Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer napędzany TDA 7294 i pewne problemy

23 Lip 2008 23:28 1017 4
 • Poziom 11  
  Witam serdecznie.
  Mam problem z głośnikiem STX'a GDN 27-150-8-SS 150W 8OHM. Rzecz w tym, że przy odtwarzaniu niektórych kawałków z większą ilością basu nawet z małą głośnością słyszę buczenie zamiast basu. Dodatkowo przy większych głośnościach słychać "purkanie-furkanie" z przetwornika, coś jakby cewka w coś uderzała. Głośnik siedzi w obudowie 45 litrów netto, początkowo obudowa była z bass reflexem ale zrezygnowałem z niego na rzecz szybszego impulsu i zaszpachlowałem otwór. Głośnik jest napędzany TDA 7294, zasilanie filtrowane 2x 4700uF na stronę, po wyprostowaniu +/- 42V, kondensatory filtrujące w układzie tda zastąpione z standardowych 1000uF na japońskie 8200uF, trafo z amplitunera technicsa SA-GX200 (nie grzeje się, więc przypuszczam że ma jeszcze zapas mocy). Zastanawiam się czy buczenie jest winą tego TDA ale z drugiej strony ciężko mi zrozumieć niedostatek mocy jaki dostaje głośnik.. buczenie pojawia się juz przy mniejszych głośnościach, więc wtedy gdy tda nie oddaje tych całych 70W mocy.. Czy dobrze myślę? Co jest przyczyną? Czy z holtonem 200 ten głośnik zagra lepiej?
 • Poziom 11  
  Nie. Bez podania sygnału na tda, ustawiając regulator na max jest słodka cisza.
 • Poziom 42  
  "purkanie-furkanie" wyglądało by na brak mocy - jeden tadek do suba to mało. Natomiast to buczenie - trzeba by zobaczyć na generatorze i oscyloskopie czy się nie wzbudza, sprzęga.
 • Poziom 18  
  Ja miałem ten sam problem z głośnikiem firmy STX tez przy dużym basie stukało mi cos w głośniku a wiec oddałem do naprawy głośnik przyczyna było iz cewka a dokładnie duryt wpuklił sie czy odkleił w każdym bać razie nie opłacało się robić tego głośnika u ciebie podobnie jest umnie do połowy skali grał super później juz nie dało sie go słuchać