Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak stworzyć sieciowy serwer faxowania

24 Lip 2008 11:27 1515 2
 • Poziom 15  
  Witam!!!
  Próbuję rozgryźć temat korzystania a sieciowej usługi faxowania w firmię.
  Temat wygląda tak że mamy w firmie kilka lokalizacji oddalonych od centrali w tych lokalizacjach są linie(za które trzeba płacić) na kórych działają miedzy innymi FAXY. I w ramach oszczędności pojawił się taki temat:
  Pomyślałem o czymś takim jak sieciowy serwer Faxowania. Wszystkie lokalizacje nawet te oddalone są w jednej domenia, dodatkowo w każdej lokalizacji jest tel IP i przydzielony mu numer wew. jak i zew. Telefony IP działają z centralą telefoniczną Alcatel PABX OmnixPXB Office..
  Wysyłanie faxów z dowlnej lokalizacji nie jest problemem wystarczy podłaczyć pod server 2003 modem i skorzystać z usługi faxowania, logując się do terminala można byłoby wysyłać fax z dowolenj lokalizacji (oczywiście wszystkie faxy wychodziły by z tego samego numeru.)]

  Problem pojawia się przy odbieraniu faxu.
  W jaki sposób odebrać fax w danej lokalizacji na skrzynkę email. Skoro w sieci jest wiele numerów ... Słowem czy jest sposób na przekierowanie faxów przychodzących na dany numeru tel. tak by docierał na email bądź Drukarkę IP...
  Domyślam się że musiałabybyć jakaś aplikacja do zarządzania tym w taki sposób by mozna było przekierowywać FAX-y
 • Poziom 24  
  Jest kilka sposobów. Zainteresuj się serwerami faksów. Stawiasz jeden serwer odpowiednio podłączony do PBAX i możesz odbierac faksy za pomocą e-mail oraz wysyłąć z poziomu komputera.
 • Poziom 21  
  Hylafax for Linux.

  Najlepszy chyba no i darmowy. Przy odpowiedniej konfiguracji i skryptach da się zrobić prawie wszystko.

  Bonmis