Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord 2,0i ES 96' problem z ABS

23 Lip 2008 15:49 5394 9
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z abs w Accordzie .Niedawno kupiłem samochód wszysko działało dobrze po paru dniach zapaliła sie kontrolka abs i tak swieci do teraz :| Jednym czasem zgasła ale przy następnym uruchomieniu silnika znów sie zapaliła nie wiem co jest grane nigdy nie miałem do czynienia z abs-em Prosze o pomoc!!!:|
  • Poziom 35  
    Znaczy że sterownik absu wukrył błąd.
    Musisz odczytać błedy. Albo stosownym narzędziem serwisowym albo w warunkach domowych metodą drucikowo - migową. Tam zdajesię działa wymrygiwanie o ile się nie mylę. Poszukaj sobie guglem instrukcji. Z resztą tu też było coś o tym.
  • Poziom 17  
    jest wtyczka robi sie zworke,bedzie na slupku od strony pasarzera badz na wysokosci schowka od spodu, wtyczka koloru niebieskiego ..
  • Poziom 10  
    aha no a o co chodzi z tym wymrugiwaniem i jak to sie dokładnie sprawdza co do czego ???
  • Poziom 17  
    na desce rozdzielczej zacznie mrugac kontrolka abs,odczytany w ten sposob kod okresla dana usterke..
  • Poziom 10  
    Z tego co sie orientuje to złoncze o ktorym mowisz jest przed nogami pasarzera pod tapicerką I jak już będe niał to złącze to trzeba zrobić tzw zworke tak? ale to sie na zapłonie przeprowadza???
  • Poziom 17  
    ja robilem wersje angielska mozliwe ze masz inaczej umiejscowiona wtyczke..
    ja obwod zamknalem malym bezpiecznikiem i dopiero wlaczam zaplon
  • Poziom 10  
    Hej
    sprawdzalem Twoj sposob czyli znalazlem wtyczke i podlaczylem przez bezpiecznik na zworke. I nic nie wymrugalo zadnej usterki tzn kontrolka abs swiecila dalej a do tego jeszcze poduszki i jedna kontrolka taka pomaranczowa pod zaplonem ;/ niewiem co teraz mam zrobic ??? czy jehac na komputer czy jest jeszcze jakis sposub ;(
  • Poziom 17  
    heh...
    ciezko jest mi powiedziec jak ty to zrobiles,kod miga dopiero po ok 7 sekundach od wlaczenia zaplonu na zwatym bezpieczniku..
    jakiego bezpiecznika uzyles?
    ja zastosowalem 3A,moze pomyliles wtyczki ciezko jest mi cos powiedziec.
    mysle ze akurat w twoim przypadku jedyne rozwiazane to diagnoza na testerze pozostaje,sprawdz bezpieczniki moze poprostu zrobiles mozstek na zlej wtyczce :wink:
  • Poziom 10  
    a wiedz tak zwarlem przez bezpiecznik 5A wtyczke znalazlem koko nog pasarzera z przodu Wtyczka jest niebiezka i wychodza z niej 2 kable czerwony i zielony. no i po czekalem pewnie z min po zworce i nic swiecily te kontrolki co pisalem ostatnio :/