Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydruk kolorowy na HP845

MichałStach 20 Lut 2004 07:58 3935 17
  • #1 20 Lut 2004 07:58
    MichałStach
    Poziom 13  

Mam taki problem. Jakiś czas temu skończył mi się kolorowy tusz w głowicy dostarczonej razem z drukarką. Można uznać, że i tak długo służył. Napełniłem głowicę tuszami z firmy SOFTHOUSE po czym sporo drukowałem na klorowo. W ubiegłym tygodniu zaczął smużyć niebieski. Dopełniłem głowicę drugi raz i nagle przestał drukować kolor ale Żółty!!!. Na początku jeszcze trochę smużył, a ilość koloru zależała od sposobu wkładania głowicy (tj. jak najbliżej pojemnika czarnego, kontra jak najdalej od niego). Potem całkiem przestał drukować kolor żółty. Próbowałem czyszczenia różnymi preparatami. Tusze nie są zaschnięte, co widać w postaci trójkolorowych śladów po odłożeniu głowicy na gąbce. Proszę o radę, co zrobić z tą głowicą? Czy są szanse na jej reanimację? Czy mogły już wyeksploatować się grzałeczki?, lub uszkodzić mechanicznie pola konaktowe i ścieżki do grzałek? I co sądzicie o głowicach do HP z sklepów które skupują i sprzedają głowice

0 17
  • #2 20 Lut 2004 09:55
    edziu
    Poziom 29  

ja mam co prawda HP840 i napewno jest taki sam kolorowy niedstety karnitz nadaję sie do wyrzucenia i trzeba kupić nowy oryginany koszt około 100zł nie mały wydatek ale po skączeniu morzesz uzupełniać ile sie da tak ja ze starym,
    a jak kupisz regenerowany to nie mam pojęcie ja ostatnio kupiłem taki karnitrz za 13zł na alllego i drukuje już 3 uzupełnie i nie ma jak na razie nie ma problemóm ja twierdze że najlepiej jest samemu uzupełnić

0
  • #3 25 Lut 2004 07:46
    MichałStach
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się dalej czy nie można odratować tej głowicy. Może ktoś ma jakąś sugestię? Porównując z innymi postami moja głowica padła po wydrukowaniu około 20% tego co u innych. Poza tym nie drukuje żółty kolor, a pozostałe tj. cyjan i magneta drukują z bardzo dobrą jakośćą (w ogóle bez smug). Może to uszkodzenie złączy/ścieżek od złączy? a co myślicie o wypróbowaniu tej głowicy w innej drukarce :D

0
  • #4 25 Lut 2004 09:06
    Alcedo
    Poziom 23  

tak to juz jest z tymi głowicami jedną szlag trafia po jednym napełnieniu, a inną po 7 napełnieniach.
    To jest normalna rzecz.
    Musi to ta głowica wydrukować to co ma w środku tylko jak jest oryginalna, resztę tylko może.

Nawet jak kupisz regenerowaną głowicę najbardziej renomowanej firmy to i tak może przestać drukowac w każdej chwili.

Płacisz mniej, ale ponosisz pewne ryzyko,
    A odnosnie twojego pytania co o reanimacje:
    - czy jest sens reanimowania tej głowicy (w co wątpie żeby się udało), jeżeli pustą głowice możesz kupić za 10 zł.?

Pozdrawiam
    Piotr

0
  • #5 25 Lut 2004 09:23
    emeryt
    Poziom 21  

Alcedo.. powiedz, gdzie można kupić puste głowice.. mnie interesują do HP 950. Ćwicze ostatnio samodzielne napełnianie, bo jak poszedłem do sklepu w którym napełniają, to tak po hamsku to zrobili że cały wkład popękał. A jeśli chodzi o niedrukowanie jednego koloru, to mam podobny przypadek.. ale z kolei w "moich" wkładach najczęściej przestaje drukować MAGENTA (już dwa takie przypadki miałem). Można spróbować płukania dysz (są specjalne płyny do płukania zewnętrznego i wewnetrznego), ale szczerze mówiąc próbowałem różnych rzeczy, a kolor jak nie drukował tak nie drukuje.

0
  • #6 25 Lut 2004 11:04
    MichałStach
    Poziom 13  

No tak pewnie bez nowej głowicy się nie obejdzie. Nurtuje mnie jednak jedna sprawa. Przestał drukować kolor z którym nie było żadnych problemów. Przestał drukować tak nagle, że zastanwaiam się czy nie uszkodziły się scieżki prowadzące do grzałek. gdyby poparzeć na głowicę jako na urządzenie elektroniczno-mechaniczne to wszystkich usterek nie można składać na zaschnięty tusz. Co myślicie o pomiarze rezystancji pomiędzy padami?

0
  • #7 25 Lut 2004 11:48
    emeryt
    Poziom 21  

Właśnie.. bardzo słuszna uwaga.. przydałaby się taka rozpiska: od którego do którego mierzyć i jaka powinna być rezystancja.. wiem że są fabryczne urządzenia do testowania głowic wiec pewnie gdzieś takie rozpiski istnieją.. jeśli ktoś znalazłby taką, można sie podzielić i stowrzyć jakis zbior takich schematów..

0
  • #8 06 Mar 2004 00:01
    wilga05
    Poziom 16  

Witam co do napełniania pustych kardridzy do hp 845 jest pewien numer poprostu w srodku sa gabki i jezeli nalejesz tam atramenu tyle ile zaleca producent to atrament moze wpic do gąbki ale z niej niwyleci tzn. orginalnie podaja ze wchodzi po 5ml koloru a faktycznie nawet i 20ml, polecam dolanie wody do takiego kardridza sam tak robiłem pojakims czasie drukuje normalnie ewentualnie czasami styki od głowicy brudza sie jakims klejem niewiem skad sie bierze wystarczy styki dobrze przetrzec jakas szmatką

0
  • #9 06 Mar 2004 10:32
    Alcedo
    Poziom 23  

woda to po prostu rozcieńczy tusz, może po prostu tusz jest nie do tej drukarki, a puste pojemniki to można skupować na aukcjach np. allegro.
    A co do tych gabek to nie wydaje mi się, że mogą one trzymać tusz jak jest go za dużo, wydaje sie to być nielogiczne. Bardziej bym stawiał na zapowietrzenie dysz albo cos takiego.
    Pozdrawiam
    Piotr

0
  • #10 06 Mar 2004 18:44
    wilga05
    Poziom 16  

Alcedo napisał:
    woda to po prostu rozcieńczy tusz, może po prostu tusz jest nie do tej drukarki, a puste pojemniki to można skupować na aukcjach np. allegro.
    A co do tych gabek to nie wydaje mi się, że mogą one trzymać tusz jak jest go za dużo, wydaje się to być nielogiczne. Bardziej bym stawiał na zapowietrzenie dysz albo cos takiego.
    Pozdrawiam
    Piotr

Witam moze byc zapowietrzona głoweica zgadzam sie ale jezeli po napełnianiu niebyły włozone zatyczki do otwórów przez które był wlewany tusz to poprostu gąbka mogła czesciowo wyschnac i dolanie wody ją
    rozmiekczy

0
  • #11 08 Mar 2004 09:03
    Alcedo
    Poziom 23  

no tak ale gabka nie wyschnie przez te otwory w ciagu paru minut, a przeciez mówimy o tuszu, który nie chce drukować zaraz po napełnieniu, o żadnym wyschnieciu gabki nie może być mowy

0
  • #12 12 Mar 2004 14:36
    MichałStach
    Poziom 13  

Czytając inne posty na firum natknąłem się na stwierdzenie "uszkodził się chip..." Czy w głowicach HP jest układ scalony?? .Jeżeli tak to czy można go uszkodzić np. elektrostatycznie podczas napełniania głowicy. Pozdrawiam

0
  • #13 12 Mar 2004 15:53
    Marek Kolodziejczak
    Poziom 16  

poza tym trzeba pamietac ze zatykanie otworow to nie ma byc zaklejenie go na amen, bo tusz nie bedzie lecial po jakims czasie. w orginalnych zatyczkach jest mikrorowek
    slyszalem ze w modelach 9XX HP jest jakis cip i trzeba przelozyc trzy wklady aby w rejestrze wykasowac numer tego co sie zkonczyl (pamieta 3 ostatnie wklady) informzcja nie jest sprawdzona palpacyjnie.moze ktos wie cos na ten temat.
    pozdrawiam.

0
  • #14 12 Mar 2004 23:11
    yoggi_s
    Poziom 11  

Kilka rad:
    Jeśli po napełnieniu kartridża troche on drukował i przestał to znaczy że:
    1.uległ uszkodzeniu elektrycznemu (pokazuje to drukarka - mrugająca pomarańczowa dioda)
    2. jest zapowietrzony. W celu odpowietrzenia trzeba trzymając kartridż głowicą do góry powoli wstrzyknąć przez otwory wlewowe powietrze. W wyniku zwiększenia ciśnienia w komorze przez dusze głowicy zacznie się sączyć spieniony atrament. Operację należy robić do momentu aż przez głowicę nie zacznie lecieć czysty atrament. (uwaga - cisnienie należy zwiększać bardzo powoli)
    3. otwór zamykający komorę z atramentem jest szczelny. - wyobraźćie sobie rurkę wsadzoną do wody. Jeśli jej wylot zablokujamy to po wyjąciu z naczynia, woda z rurki nie wyleci. Tak samo jest z kartridżem. Jeśli ktoś szczelnie zakleji otwór przez który sie wlewa atrament to przestanie on lecieć. Standardowe kołeczki zamykajace ten otwór mają rowek który słyzy do wyrównywania ciśnienia w komorze.
    4. kartridż jest podeschnięty. Rozwiązanie zależy od stopnia podeschnięcia. Jeśli jest słabo podeschnięty wystarczy jak sie go postawi na spodku ze specjalnym rozpuszczalnikiem na około 0,5 godziny. Rozpuszczalnik taki można kupić na allegro.
    Jeśli jest mocno podeschnięty to macie problem. Na pewno nie udrożnicie takiej głowicy w domu. Do tego celu trzeba mieć specjalne maszynki. Np. myjkę ultradźwiękową.
    (Odradzam używanie wody do celu udroznienia głowicy. Początkowy efekt moze być dobry, ale po pewnym czasie woda odparuje z głowicy powodujac jej dużo mocniejsze zaschnięcie niż pierwotne.)

0
  • #15 15 Mar 2004 07:40
    MichałStach
    Poziom 13  

Myślę, że już wiekszość opcji była rozważana, niestety będę musiał kupić nowy cardrige i tyle. Wracam jednak do tego tematu, bo nigdy nie wiadomo jak w przyszłości zachowa się ten nowy wkład. Bardzo dziwi mnie to, że "padł" i to tak szybko kolor, który nie sprawiał problemów. Można powiedzieć, że wszystko było ok. Wyjąłem cardrige, założyłem za kilka minut ponownie i przestła drukowć żółty. Nie pomogły żadne zaklęcia i sztuczki, a drukarka nie zgłasza błędu....

0
  • #16 23 Mar 2004 11:26
    MichałStach
    Poziom 13  

Zastosowałem ostatnio taki sposób. Wsadziłem cartridge na 15min do gotujacej sie wody i co sie okazało: drukują wszystkie kolory. Wydrukowałem sobie kilka stron, po przestoju ok godziny znów przestał drukować żółty. Okazało się że głowica drukuje dobrze tylko gdy jest gorąca. Efekt jest na tyle powtażalny, że jak coś chcę sobie wydrukować to wstawiam głowicę na kilka min do wrzątku i drukuję ile mitrzeba. Co powiecie na takie zachowanie???

0
  • #17 28 Sty 2005 01:45
    prez8s
    Poziom 33  

Ja tez tak robie, ale po nabicu musisz włożyc do wrżacej wody, wyjąć i strzykawką (bez igły) do otworu wlewowego wpuscic powietrze (zrobic bardzo duze cisnienie). Powturzyc kilka razy. Wyleci troche atramentu. Musi działać. Mi pomoga, bo wiem że wlot atramentu do dysz jest zapowietrzony (przez czekanie z nabiciem do ostatniej chwili az sie skonczy atrament). Najlepiej atrament jest dolewac, jak jeszcze drukuje, ale kto tak robi?

0
  • #18 28 Sty 2005 18:52
    Kazik
    Spec od drukarek

emeryt napisał:
    Właśnie.. bardzo słuszna uwaga.. przydałaby się taka rozpiska: od którego do którego mierzyć i jaka powinna być rezystancja.. wiem że są fabryczne urządzenia do testowania głowic wiec pewnie gdzieś takie rozpiski istnieją.. jeśli ktoś znalazłby taką, można się podzielić i stowrzyć jakis zbior takich schematów..

Hmm... takie proste to to nie jest bo dysze są sterowane na zasadzie matrycy. Weźcie np. wkład nr 45 - czarny i ma 300 dysz a policzcie sobie ile ma pinów do sterowania...

0