Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powermixer LDM SM-11 Evergreen - padła końcówka?

Voytec845 24 Lip 2008 15:03 1050 0
  • #1 24 Lip 2008 15:03
    Voytec845
    Poziom 10  

Witam!

Niedawno pisałem w podobnej sprawie - poczciwy LDM padł mi na ostatniej imprezie i byłem zmuszony kupić nowy sprzęt. Miałem kupić Behringera, ale jednak wziąłem Yamahę EMX512SC.

No ale do rzeczy - potrzebuję od Was, drodzy forumowicze, jakiejś diagnozy co z moim LDMem - ile może kosztować naprawa i ile za niego mogę wziąć - popsutego i naprawionego. Poza tą jedną wadą, którą za chwilę opiszę, jest on sprawny i zadbany.

Otóż LEWY KANAŁ zaczął świrować... Skręcony na maxa grał w połowie (LEDy wskazywały, no i oczywiście słuch ;)). Prawy kanał bez problemów, natomiast lewy BARDZO OSŁABŁ - oczywiście podpinałem różne źródła dźwięków, panorama ok.

W trakcie grania, jak dostał jakiś mocniejszy impuls - na chwilę zaskoczył z maxymalną mocą, po czym po chwili znów osłabł... :cry: Co to może być i ile może kosztować naprawa?

Jeszcze tylko dodam, że aby na obu kanałach osiągnąć podobny poziom, gałki sumy musiały być skręcone w ten sposób:
    * lewy na 3/4
    * prawy na 1/4

Czyli widać, że 180 stopni różnicy...

Aha, zapomniałem jeszcze dodać, że gdy podłączyłęm CHINCHami (z wyjścia REC LDMa) do komputera (wejście liniowe), to dźwięk na obu kanałach był OK - czyli wynika z tego, że sekcja mixera jest OK, a końcówka świruje...

Z góry dzięki za wszelkie informacje - pozdrawiam i proszę o pomoc.

Dlaczego kolega nie czyta opisów działów?
    Przeniosłem z: "Audio Diagnoza"
    [Art]

Sorry - następnym razem postaram się dokładniej wybierać działy... Wszystko dlatego, że dość rzadko działam na tym forum. Wybacz.

0 0