Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wanienka ultradźwiekowa, jakie środki stosować? czas pracy?

walkie 24 Lip 2008 11:22 1161 6
  • #1 24 Lip 2008 11:22
    walkie
    Poziom 12  

Witam
    Zakupiłem wanienke STABILO CD-4800 o mocy 70W i mam wątpliwosci co do poprawności jej działania.
    Po pierwsze pracuje głośno, a dźwięk jest niejednostajny (zmienia częstotliwość, pojawiają się zdudnienia). Drugie pytanie dotyczy środków myjących jakie należy stosować: co jest najlepsze do elektroniki (usuwanie osadów solnych, wilgoci, ognisk powierzchownej korozji), a co do mechanizmów (usuwania smarów itp). No i wreszcie po trzecie jak długo należy czyścić jeden wsad? Czy nadmierny czas pracy wanienki nie zniszczy jej? W ciągu około 4-5 minut pracy temperatura środka myjącego podnosi się o kilka- kilkanaście stopni. Czekam na opinie i rady.
    Pozdrawiam

0 6
  • TermoPasty.pl
  • #2 24 Lip 2008 12:15
    Programator
    Poziom 11  

Dzwięk powinien być jednostajny. Często zależy od tego co włożysz do wanienki :|
    Moja myjka pracuje po 5-15 minut i jakoś jej to nie szkodzi. Nowa kosztowała ok. tysiąca. Nie mam porównania z innymi.
    Grzanie roztworu to rzecz normalna.
    Czas zależy od tego co kąpiesz i jak "bardzo" chcesz umyć. Byle nie za bardzo....... :D

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 24 Lip 2008 14:18
    walkie
    Poziom 12  

a Co wlewasz do myjki?

0
  • #4 24 Lip 2008 14:36
    Programator
    Poziom 11  

To zależy od przedmiotu. Właściwie wszystko co ma własności myjące lub / i ścierne (zależy co potrzebujesz).
    Płytki - alkohole- różne i spirytus (jak coś zostanie) :cry:
    Moniaki - zależy od metalu, z reguły specjalne środki odpowiednie do składu monety,
    okulary - płyn do naczyń + woda,
    do polerki - od piasku kwarcowego (może być z topików, ale ja mam taki ciemny, drobny) do kulek metalowych, itd.
    Może być CIF, KRET itp. Na koniec najlepiej zneutralizować w alkoholu. Poszukaj w necie, jest tego pełno.
    Nie miałem aż tak zafajdanych płytek aby należało je czyścić środkami do korozji. Jeśli masz związki to musisz wiedzieć jakie. Znajomość chemii jest niezbędna. Białe - z reguły zw. wapnia, zielone - siarczany miedzi, itd.
    Jeśli wiesz jaki masz związek - zastosuj odpowiedni środek. Przejrzyj środki Starwax'a , są dedykowane do róznych rzeczy.
    Podkreślam - tak mocnymi środkami nie czyściłem płytek z elektroniką !!! Zawsze możesz środek rozcieńczyć i zrobić najpierw próbę na "denacie".
    Czas - lepiej za mało niż za dużo. Zawsze możesz dołożyć.

0
  • #5 24 Lip 2008 16:06
    Fyszo
    Spec od GSM

'Cleanser' wpisz w wyszukiwarkę allegro - to do gęstej elektroniki.

0
  • #6 24 Lip 2008 20:32
    walkie
    Poziom 12  

dziekuje za rady. jutro zaczne przygode z czyszczeniem. Zobaczymy.

0
  • #7 25 Lip 2008 11:35
    ziko77
    Poziom 23  

ja akurat korzystam z roztworu 1:3 srodka o nazwie meglio i woda destylowana. wg mnie niezawodna mieszanka do wszystkiego :)

0