Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer stx 27/150/8ss - jakie wymiary dobrać?

23 Lip 2008 18:19 2199 24
  • Poziom 12  
    Proszę o pomoc Chce zbudować suba do stxa 27/150 ale nie wiem jakie wymiary dobrać i jaki br czy lepiej closed wzmacniacz to yamaha 2x100w
  • Poziom 15  
    Bas reflex litraż znajdziesz na forum jest pare projektów na forum wystarczy użyc magicznego "Szukaj" , lub poprostu użyc programu Winsd.

Pzdr.
    CoOcaiNe
  • Poziom 12  
    jak możesz to podaj kilka przykładów dobrych projektów
  • Poziom 12  
    a coś jeszcze możecie mi doradzić
  • Poziom 20  
    strusio master napisał:
    a coś jeszcze możecie mi doradzić

Nie buduj suba na stx :D
  • Poziom 31  
    Zrób lepiej zamkniętą 40L
    W br strojonym na 40Hz i 45l strasznie muli, co prawda w zamkniętej też bardzo muli, ale impuls się trochę poprawi...
    Po za tym jak nie kupiłeś tego głośnika, to go nie kupuj, są lepsze od tego w tej cenie.
  • Poziom 12  
    Trochę za późno już go kupiłem zrobiłem do niego skrzynie 35l br strojony na 38hz i uważam to za straszną porażkę (tak mi doradzano)więc proszę kogoś kto zrobił suba na tym głośniku i jest ZADOWOLONY by podzielił się ze nmą jak tego dokonał
  • Poziom 31  
    Jest taki problem, że z tego suba nie można być zadowolonym...
    Do kina to jeszcze obleci, bo jest mięsisty, do muzyki to dno, a jak zrobisz jeszcze większy litraż to tylko pogorszysz sprawę.
  • Poziom 23  
    strusio master napisał:
    Trochę za późno już go kupiłem zrobiłem do niego skrzynie 35l br strojony na 38hz i uważam to za straszną porażkę (tak mi doradzano)więc proszę kogoś kto zrobił suba na tym głośniku i jest ZADOWOLONY by podzielił się ze nmą jak tego dokonał

Chyba nie ma takich ludzi :D jaką masz średnice BR. Można potestować z mniejszym. Tylko nie za małym bo będą świsty.
  • Poziom 34  
    strusio master mam nadzieje ze wiesz ze liczy się tez akustyka pomieszczenia, oraz napęd.

Czym go napędzasz??

Spróbuj go poprzestawiać w pokoju, w rogach będziesz miał najwyższe podbicia ..
  • Poziom 12  
    Napędzam go yamaha 2x100 to raczej problemów nie powinno być śr br to 8cm dł 21cm wcześniej próbowałem z śr 6,5cm ale różnicy nie słychać proszę pomóżcie bo szkoda mi kasy jaką wydałem na głośnik a teraz mam kupować inny

Dodano po 1 [minuty]:

A zapomniałem dodać ze już ustawiłem go w rogu pokoju:( i dalej porażka
  • Poziom 23  
    strusio master napisał:
    ...A zapomniałem dodać ze już ustawiłem go w rogu pokoju:( i dalej porażka

Opisz dokładniej co Ci się nie podoba. Może kwestia filtru dolnoprzepustowego. Jaki masz?
  • Poziom 12  
    Nie mam żadnego bo do tego głośnika słyszałem wiele propozycji filtrów dlatego chwilowo brak filtru. ale to chyba nie ma tak dużego znaczenia.Nie podoba mi sie bass jest za cichy praktycznie 0 a ludzie mówili (nawet na elektrodzie) że to dobry głośnik a teraz nikt nie chce pomóc zbudować suba na tym głośniku
  • Poziom 23  
    strusio master napisał:
    ... chwilowo brak filtru. ale to chyba nie ma tak dużego znaczenia.Nie podoba mi sie bass jest za cichy praktycznie 0 a ludzie mówili (nawet na elektrodzie) że to dobry głośnik a teraz nikt nie chce pomóc zbudować suba na tym głośniku

Czyli bas Ci się nie podoba bo jest go za mało? Daj filtr o dużym nachyleniu (18 albo 24db/okt.), podnieś trochę strojenie. Jeśli chodzi o opinie z elektrody na temat tego głośnika to większość pisze że muli i nadaje się do kd, a nie że to dobry głośnik.
  • Poziom 12  
    Ale do ilu podnieść strojenie br?Czy chodzi o coś innego
  • Poziom 23  
    strusio master napisał:
    Ale do ilu podnieść strojenie br?Czy chodzi o coś innego

No musisz sobie popróbować. Chyba łatwiej Tobie bo masz ten głośnik, niż mi strzelać jaka to ma być wartość. Jak podniesiesz strojenie będziesz miał szybszy impuls i więszką efektywność, ale też mniejszą ilość niskiego basu.
  • Poziom 12  
    Używając winisd wyszło że br ma mieć 8/21cm. Sugerujesz żeby zrobić większy czy lepiej mniejszy a co do filtru to możesz mi schemat podać mam kolegę to by mi zrobił szybko i tanio
  • Poziom 23  
    Br taki jak napisałeś na początek i można na ucho trochę poskracać do uzyskania zamierzonego efektu, bo 40Hz to będzie chyba za nisko (a może dobrze, w każdym bądź razie niezawysoko).

Załączam schemat filtru. Regulacja odcięcia w zakresie 80-150Hz.
    Załączniki:
  • Poziom 12  
    Zobaczymy czy pomoże ale dziękuje
  • Poziom 12  
    Ma ktoś pomysł na suba z stxa pomóżcie
  • Poziom 23  
    Pomysł mam, ale pewnie ci się nie spodoba. Napal nim w piecu. :D

Dozbieraj kasę i zrób coś pozrądnie.
  • Poziom 12  
    Proszę niech ktoś mi wreszcie pomoże
  • Poziom 12  
    Tak czytałem wiele o tym ale czy ktoś kto zrobił na tym głośniku suba i jest zadowolony może sie wypowiedzieć jak tego dokonał