Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wiem do czego te układy scalone.

24 Lip 2008 09:05 2601 7
  • Poziom 38  
    Wklepujesz w Google np. "TC9153AP datasheet", czytasz dokumentacje i wiesz wszystko...
    Poza tym temat w nieodpowiednim dziale.
  • Poziom 11  
    No dobra wiem na przykład TC9153AP do czego on jest ale jak go wykorzystać
  • Poziom 13  
    W nocie katalogowej jest dokładnie napisane jak się go używa. A do czego go użyć to zależy już do czego go potrzebujesz. Zazwyczaj szuka się elementów do układu a nie układu do elementów.
  • Poziom 11  
    Dobra już pare dni siedze i myśle i dalej nic nie wiem czy ktos mi to wytłumaczy na hłopski rozum plis
  • Poziom 31  
    Witam!

Tu nie ma co myśleć, tylko brać się za naukę angielskiego, bo w elektronice bez niego ani rusz.

Pozdrawiam
    PS Koledzy napisali już wszystko, co można było na ten temat. W datasheetach są podane wszystkie niezbędne dane o układach scalonych, a często na stronach producentów można czasami wyszukać dodatkowe informacje o przykładowych możliwościach użycia określonych układów. No i w internecie na stronach amatorskich o elektronice masz prawie wszystko, tylko dobrych chęci do szukania widocznie Ci brakuje. Nie używaj "ozdobników" (np. typu: help, "plis" w swoich postach) - REGULAMIN

Jeśli chodzi o układ TC9153 regulacji głośności przyciskami UP/DOWN, to w tej aplikacji:

TC9153AP

... masz wszystko dokładnie opisane i pokazane łącznie ze schematami, jak ten układ wykorzystać!
  • Poziom 28  
    Nawet nie napisałeś co mamy wytłumaczyć, jeżeli wszystko to raczej się nie da.
    Elektronika wymaga nie jest taka łatwa . wymaga znajomości podstaw ,zasady działania elementów, czytania schematów.
    Potem liczenia wartości elementów,analizy poprawności schematu.
    Nawet na polskich stronach karty katalogowe są po angielsku ,więc minimalna znajomość jest konieczna.