Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki sub MTX czy Rockford czy Orion do cruncha 2500

Red22 24 Lip 2008 12:13 5778 37
  • #1 24 Lip 2008 12:13
    Red22
    Poziom 12  

witam zastanawiam sie nad subem do tego cruncha2500 dla nie znajocych tematu podam parametry

625W x 1-Ch @ 4-Ohms
    1250W x 1-Ch @ 2-Ohms
    2500W x 1-Ch @ 1-Ohm Dynamic Music Watts
    Dual-Core MOSFET Power Supply Design
    High-Grade MOSFET Audio Outputs
    Remote Bass Control Included
    Amp Protection with Diagnostics LED's
    Dual Sound Shaping Controls
    12 dB Bass Boost
    Mono/Stereo Switch
    HP/LP/Full-Pass Crossover Selections
    Input Level Control (0.2-5V)
    RCA Inputs & Line Outputs
    Removable Amplifier End Caps
    Oversized Speaker Terminals

i teraz nie wiem jakiego suba wybrac zastanawiam sie na takimi opcjami

12" Dual 4 Ohms Thunder8500 Series Subwoofer
    Power Handling:
    Peak: 1000 watts
    RMS: 500 watts
    Impedance: Dual 4 ohms
    Die cast aluminum frame
    Solid steel pole piece
    Aluminum voice coil
    Aluminum shorting ring
    160 oz. magnet

czy

12" Dual 2 Ohms Power Stage 1 Subwoofer
    Power Handling:
    Peak: 600 watts
    RMS: 1200 watts
    Impedance: Dual 2 ohms
    Aluminum parabolic cone woofer
    Rubber surround
    Frequency response: 20-200 Hz
    Sensitivity: 86 dB

czy moze taki

12" Dual 4 ohms HP Series Subwoofer
    Power Handling:
    Peak: 1000 watts
    RMS: 500 watts
    Impedance: Dual 4 ohms
    Metalized polypropylene cone woofer
    NBR (Nitrile Butadiene Rubber) surround
    Open Loop motor that utilize a vented hybrid magnet structure which dramatically increases airflow through the speaker
    Die-cast aluminum basket
    Doesn't require large enclosure volume
    Custom designed reversible wrap gasket and protective magnet boot
    Heavy gauge wire terminals
    2.5" Dual 4 ohms voice coils on aluminum former
    Frequency response: 30-2500 Hz
    Sensitivity: 85 dB

doradzcie panowie

Dodano po 9 [minuty]:

a ha i dodam ze ceny sa prawie identyczne tej trojcy

0 29
  • #3 24 Lip 2008 20:31
    shonasz
    Poziom 15  

Bedziesz miał lepsza kontrole nad Rf T1...

0
  • #4 24 Lip 2008 20:33
    Vsad
    Poziom 19  

RF T1 super głośnik w ogÓle RF ma dobre głośnik mam 2 i schodzą bardzo nisko i maja fajny miękki bass

0
  • #5 24 Lip 2008 21:10
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

To może ktoś przy okazji pomoże dobrać bardzo dobry jakościowo głośnik mojemu koledze do jego wzmacniacza (warunek - ma być dobry i jeden - średnica nie ma większego znaczenia - parametry bardzo dobre tak). Oczywiście to CarAudio.
    A teraz parametry wzmacniacza:
    2 x 2600W przy 4 Ω
    1 x 8000W przy 4 Ω
    oczywiście jest to moc RMS - bezpiecznik 600 Amper.

0
  • #6 24 Lip 2008 21:28
    shonasz
    Poziom 15  

.....HMMM MOŻE MTX Jack Hammer...HEHEE

0
  • #7 24 Lip 2008 21:36
    Red22
    Poziom 12  

ej ale to moj temat ok? Grzegorzu

0
  • #8 24 Lip 2008 21:45
    Vsad
    Poziom 19  

Heh do jakiej kwoty bo na Jack Hammera to mu nie starczy
    33tys zł chyba ze tyle ma
    Co to za wzmacniacz ?

0
  • #9 24 Lip 2008 21:48
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Bardzo Przepraszam . Nie chciałem wstawiać nowego wątku . Co do twoich propozycji to się nie wypowiem . Raczej trzeba by posłuchać wszystkich trzech aby porównać. O ile JL serii W7 można posłuchać na każdym dobrym Show Car Audio - gdyż to wizytówki JL o tyle powyższych trudniej.

0
  • #10 24 Lip 2008 21:48
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jakie finanse ma ten kolega ,co to za piecyk , bo obserwując Twoje wypowiedzi na forum mniemam , że z pewnoscia rozmawiamy o 8000 W prawdziwegoRMSu ? Ten jack hammer to sciema nie brałbym go pod uwagę :D , jeżeli planujesz coś naprawde wielkiego i masz na to fundusze trzeba by szukać coś od amerykanów , w Europie 1000W to już megalomania (mówimy o przyzwoitym pułapie jakościowym i niekłamanych parametrach) . Zastanawiałbym się nad jakimś Resonant Engeenering taki serii XXX- jest nawet odmiana 18 calowa :D ale to tylko ... 2000W . Coś z Fi-audio , kolejni zabójcy zza wielkiej wody nie bardzo kojarze modeli. Nie wiem czy Rockfordy produkuja jeszcze coś na miarę starej linni TRF taki to miał w parametrach 2000 ale spokojnie przyjałby 2 x tyle . To trochę specyficzne wymagania ... łatwiej byłoby zapiąć 2 głośniki ...albo więcej (koszt 4 szt takich Re-audio ponad 20000)
    P.S.strach myśleć co ten piecyk wyrabia w mostku pod 1 Ω :D .

WRACAJĄC do tematu załozyciela ja równiez stawiam na RF z racji znajomości sentymentu i ogólnej wiedzy :D .

0
  • #11 24 Lip 2008 21:59
    Vsad
    Poziom 19  

Na youtube jest filmik (RE Audio XXX 15 on 10k rms 11 HZ)
    zobacz sobie ten głośnik był by całkiem spoko

0
  • #12 24 Lip 2008 22:08
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Red22 - proszę jeszcze raz o wybaczenie , że nie o głośniku dla Ciebie.
    Nie chcę podawać nazwy producenta wzmacniacza - gdyż nie widzę powodu aby go za darmo reklamować :D . Parametry podane są ... realne (jak podał mi kolega to sam sprawdziłem czy to realne). Proponowany głośnik jest nierealny i to nie ze względu na cenę . On jeździ limuzyną (nazwijmy to duży sedan - nazwy też nie powiem :D ze względów jak wyżej) Głośnik ma być 12" góra 15" jeśli się zmieści w budzie max.150-180 L . Ma grać pięknie. I jeszcze jedno - to jest powiedzmy stateczny człowiek którego samochód ma prędkość maksymalną ..... powiedzmy bardzo wysoką jednakże praktycznie z tych osiągów nie korzysta ( ale z przyspieszenia tak ) . Z tych samych względów dobrze by było aby dźwięk był jakościowo bardzo dobry od maksimum 100-150 Wat wzwyż.

0
  • #13 24 Lip 2008 22:16
    Vsad
    Poziom 19  

Heh coś mi sie wydaje ze to jedna wielka podpucha ma kasę na taki wzmacniacz a niema kasy na głośnik w Ameryce jeden kosztuje na nasze 2500zł jak jeździ taka furom to co dla niego 2 takie głośniczki

0
  • #14 24 Lip 2008 22:24
    jarimir
    Poziom 17  

Moze male zamieszanie sie robi ale jak mozesz to napisz co to za wzmacniacz i jakie jest zasilanie do niego. Bo to ze tyle moze ma to jedno a drugie to zasialnie , jesli nie bedzie na poziomie ktore podaje producent to spadki mocy moga byc bardzo duze nawet do polowy przy takich mocach.Toz to trzeba miec prawdziwa elektrownie. Ja ciezko mialem zasilic 3 kw rms a co tu mowic takie moce. Co do glosnika piszesz o jakosci ale to juz troche przegiecie bo o ile przy 1nawet 2 kw rms mozna uslyszec jeszcze roznice to nie sadze ze przy 8 kw rms uslyszy twoj kolega. Glosniczek jesli jeden to moze byc np Atomic APXX ktory potrafi wytrzymac taka moc na strzal bo wydaje mi sie ze na zawody ten sprzet jest kompletowany a nie do codziennego sluchania ale cena jego jest dosc spora.
    Co do normalnego tematu to mam dwa te glosniczki T1 w wersi 12 i naprawde spokojnie potrafia naglosnic nawet sedana bo takie wlasnie mam auto. Ale warunkiem jest ze dostana troche wiecej mocy niz te 600w rms na glosnik bo czuc u nich niedostatek spowodowany chociazby niskim spl. Ale spokojnie moge je polecic.

Dodano po 6 [minuty]:

Widze ze dopisales odpowiedz w tym samym momencie co ja odpisywalem i wydaje mi sie to wszystko jedna wielka sciema. Ma niby taki wzmacniacz ale nie mozesz za darmo robic reklamy i auto ale ten nie podasz jakie. Potem glosnik ktory ma tyle wat ale najlepiej 12 albo 15 .smiech na sali.

0
  • #15 24 Lip 2008 22:27
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

ehhh tez mi sie wydaje ,ze to jakas podpucha prosze o wyjasnienia panie grzegorzu było 8tysiecy wat teraz juz przystopowalismy do 150 . Dziwaczny temat sie zrobił , myślałem , że poważniej podyskutujemy :cry: .
    Ehh jak dobrze , ze mam juz aspiracje dB drag za sobą i od paru dobrych lat już desperacko nie szukam .... "watuff' :D .
    Panie grzegorzu jakości (!) niuanse , odpowiednik drewienek tudzież podłokietnika w kolorze podświetlenia deski potem dynamiki , odpowiednik przyśpieszenia nie szukamy w sprzętach tego typu .
    Podjąłem kiedyś niedawno calkiem ciekawy temat z Tobą i myślałem ,ze jestes łebski gość a teraz .... bede musiał przesledzić Twoje dokonania na forum i ... przy próbach jakichs kolejnych prowokacji ....podjąc kroki.
    Jeżeli do rana nic sensownego sie nie rozwinie w tym wątku albo ja albo Błażej zrobimy tu porządek póki co zostawiam posta na noc , choć jestem przekonany ,ze jutro bede w nim musiał posprzatać.
    Dobrej nocy wszystkim forumowiczom życzę.

0
  • #16 24 Lip 2008 22:35
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Wzmacniacz to A6000GTi jeszcze nie zamontowany ( zupełnie nie wiem dlaczego go kupił - pewnie dlatego że był mocny i drogi i ktoś go podpuścił - jakiś maniak dBdrag :cry: ) . Instalacji jeszcze nie ma dopiero będzie i to znów rzeźba gdyż to auto to "latająca ostroga" .
    PS . Samochód nie będzie przygotowywany do zawodów Car-Audio .

0
  • #17 24 Lip 2008 22:43
    Red22
    Poziom 12  

przyjmuje przeprosiny z racji tego ze Twoj kolega ma niezleo wzmaka :Dco podejzewam ze nie tylko mnie interesuje ale i pozostalych uzytkownikow

ja znalazlem cos takiego dla tego wzmaka

15" Immortal Series Subwoofer
    Power Handling:
    Peak: 4500 watts
    RMS: 2250 watts
    Ultra light 2-layer carbon fiber, Kevlar cone
    Proprietary tall excursion foam surround
    Multi-connect lug lock terminals
    Chrome plated 3-dimensional cast aluminum basket
    Dual layer spider
    Quad voice coil wound on black anodized aluminum former
    200 oz. triple stack magnet structure

15" Premier Series Subwoofer
    Power Handling:
    Peak: 8000 watts
    RMS: 3000 watts
    Interlaced Carbon Fiber Reinforced IMPP Cone: The cone of the TS-W8102SPL features a patent-pending design that combines long carbon fibers into a proprietary blend. The strong, lightweight characteristics of carbon fiber render a robust IMPP cone capable of withstanding the enormous pressure levels the speaker is capable of generating.
    Aramid Fiber Reinforced Rubber Radial Surround: When a subwoofer is working overtime, the cone exhibits dramatic movement that must be controlled appropriately without compromising the actual sound quality. The same material used in bullet-proof vests, Aramid Fiber is woven into the rubber surround producing a superior material that eliminates puckering and improves highpower performance.The overhung design allows for a 22% larger cone surface which translates to even more sound pressure.
    Ultra-Strong Dust Cap With Foamed Acrylic Polymer
    Aero-Dynamic Magnetic Gap (ADMG): As a speaker operates, the movement generated between the top and back plates is subject to resistance, both mechanical and air pressure. To reduce this resistance, strategic channels are precisely machined into the top and back plates. This effectively reduced physical resistance by more than 10% and thus reduced power waste making the speaker even stronger.
    Cast Aluminum Basket
    Projected Pole Yoke with Vented Pole
    Precision Dual Damper
    1.2" Thick top plate
    Overhung Surround Design
    Titanium Voice Coil Former (Bobbin)

Dual 2 ohms 3", High Inductance, 6-Layer Ceramic-Coated Voice Coil Wire
    320oz. (20 lbs.) Ferrite triple stacked magnet
    Frequency response: 15-1500 Hz
    Sensitivity: 91 dB

15" HCCA Series Subwoofer
    Power Handling:
    Peak: 4000 watts
    RMS: 2000 watts
    Impedance: Dual 2 ohms
    Polypropylene cone
    Wide foam surround
    Dual Flat Conex Spiders with Loop/Stitched Tinsel Lead
    Field Replaceable Cone / Voice coil / Spider Assembly
    4” copper Wound Voice Coil on an Aluminum Former, High temperature PAARC (Polyester Amide, Amide Resin Coated)
    Enhanced voice coil cooling system (forced convection – aluminum heat sinking – shorting rings to reduce inductive heating)
    Sensitivity: 84 dB

Sensitivity: 89.7 dB
    RMS Power Range : 5000 Watts
    Peak Power Handling: 10000 Watts
    Impedance: Dual 2 Ohm
    Low Frequency response: 18 Hz
    High Frequency Response: 100 Hz
    Diameter: 18 Inch
    Features
    Titanium Deposit Impregnated Cone - An Ultra High Performance look that is more rigid for less cone flex and less distortion.
    Advanced Cone Technology - The outer edge of the cone has been rolled to increase cone rigidity to decrease cone flex under high excursion.
    BAM (Basket And Motor) Assembly - Cast Aluminum Basket featuring low profile/open design. Provides a solid anti-resonant foundation for the massive motor assembly.
    SPAIR (Simple Pull Apart Insertable Replacement) - A stamped steel removable cone assembly. (Patent Pending)
    Uniplate V.2 with Vented Hyper-Extended Pole (Patent Pending)
    Utilizes "X" Vent technology to insure proper dissipation of heat away from the voice coil during operation.
    Provides enhanced heat transfer for cool operation and maximum power handling.
    Increases the linear magnetic fields around the voice coil gap for superior cone motion control.
    Releases pressure under ISD for freer cone motion and enhanced low bass.
    SLAM (SPAIR Lockdown Attachment Mechanism) - The aluminum frame attached to the SPAIR which properly secures the removable speaker assembly (SPAIR) to the BAM (Basket And Motor assembly).
    SPLAT (Speaker Precise Location Alignment Tool) - Locates and anchors the BAM to the baffle of your enclosure.
    Locator Pin / Locator Hole - The pin in the BAM along with the hole in the SPAIR allows the SPAIR to fit only one way into the BAM and is necessary to insure proper performance.
    ARCTIC Cap (Aluminum Rapid Cooling Thermal Induction Centering Cap) - Mounted on top of the extended pole--piece it is responsible for insuring the voice coil on the SPAIR is properly centered when inserted into the BAM, adds more mass for increased thermal transfer from the voice coil to the pole piece and channels air into the "X" Vent for increased cooling.
    S3 Triple Spider Array - 3 Poly nomex spiders keeps the voice coil properly centered under high excursion.
    Double Stack Custom Tooled Magnets - With a BAM this big, a single just wouldn’t fill your appetite.
    ISD (Inverted Structural Dome™) - Further increases cone's resistance to flex under pressure.
    Stitched Surround - Prevents cone/surround separation at high excursions.
    Dual Ultra-Length Voice Coils - For high excursion and flexible wiring options.
    Oversized 3" Voice Coil - With bottom rolled out for increased retention capabilities.
    Strain Relief Boots for Tinsel Lead Wires - Large heavy gauge tinsel lead wire with strain relief boots.
    Spring Loaded Binding Post - Quick, easy and secure method for connecting the speaker wires to the driver.
    Mounting depth: 11-3/8"
    Priced per speaker
    This item may require additional shipping charges

RMS Power Range : 5000 Watts
    Peak Power Handling: 10000 Watts
    Impedance: Quad 1.3 Ohm
    Diameter: 15 Inch
    Features
    3 in. Black anodized aluminum coils
    228 oz Magnet
    High density foam surround
    Woven tensil leads
    Enclosure: 5ft 3"
    Aluminum round wire voice coil
    Hi-temp kapton voice coil former
    400 oz double stacked strontium magnets
    Patented thermo-cooling motor structure
    Bumped black plate for max excursion
    High roll triple layer ribbed surround
    Double layer progressive spiders
    Dual layer pressed carbon fiber cone
    Ultra strong carbon fiber dust cap
    Rubber sealant gasket
    Vented 40Hz - (2) 5" round x 9.5" deep or slotteed 10" x 5" x 9.5" 50Hz - (2) 8" round x 7" deep or slotted 10" x 5" x 7"

Sensitivity: 94 dB
    RMS Power Range : 1300 Watts
    Peak Power Handling: 2600 Watts
    Impedance: Dual 4 Ohm
    Low Frequency response: 15 Hz
    High Frequency Response: 500 Hz
    Diameter: 15 Inch
    Features
    Optimized for High Output & Flexibility
    PHAT 2" Treated Foam Surround
    3-Layer Poly / Cellulose Fiber Cone
    Anodized Aluminum Dustcap
    160 oz. Triple-Stacked Magnet
    Vented Pole Piece
    Machined 25mm Top Plate
    3" Black Anodized Aluminum Former
    Multi-Piece Cast Aluminum Basket
    Flame Design Spider Support Ring
    Bolted Chrome-Plated Trim Ring
    Multi-Connect Lug-Lock Terminals
    Mounting Depth: 9 5/8"
    Hole Cutout: 13 3/4"
    Outer Diameter: 15 3/8"

albo taka skromna skrzynia:D

2 15" Dual 4 ohms Solo-Baric L7 Series Subwoofers
    Power Handling:
    Peak: 4000 watts per pair / 2000 watts each sub
    RMS: 2000 watts per pair / 1000 watts each sub
    Titanium deposit impregnated cone woofer with rolled outer edge
    Santoprene rubber surround
    Full coverage back bracing
    Poly-cotton semi-progressive spider
    Spiralead™ tinsel-lead technology
    Highly-efficient UniPlate™ pole-piece/back plate
    Heat-reducing T-cut top plate
    Solid pole piece
    Cast-aluminum basket
    Spring loaded terminals
    High-temp dual 4 ohms voice coil
    Frequency response: 18-100 Hz
    Sensitivity: 89 dB

troche mi to zajelo ale jest w koncu

0
  • #18 24 Lip 2008 23:01
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Właśnie tak czytałem o Kicker-ach - dobre opinie (oprócz tych na elektrodzie, że "głośnik musi być okrągły"). Teraz moje pytanie a raczej prośba o radę :
    Jak napisałem to nigdy nie wystartuje w zawodach CarAudio) czy lepsze rozwiązanie to zaproponować mu Kickera - czy to dobry model (nie producent) czy też lepiej mu powiedzieć , że kupił "bubel" i niech kupi zestaw JL W7 z dedykowanym wzmacniaczem ?

0
  • #19 24 Lip 2008 23:03
    Kłosiol
    Poziom 29  

Grzegorz Siemienowicz napisał:
    Wzmacniacz to A6000GTi jeszcze nie zamontowany ( zupełnie nie wiem dlaczego go kupił - pewnie dlatego że był mocny i drogi i ktoś go podpuścił - jakiś maniak dBdrag :cry: ) . Instalacji jeszcze nie ma dopiero będzie i to znów rzeźba gdyż to auto to "latająca ostroga" .
    PS . Samochód nie będzie przygotowywany do zawodów Car-Audio .

Szczerze, to jak ten koles ma tyle kasy.. kupil taki wzmak i ma super auto... to by juz dawno pojechał sobie do jakiejs znanej i renomowanej firmy CA i kupił suba :!:

Wydaje mi sie, ze ciśniesz tu jakies kocopoły... tylko w jakim celu ...??? Lans czy co ????

Nie znam osoby w Polsce, która by miała wzmak 8 000 wat i kupila go sobie od tak... bo sie opłacało itp a nie ma nic wspólnego z DB drag ani nie zamierza startowac..... Kazdy, kto kupuje podobny sprzet zna sie na rzeczy a nie jakis amator kupi sprzet i nie wie potem co z nim zrobic....

Chyba nie kupil sobie takiego wzmaka po to, by jeżdzac do pracy słuchac sobie muzy !!!

Wyjaśnij nam jak to jest... konkrety

sory autora postu za OT ale musiałem to napisac :D

0
  • #20 24 Lip 2008 23:10
    jarimir
    Poziom 17  

Red22 no fakt troche ci to zajelo ale z tego co podales to malo co sie nadaje. Audiobahy bo chyba ze 2 podales sa mocno zawyzone o czym juz pare osob sie przekonalo a jakosc ich daje rowniez duzo do rzyczenia, potem Kicker SoloX podales 18 a bylo powiedziane ze 12-15 a nie 18" . Orion hcca to dobry glosnik ale zeby wykorzystac ten wzmacniacz to trzeba by bylo conajmniej 3 bo mialem tego oriona i mysle ze 2kw rms to dla niego juz wystarczajaco a w zamierzeniu byl jeden glosnik, potem skrzynia z dwoma Solobaricami ktore zjaraly by sie od razu bo rowniez bylem posiadaczem 15l7 i nawet dwa to jest naprawde malo do tego. Wiec szukaj dalej ale pamietaj ze moce wypisane przez producenta to nie wszystko bo co drugi first czy voice craft pisze po pare tys. wat na swoich produktach.
    Wracajac do setna to jakos sobie tego wszystkiego nie wyobrazam zeby zasilic taki wzmak, dobrac np glosnik 12 o takich mocach i zeby to jeszcze ladnie jakosciowo gralo. Z twoich wypowiedzi wynika ze jest to jakas limuzyna pokroju S8 lub np M6 a w takich autach jest bardzo ciezko ingerowac w zasilanie przez dodawanie dodatkowych alternatorow bo nawet jeden jak zalozysz 200A to bedzie duzo za malo bo samo wyposazenie auta pobiera od groma pradu w tego typu aucie .Nastepnie do sedana nie jest latwo wsadzic tak olbrzymia skrzynie, to ze litrazowo sie miesci nie znaczy ze przez otwor weidzie w bagazniku bo to jest podstawowy problem. Pozatym jakie przody bo nie wyobrazam sobie takich ilosci basu i orginalne glosniki chocby to nawet byl system Bose. Wiec twoj kolega najpierw niech sie zastanowi czy chce sie za to wszystko brac bo dokupienie glosnika to nawet nie polowa sukcesu, najwazniejsze to zasilanie bo jak beda duze spadki to kazdy glosnik mozna spalic przesterami nawet wiekszy mocowo od wzmaka. I jeszcze jedno jak nie zamierza jezdzic tym na zawody to niech sprzeda go i kupi cos do sluchania pokroju ok 1.5-2 kw rms i bedzie bardziej zadowolony bo zasilanie bedzie latwiej zrobic,glosnik latwiej dobrac,skrzynia mniejsza i mozna doszukiwac sie jakosci.

0
  • #21 24 Lip 2008 23:19
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

On mieszka na Ukrainie - gdzie nie ma jeszcze "infrastruktury" do wydawania większych pieniędzy (brak chyba tak dobrze zaopatrzonych zakładów CarAudio).
    Czy możemy się skupić na produkcie lub zamknąć temat ?

Co do przodu to już kupione 2 zestawy MLK2 i tak zostanie - je słuchał i kupił od razu . Proszę mnie tylko nie pytać o wygłuszenie gdyż nie będę tego instalował ani ja ani on - zleci to firmie.

PS jarimir - czy to znaczy , że myślisz podobnie jak ja - aby napisać mu aby zainstalował JL W7 i do niego dobry wzmacniacz ?

0
  • #22 24 Lip 2008 23:30
    jarimir
    Poziom 17  

To jak on sobie wyobraza zrobienie zasilania do tego wzmaka? Lepiej zamknijmy ten temat i skupmy sie na temacie autora tego watku bo to nie miejsce na takie pogawedki ktore nie sadze ze przyniosa cos dobrego. Mozesz mu powiedziec ze jak nie zrobi dobrego zasilania to glosnik o mocy 2 kw rms w zupelnosci mu wystarczy. Pozatym glosniki ktore moga przyjac takie moce jaka dysponuje wzmak to nie sa zazwyczaj 12 a 18" ale jak pisales nie ma tyle miejsca pozatym strasznie to wszystko podejrzanie wyglada jakas lipa i same niewiadome. Przeciez jak nie mieszka w Polsce to nie rozumiem jaki byl problem z podaniem auta do ktorego ma trafic owy glosnik. Przeciez nikt nie pojedzie na Ukraine zeby mu je ukrasc nawet jesli to jest Bugatti. Wydaje mi sie ze to wszystko to jedna wieka sciema.

0
  • #23 24 Lip 2008 23:31
    Red22
    Poziom 12  

a mi tam starczy 600wat rmsu i tez trzesie samochodem he he

a co do wyboru 3 moich glosnikow wszyscy sa za RF T1??
    bo kusi mnie jeszcze ten MTX wiem ze firma jest rowniez zaje....sta heh

0
  • #24 24 Lip 2008 23:45
    jarimir
    Poziom 17  

Pewnie ze 600w rms wystarczy do normalnego sluchania muzyki. Kiedys moce rzedu prawdziwych 100w wystarczaly a teraz juz tysiace ida. Co do tych T1 to ludzie chwala bo seria Power Rockfoda to naprawde dobra juz klasa. Ja mam swoje w zamknietej skrzynce i bardzo przyjemnie graja, nie gubia sie w szybkiej muzie , jakosc basu uwazam tez za przyzwoita ale wiem ze jest jeden kolega na forum co ma tez dwa ale w skrzyni z prostokatnym Br i jest rowniez zadowolony , moze sie odezwie to ci moze powiedziec jak jest z szybkoscia w skrzyni z br u tych glosnikow.

0
  • #25 25 Lip 2008 00:51
    mlody1921
    Poziom 29  

znaczy tak dla hcca 2,5 kw jest good 3 mozna jeszcze pakować

ale maja takiego wzmaka może atomic apxx albo GZ plutonium 18

0
  • #26 25 Lip 2008 16:25
    Vsad
    Poziom 19  

Mam pytanie czy sonicelektronix wysyła głośniki do Polski ?

0
  • #27 25 Lip 2008 16:42
    maxrider
    Poziom 20  

a może coś ze stajni Cactus Sound??

Dodano po 10 [minuty]:

na przykład Elite MK2 18"

Size

18"
    Impedance

DVC 0.5/0.6/0.7/1.0/1.2/1.4
    Power Handling

3000 Watts RMS / 6000 Watts Peak
    Sensitivity

na
    Frequency Response

na
    Voice Coil

4"

0
  • #28 25 Lip 2008 16:45
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Vsad napisał:
    Mam pytanie czy sonicelektronix wysyła głośniki do Polski ?

Tak wysyła

0
  • #29 25 Lip 2008 19:35
    jarimir
    Poziom 17  

maxrider po co meczysz dalej temat jak nawet to co podales nie jest brane pod uwage bo max byl glosnik 15" a najlepiej 12 wiec po co pisac bez sensu o 18 chyba zeby tylko nabic sobie postow lub nieprzeczytales calosci. mlody prawdziwego 2.5 kw rms nie sadze ze wytrzymal by hcca a juz napewno nie 3 kw rms . uwierz mi to co podawalem mojej 18 Re xxx to juz nie wytrzymywal orion duzo wczesniej a ona mogla przyjac 2-2.5 do 3kw rms . Oczywiscie obydwa byly podlanczane pod ten sam zestaw kompponentow wiec najlepiej widac bylo roznice.Czuc juz bylo cewke w Orionie.

0
  • #30 25 Lip 2008 20:11
    Red22
    Poziom 12  

pNOWIE A DO MOJEGO ZESTAWU BRAC JAKIEGOS KONDZIORA jak tak to jakiego

crunch 2500 plus RF T1

0