Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki sub MTX czy Rockford czy Orion do cruncha 2500

Red22 25 Lip 2008 20:56 5937 37
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    Przede wszystkim dobre kable (ja do swojej 6-cio kanałówki daję 50 mmkw. - 140A bezpiecznik - tak wychodzi z zaleceń Dietz-a). Kondensator będzie potrzebny chyba, że posiadasz bardzo szybki dodatkowy akumulator - ale one są znacznie droższe.
    PS.
    Chciałbym podziękować koledze jarimir , że przypomniał mi , że do takiego wzmacniacza potrzebne jest adekwatne zasilenie - a tego nie da się zrobić w zwykłym sedanie bez znacznych modyfikacji (np. kable o przekroju około 200 mm kw.) - tak też napisałem koledze i temat ze swojej strony zamykam.
  • PCBway
    mlody1921
    Poziom 29  
    jarmir cewke to czuc ja włacze głośnik i porusza sie na delikatnej mocy smieszne ale cewka nawet tem paru stopni nie łapie jak daje mu troche mocy doda ze ostatnio kolega kupił 12.2 i daje mu 2,5 kw orion 5000d wynik narazie w czasie strojen to 146,3
    jarimir
    Poziom 17  
    Mlody powinnes dobrze wiedziec ze nawet orion 2500 jak ma spadki do np 11v to jego moc rowniez spada i nie ma juz 2500w rms i wiesz tez dobrze ze mialem tego wzmaka oriona i wiem na ile go stac i nie musisz mi tego tlumaczyc. Nie wiem jakie ma zasilanie twoj kolega i jakie ma spadki bo jesli znaczne to moc rowniez znacznie spadla i glosnik moze dostawac tylko 2 kw rms . Sam powienienes wiedziec cos o sporych spadkach na wlasnym sprzecie ile moze zeisc zasilanie . Jesli jestes pewien ze wytrzyma 2.5 czy nawet 3 kw rms to mozemy to sprawdzic bo bede w pazdzierniku w Polsce i mozemy sie spotkac i podlaczyc u mnie i sprawdzic czy wytrzyma pod moim US Amps-em . Mlody ja nie twierdze ze orion hcca to slaby przetwornik ale tez nie jakies bostwo bo ostatnio widze ze zaczyna sie go tak kreowac. Slyszalem dwa takie glosniki 15 w golfie ktory jest porownywalny do twojej mazdy kazdy na oddzielnym wzmaku hcca 5000 i gralo nie mowie ze slabo ale moja byla 18 RE XXX ktora ma Rafal teraz pobil ich wynik wiec o czyms to swiadczy.
    proponuje zamknoc juz ten temat dotyczacy glosnika do tego wzmaka GTI tym bardziej ze nawet osoba zainteresowana to stwierdzila i zajac sie tematem kolegi ktory ma dylemat czy dobrac konda do zestawu
  • PCBway
    Red22
    Poziom 12  
    wlsnie skonczcie juz ten temat i napiszcie czy dac kondziora do zestawu crunch 2500 i RF T1

a co do kabli to na pewno beda markowe nie zaden bubel
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Podłącz najpierw instalację np. kablami 35mm2 na końcu daj rozdzialacze w których będzie miejsce na dołożenie kabelków pod ewentualny kondensator. Jak "depniesz" basem to zobaczysz co sie bedzie działo na zaciskach wzmacniacza , choć od razu śmiem twierdzic , że przy tych mocach napięcie bedzie "schodzić" do 11 nawet do 10,5 V i będzie dobrze dołożyc kondensator . Jaki to już poczytaj w postach .
    P.S. ja jestem zwolennikiem kondesatorów bez żadnej elektroniki i oczywiście w ...miarę "firmowych" RF, Helix-Brax,DLS, ewentualnie Dietz .
    Zapewne najlepszym rozwiązanie jest wartość 1 F bo wszystkie inne wartości zdaja sie być cokolwiek ... naciągane .
    W instalacjach dB-drag ( a wnioskuje , że taką kombinujesz ) zdecydowanie lepiej sprawdza się dodatkowy (specjalistyczny , szybki o małej Rw (Stinger np. ) akumulator). Kondensatory raczej bardziej stosowane sa w instalacjach sound-off , gdzie nie ma aż takiego wielkiego zapotrzebowania na prąd a jednak wymaga się obecności napięcia na wzmacniaczach jak najbardziej zbliżonego do znamionowego.
    pozdrawiam.
    DrumAnDBass
    Poziom 19  
    A ja jeszcze wroce do temtu tajemniczego sedana z baaardzo ciekawym sprzetem.

Grzegorz Siemienowicz
    Odrazu jak podales moc wzmacniacza podejzewalen ze chodzi i GTI co do auta tez mam swojego typa ale nie zdradze ;)
    Co do wzmacniacza to nie mialem okazji go posluchac, ale pomacac i porozmawiac z uzytkownikiem tego pieca, ktory wyrazal sie bardzo pozytywnie o nim (jakosciowo stawial na rowni z zapco ck 9 ktory dla mnie jest non plus ultra pod subem).
    Do tego auta pod tym wzmakiem az sie porsi dwa Digital Designs 9512g kazdy w 70l netto i zagra to na bardzo wysokim poziomie (z "malym" Mille na przodzie bardzo ciekawe zestawienie). Sub ten wytrzyma 4 kw do muzyki (jednak jak juz budzet bogaty mozna za mala oplata dokupic karbonowa wzmocniona membrana- warta kasy inwestycja).
    W sedanie zabudowal bym suby skierowane w polke i port w klape (ok. 350-400cm² strojone na ok 37hz).
    Mysle ze zestawik bylby bardzo zacny.

Co do do pradu to GTI nie jest az taki "glodny". To jest konstrukcja Crown dla jbl wiec nie ma to nic wspolnego z cyforwymi jbl (i innym przecietnymi cyframi).
    Mysle ze 2 bat w bagazniku (jesli jedna tam juz nie jest orginalnie ;) ) i srednio raz na miesiac prostownik zeby je troche podladowac i wszystko powinno ladnie chodzic.
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    DrumAnDBass - bardzo dziękuję za konstruktywną i pełną odpowiedź . Przekaże ją niemal słowo w słowo. Z DD zetknąłem się osobiście chyba tylko raz - 4-5 lat temu ale było to stoisko jakiegoś przedstawiciela i zrobili jeden kardynalny błąd (jeśli chodzi o moją skromną osobę) dołączyli do folderu cennik - czego przy tej klasie sprzętu się nie robi raczej lub robi po odsłuchu.
    PS
    Dobrze , że dotąd napisałem Jemu tylko o możliwych problemach w zasilaniu a nie proponowałem Kicker-a , gdyż chyba jest trochę gorszy a Jemu zależy na jakości.