Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne Brother - jakie wybrać?

24 Lip 2008 17:51 8208 14
  • Poziom 10  
    Już wiem, że urządzenia wielofunkcyjne Brothera są tanie i dobre :) Ale nie wiem jeszcze jaki konkretnie model(do 300zł) będzie najoszczędniejszy w eksploatacji. Ponadto doszły mnie słuchy, że ktoś zmodował jakiego Brothera tak, aby czerapł tusz bezpośrednio z litrowej butli. Wygląda mi to na rozwiązanie ultymatywne i podoba mi się :) Wiecie może coś więcej na ten temat?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 32  
    A co dalej, film ci sie urwał ? Coś gdzieś usłyszałeś a nas się dopytujesz o ciąg dalszy ?
    Przeczytaj co napisałeś...
    I co to za słowo "ultymatywne" ?

Pzdr.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 28  
    różne wynalazki można spotkać. co do brothera mam mieszane uczucia.
    miałem kilka urządzeń w serwisie. niby nie poważne usterki ale jestem anty nastawiony do tych sprzętów. ale Ty skoro wiesz że tylko brother to kup go.
    do 300 to chyba w sprzętach nie wielką różnicę w eksploatacji będziesz miał.
    nie przeliczaj eksploatacji co do grosza bo nigdy się nie doliczysz

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Podepnę się pod ten temat bo także interesuje mnie zakup urządzenia wielofunkcyjnego do 300zł.

Co myślicie o modelu DCP-130C?

Ewentualnie może być jakiś HP.

Rzeczą ważną jest dla mnie dostępność drukowania pod systemem Linux. Czy ktoś już próbował zainstalować Braciszka pod linuksem? Z HP chyba nie ma w ogóle o co się martwić.

• Poziom 30  
    Brother, nie polecam, chyba że laser, ale i tak drogi w eksploatacji. Samsung SCX 4200 lub Canon laserowy.
  • Poziom 15  
    Za drogo. 300zł i najlepiej od razu z tuszami.
  • Poziom 20  
    Chyba każdy serwisant czuje wstręt do drukarek Brother. Krótko mówiąc straszne badziewie. Ale moja odpowiedź nie jest obiektywna gdyż spotykam sie tylko z uszkodzonymi, jak to w serwisie bywa. Gdybym miał kupować drukarke to nigdy bym nie brał pod uwage tej firmy.
    Ostatnio widziałem kolorowego laserowego Samsunga za 500 złotych, niestety nie wypowiem się bo nie miałem go w rękach, widziałem jedynie w sklepie internetowym. Warto się rozejżeć.
  • Spec od drukarek
    Jak chcesz tanią drukareczke w eksploatacji kup sobie igłówkę.
    Nie napisałeś do jakich zadań ma służyć Ci ta drukarka czy do masowych wydruków czy do czego? Napisz czego oczekujesz od drukarki do czego ma służyć.
  • Poziom 15  
    Ah no jasne, już nadrabiam.

Co do brothera to ok - ale zdania są podzielone (ludzie z innego forum polecają markę).

Mnie interesuje głównie drukarka dla potrzeb szkolnych/uczelnianych. Czyli głównie drukowanie czarnego tekstu ale co jakiś czas grafika, obrazek, czy okazjonalnie nawet fotka A4 (nie musi być super jakość).

Poza tym wbudowany skaner i ksero. Słyszałem, że teraz takie cuda robią co i pendrive podłączę i wybiorę plik do druku czy nawet skopiuję papierek bez włączania sprzętu do komputera.

http://proline.pl/sklep.php?prodid=HP+DJ+F4180+AIO
    Mam sentyment do HPka, co myślicie o tym? Oczywiście kluczową sprawą jest ekonomika wydruku, czyli conajmniej dostęp do tanich zamienników tuszy (HP się ceni) no i mówimy cały czas o atramentówkach do 300zł.
    Żadnych bardzo fajnych tanich laserówek za 500 czy dobrych igłowych.
  • Spec od drukarek
    Pomyśl o HP, kup do niego buteleczki z tuszem i poczytaj o prawidłowym napełnianiu tuszy. Na HP jadę w taki sposób kilka ładnych lat, fakt teraz w domu mam Epsona RX585, ale tam jest wszystko i najlepiej drukuje na płytkach.
  • Poziom 16  
    Nie polecam Brotherów ani laserów ani atramenów, jedyny udany model to HL 1030 i wszystkie inne wielofunkcyjne na jego bazie, choć nie taki tani w eksp. nowe urządzenia to badziewia zębatki w laserach starczaja na 50 tys wydruków miałem takie przypadki, ale są nawet ładne i do domu na małą ilośc wydruków może być
  • Poziom 15  
    Witam
    A ja kupiłem sobie Brothera 130c i nie narzekam, przynajmniej na razie, co prawda, to jest właściwie używana tylko przez córkę do szkoły, (więc tekst, czasami jakieś zdjęcia) ale jak na takie potrzeby to jest całkiem wystarczająca - dodatkowo jeszcze z przodu są czytniki kart i usb ale tego właściwie się nie używa. Co do kosztów to jeszcze nie wiem bo nie wymieniałem, ale jedno jest trochę denerwujące, mianowicie jeśli zabraknie jakiegoś koloru to nawet jeśli czarny jest pełny to nic nie wydrukujesz. Ale oczywiście można ją trochę oszukać i dało się jednak wydrukować.
    Ogólnie jestem dosyć zadowolony, chociaż nie mam porównania jaki są inne urządzenia wielofunkcyjne.
    Pozdrawiam
  • Admin grupy AGD
    Witam
    od stycznia jestem szczęśliwym posiadaczem DCP 540
    ,drukuje dużo jestem zadowolony-badzo zadowolony.
    Foto też ok. ale najlepsze to to że tusze (zamienniki) bardzo tanie i pojemne np. czarny 22zł 30ml.
  • Poziom 27  
    Jeśli to ma być sprzęt do szkoły to daj sobie spokój z atramentem i kup laser HP lub samsunga za te 300 zł będzie to działać o niebo lepiej i taniej niż plujka, no chyba że kolor koniecznie potrzebny to inna sprawa.
  • Poziom 26  
    Mam 115 Brothera. Kupiona w Komputroniku. Fajny sprzęt. Bezproblemowy. Atramenty zamienniki - tanie. Jedyny feler to jak Ci się skończy atrament to drukarka nie drukuje. Bezwzględnie. Polecam ten sprzęt. Teraz się przymierzam do lasera . Moja opinia poparta obserwacjami : Lexmark - 3mać się z daleka, drogie tusze- znam użytkownika co patrzy na moją eksploatację z zazdrością :-), HP najbardziej rozleklamowana i popularna firma. Samsung - żenująca firma- polecam TYLKO osobom co ich nie lubię, szajs, badziew, trzymać się z daleka.