Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[USBasp][WIN 2000] - problem z zainstalowaniem sterownika.

24 Lip 2008 13:01 1209 1
  • Poziom 26  
    Witam,

programator uC AVR USBasp posiadam od ok. 2-2,5 roku i jak dotąd zawsze działał w 100% dobrze. Od ostatniego czasu mam problem z zainstalowaniem go jako urządzenia USB w systemie Windows 2000.
    Ściągnąłem ze strony Link wszystkie 7 wersji oprogramowania i niestety żaden sterownik nie chce się zainstalować.

Podłączam kablem USB 1.8m programator do komputera, komputer wykrywa nowe urządzenie USB (ikona koło zegarka) - klikam w nią -> właściwości -> zainstaluj ponownie sterownik -> określona lokalizacja -> wskazuje plik ".../usbasp.inf" -> kreator znajduje sterownik -> klikam dalej -> kreator wyświetla błąd "wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia" i urządzanie nie jest zainstalowane w systemie - nie działa.

Takie zachowanie ma miejsce dla każdego pliku "usbasp.inf" nie zależnie od wersji pobranego ze strony Link sterownika oraz niezależnie od tego czy jest to na systemie Windows 2000 SP4 czy Windows 2000 SP3, i czy system ma już rok czasu czy został zainstalowany od nowa przed 30 minutami, a także się tak dzieje na komputerze stacjonarnym jak i na laptopie.

Dodam, że program testowy LibUSB-Win32 nie wykrywa programatora USBasp, ale za to optyczną mysz na USB wykrywa. Do tego zawsze używałem WinAVR w wersji 20060421 i avrdude w wersji 5.4 -> wszystko chodziło bardzo dobrze!

Czy ktoś miał podobny problem i jak go można rozwiązać?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,
    Kuba.
  • Poziom 23  
    1) Czy to "nowe urządzenie USB" to urządzenie nieznane czy USBasp (menedżer urządzeń, właściwości, szczegóły)?
    2) Po tym "wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia" powinna być druga część komunikatu która jest bardziej istotna.