Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chce aby na wyjsciu byl generowany impuls gdy na wej... ??

19 Lut 2004 23:31 1501 9
  • Poziom 16  
    Witam. :) Robie pracę dyplomową i mam problem. Potrzebuje przerzutnik lub coś innego, co będzie działało w następujący sposób : na wyjściu będzie generowany krótki impuls(zależny od elementów R i C), gdy na wejściu będzie następowała zmiana stanu z 0 na 1 lub z 1 na 0. Jeżeli potraficie mi pomóc to proszę o jakies wskazówki, schemat lub nazwe takiego urządzenia. Z góry dziękuje.
  • Poziom 34  
    a układ różniczkujący, układ przerzutnika monostabilnego np 74121
  • Poziom 27  
    tu można wykorzystać wszystko - 74121, 74123, 7855 a także bramki logiczne z negacją (np. 7404) i układ różniczkujący RC.
  • Poziom 33  
    Najprosciej bedzie z bramką XOR, jedno weiście podłączasz przez RC, drugie bezpośrednio...
  • Poziom 27  
    Podobny układzik widziałem zrobiony na 555 ,lecz wadą jego było to iż działał przy określonej częstotliwości . Chodzi ci chyba o to iż przy narastaniu impulsu jest wysyłany sygnał i przy opadaniu jest wysyłany sygnał . Możesz wykożystać dowolne przerzutniki lecz muszą to być tzw dynamiczne czyli wyzwalane zboczem impulsu a nie poziomem reszta to prościzna
  • Poziom 16  
    Dzieki za pomoc ale dalej do konca nie wiem jak mam to zrobic. Moglibyscie załączyc jakis przykladowy schemat ,np. ten z bramka XOR, na ukladzie 555 lub z ukladem 74121. Z gory dziekuje. :?
  • Poziom 31  
    O i jeszcze 4047 - przejrzyj noty aplikacyjne scalaków 74LS123, 74LS121, 4047, a wszytsko stanie się proste. Wyzwalanie dodatnie, ujemne itp.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Panie Profesorku , czy to może być na małym procesorku?
  • Poziom 33  
    Żeby układ działał stabilnie trzeba by między RC, a wejście XOR'a wstawić triger schmitta zeby przerzut byl szybki i pewny.
  • Poziom 16  
    Dzieki za ten schemacik. Mr Euromatic jakbys mogl to zalacz schemacik na procesorku. Dzieki. A wiesz moze jak podlaczyc do 89c51 odbiornik podczerwieni i jaki program napisac zeby obslugiwal 8 urzadzen wlacz-wylacz?? Dzieki