowego czy bedzie dzialac ?
    Ja wiem utrata jakosci ale i tak ogladam na monitorze 17'' calowym wiec rewelacji nie oczekuje ale zalezy mi na Canal+ Sport 2, a on jest tylko w pakiecie cyfrowym.
  • Poziom 13  
    kasprzyk napisał:
    Andrzej_RATM napisał:
    Miałem problem z pikselizacją obrazu - przyczyną były jedynie wtyki "F" ! Do cyfrówki są o wiele lepsze niż wykorzystywane w transmisji analogowej. ..............

eeeee, ja nakręcę Tobie stare "f"ki satelitarne i założę się że będzie wszystko ok. :D

Pzdr

Niekoniecznie... pozornie pewnie wszystko będzie ok, ale wystarczy jak pare razy powycierasz kurz zza dekodera, rozruszasz przewód i już problem gotowy. Słabe połączenie na F-kach da się zauważyć w transmisji analogowej. Stąd też technicy z UPC zakładają efy zaciskane i bardzo dobrej jakości.

Dodano po 8 [minuty]:

prawie_mgr napisał:
    Czyli wszystko jest rozkodowywane w tym mediaboxie od UPC i sygnal, ktory sie podlacza scartem to tv jest rozkodowany.
    W takim razie czy istnieje jakas przejsciowka scart na analog i czy jak to podlacze do zwyklego tunera analogowego czy bedzie dzialac ?
    Ja wiem utrata jakosci ale i tak ogladam na monitorze 17'' calowym wiec rewelacji nie oczekuje ale zalezy mi na Canal+ Sport 2, a on jest tylko w pakiecie cyfrowym.
    Z dekodera mediabox UPC wychodzi rozkodowany sygnał po HDMI ( dekoder z f-cją odbioru kanałów HD) i 2 x SCART sygnały wizji i fonii. Gdybyś chciał ponownie zamienić ten sygnał na UHF musisz zastosować modulator TV, zazwyczaj monofoniczne i wcale nie tanie. Lepszym rozwiązaniem jest podłączenie dekodera z kartą tv poprzez scart-video in(karta tv) + do tego audio. I tak będziesz oglądał w jednym i drugim przypadku ten kanał który obecnie będzie ustawiony na dekoderze. Pamiętaj jednak, że nie można oszczędzać kasy na przewodzie, to potrafi się później zemścić, lepiej zainwestować w dobrej jakości.
  • Specjalista elektryk
    Andrzej_RATM napisał:

Niekoniecznie... pozornie pewnie wszystko będzie ok, ale wystarczy jak pare razy powycierasz kurz zza dekodera, rozruszasz przewód i już problem gotowy. Słabe połączenie na F-kach da się zauważyć w transmisji analogowej. Stąd też technicy z UPC zakładają efy zaciskane i bardzo dobrej jakości.

W zasadzie tematu nie ma co rozwijać, stosujemy tylko F-ki stożkowe zaciskane - ale są sytuacje, gdzie jest stary kabel i trzeba dopasować F-kę nakręcaną. Cała rzecz polega na odpowiednim dopasowaniu wtyku do średnicy przewodu i żadne "przelotne" ruszanie nie popsuje takiego połączenia.
    Jednak są klienci, którzy potrafią wyrwać każdy przewód z każdego wtyku :)
    pzdr
  • Poziom 12  
    Czesc, to ja się dołączę... Otóż posiadam TV Sony Bravia kdlv 32v4500 podłączony do kabla UPC w Warszawie. Na tymże TV zaprogramowałem stacje DVB-C... Ponad 120 kanałów tv + jakies radiowe i interaktywne.. Cóż jednak z tego, jesli widoczne są tylko TVP2 , TVP3 i "instrukcja obsługi dekodera UPC "... Szukałem własnie czym to jest zakodowane i odpowiedz juz jest powyżej.. Natomiast co do sygnału to wskaznik w menu tv pokazuje "na full" a dodam, ze zastosowalem 4 kanałowy, pasywny rozdzielacz sygnalu 4-2000 MHz, zwykłe F-ki i zwykłe tanie kable antenowe... Proponuje pociągnąć dalej temat oczekując na spostrzeżenia innych uzytkowników... pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ja się zgadzam z przedmówcą jeśli chodzi o tego typu obserdwacje. u teścia zainstalowałem (jeśli dobrze pamiętam) Sony KDV 32V4500 z MPEG-4 i AVCHD (czyli taki sam TV jak przedmówca), podłączony JESZCZE TYLKO DO UCP Analog, wykrył ~120 kanałów DTV oraz pełny, aktualny EPG. Jedyny "problem", kanały były bez fonni a obraz "full-black-screen". "Technik UPC", później montując TV cyfrową, jedynie dorzucił dekoder, podpiął przez HDMI do TV i poszedł sobie. Także UPC ogólnie bardzo robi userów w barana (ładnie to określając)... i wygląda, że jakby udało się zdekodować NV2 na kompie to tylko wystarczy tuner z MPEG-4 na pokładzie.