Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana wyglądu Windows XP co polecacie ?

ŁukiSzczecin 23 Jul 2008 17:15 46176 16
    ŁukiSzczecin
    Level 26  
    Witam.Postanowiłem zmienić trochę wygląd swojego Windowsa XP ponieważ ten jest już troszkę nudny.Od godzin męczy mnie sprawa zegara systemowego. Próbowałem LClock zamiast standardowego zegara jednakże nie podoba mi się on. Czy jest coś takiego jak zegar (Ten cyfrowy) z systemu Linux Kbuntu ? Proszę o pomoc ewentualnie czy znacie jakieś inne ładne zegarki dla Windows. Co jeszcze można zmienić ? Czy Sidebar jest przydatny ? Bo wygląda ładnie, oraz jak jest z jego wymaganiami (Czy nie powoduje on zwieszenia komputera). Jak zmienić ekran logowania, oraz wylogowania z Windows na taki z Visty ? Może znacie jeszcze ciekawszy ? Zainstalowałbym nakładkę ale nie chcę by coś grzebało mi w plikach systemowych (Poza tym słyszałem że są bardzo wadliwe) Czekam na wasze zdania na ten temat, polećcie mi coś dobrego.
    Przetwornik
    Level 26  
    Ja nie polecam niczego do zmieniania wyglądu ponieważ takie "dodatki, bajery" zżerają nam sporą część pamięci RAM i zamulają system.
    ŁukiSzczecin
    Level 26  
    Okej więc jeśli podarowałbym sobie jakąś zmianę tzn Zmieniam tylko styl, ikonki. Tylko nie wiem co z zegarkiem ? Ostatnio po raz pierwszy uruchomiłem linuksa dokładniej Kubuntu i chciałbym podobny zegar tutaj. Jest taka możliwość?
    Latarnik
    Level 15  
    Vista Brickopack z Rocketdock to godny polecenia zestaw. Brickopack posiada już sobie Rocketdock, ale radziłbym zainstalować go oddzielnie. Nie obciąża systemu i godzi poprawioną funkcjonalność z estetyką. Ingeruje w pliki systemowe, jednak używam w/w zestawu na trzech komputerach już dobrze ponad rok czasu i do tej pory nie było żadnych problemów.
    Do ściągnięcia z:
    http://www.crystalxp.net/
    http://rocketdock.com/
    ŁukiSzczecin
    Level 26  
    A czy nakładki te są w języku polskim ? Tzn chodzi mi o to aby w panelu sterowania, na pasku start, podczas logowania wszystko było w języku polskim.
    beo
    Level 36  
    Zegar polecam mxClock. Analogowy, ładny i można ustawić gdzie się chce. Co do reszty to nie wiem, bo zupełnie mnie to nie interesuje. Zegary z reguły jeśli wogóle, to bardzo nie wiele zajmują w systemie miejsca;)
    Latarnik
    Level 15  
    ŁukiSzczecin wrote:
    A czy nakładki te są w języku polskim ? Tzn chodzi mi o to aby w panelu sterowania, na pasku start, podczas logowania wszystko było w języku polskim.

Wszystko jest po polsku, nazwy ikon w Rocketdock defaultowo są po angielsku, jednak bez problemu można zmienić ich nazwy (jak i same ikony również).
    szirlej
    Level 2  
    Ja polecam WindowBlinds zmienia theme (wygląd) systemowy na inny, miałem go u siebie i nie zauważyłem żeby system pracował wolniej.
    AxelNext
    Level 38  
    Napiszę coś od siebie.
    Swego czasu miałem różne wynalazki zmieniające wygląd, najczęściej XP na Viste i różnie bywało.
    Obecnie to co mam jest sprawdzone i nie zamula mi kompa i nie robi bałaganu w rejestrze.
    Czyli:
    Ikony -> Vista Icons Pack v2.1 Ultimate
    Style wizualne -> Royale Noir Secret XP lub Vista CG
    Zegarek -> TClock Light PL
    Ekran bootowania bez zmian bo nigdy w całości nie był po Polsku.

Z bezpiecznych mogę jeszcze polecić BricoPack Vista Inspirat Ultimate PL
    ŁukiSzczecin
    Level 26  
    Dzięki za podpowiedzi, a mam jeszcze pytanie czy da się do XP zastosować takie trójwymiarowe większe ikony Np. Zmiana wyglądu Windows XP co polecacie ?
    Lub Te: Zmiana wyglądu Windows XP co polecacie ?
    szirlej
    Level 2  
    Tak da się ja używam programu IconPackager
    ŁukiSzczecin
    Level 26  
    I są wtedy takie jak na screenach ? Tzn chodzi mi o jak najbardziej podobny wygląd do systemu Microsoft Windows Vista, Tam z tego co wiem ikonki mają właśnie taki wygląd, tzn są większe, wyglądają (lub są ) trójwymiarowe tj, nie widać ich z przodu jak w Windows XP tylko z profilu. Za instrukcję jak takie coś zrobić programem IconPackager daję pomógł :)

Dodano po 3 [godziny] 30 [minuty]:

Uzyskałem coś takiego Tak jest na pulpicie
    A tutaj -> Pasek start, oraz wygląd okien Coś jeszcze byście tutaj dodali ??
    Przetwornik
    Level 26  
    Ludzie - te dodatki zamulają kompa zrozumcie to wreszcie !
    Co wam da że będziecie mieć ładne ikonki jak wolnego RAM-u będzie 2 razy mniej?
    User removed account
    User removed account  
    uniszek
    Level 10  
    Polecam Vista Inspirant 2. Zmienia wygląd xp'ka na viste i nie zżera przy tym dużo ramu.
    beo
    Level 36  
    No dobrze. Wygląd wyglądem, a co z dźwiękami? Macie jakieś pomysły? Szukałem i szukałem i guzik znalazłem. Kiedyś kolega mój miał wstawki dźwiękowe z jakiegoś polskiego filmu, dodane do systemu. Tzn głos aktorów. Osobiście znudziły się mi już standardowe dźwięki. Jest na to jakiś sposób?
    Boqler
    Level 20  
    Ja uzywam VistaInspirat - ale mam tylko paski, okna i ikony zmienione, bo te status bary mnie denerwuja i troche pamieci zzeraja. A tako to super jest i nic prawie ramu nie zabiera