Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor multimedialny na bazie telewizora projekcyjnego

andrzejlisek 24 Lip 2008 15:50 1853 0
  • #1 24 Lip 2008 15:50
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Wiem, że telewizory projekcyjne to tak naprawdę projektor i ekran w jednej obudowie, tylko, że, w odróżnieniu od zwykłych projektorów, obraz jest rzucany od tyłu.

Czy da się taki projektor wymontować z telewizora i wykorzystać jako standardowy projektor? Wiadomo, że trzeba przerobić optykę tak, aby zapewnić regulację ostrości na dowolna odległość.

Raz słyszałem, że w tych telewizorach stosuje sie lampy wyładowcze, a raz słyszałem, że tam zamiast zwykłej lampy są 3 miniaturowe kineskopy wyświetlające obraz RGB.

Jak to jest zrobione, że miniaturowy kineskop w starszych projektorach multimedialnych może na dłuższą metę świecić bardzo intensywnym światłem? Teoretycznie da się tak "podkręcić" kineskop (przerobić lub zbudować od podstaw układy sterujące elektrody i złącza kineskopu) w każdym telewizorze CRT, ale wtedy taki kineskop długo nie podziała.

A jeżeli w telewizorach projekcyjnych jest lampa wyladowcza, to pewnie daloby radę wstawić mocniejszą i odpowiednio przerobić uklad sterujący.

Czy budowa projektora na bazie telewizora projekcyjnego ma sens, jeśli chodzi o koszty? Czy jest możliwe, że telewizor plus wszystkie niezbędne materiały potrzebne przy przeróbce wyniosą prawie tyle, co projektor multimedialny?

Jakie są zalety telewizora projekcyjnego, czyli gdzie i do czego warto kupić projekcyjny zamiast LCD lub plazmy?

0 0
  Szukaj w 5mln produktów