Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault megane coupe 98r. brak kierunkowskazów

coach98 24 Jul 2008 20:50 9916 15
    coach98
    Level 10  
    Może ktoś mi pomoże w moim autku po ulewnym deszcu przestały działać kierunkowskazu i tylna wycieraczka. Bezpośrednio po deszcu to działy się cuda otwierały się samoczynnie okna zapalały się świeatła i inne, ale gdy obsechł w garażu inne dolegliwości zniknęły tylko te kierunkowskazy!!! awaryjne działają. Co się mogło stać ????
    User removed account
    User removed account  
    coach98
    Level 10  
    oczywiście pali, jeździ i wszystko działa za wyjątkiem kirunków i yej tylnej wycieraczki
    User removed account
    User removed account  
    coach98
    Level 10  
    oczywiście już sprawdziłem jast ok
    carrot
    Moderator of Cars
    Wyciągnij całą skrzynkę bezpieczników, rozbierz, wymyj i polutuj przegnite przelotki na płytce
    Nie chcę Cię martwić, ale prawdopodobnie trzeba będzie wyciąć i jeszcze raz wkleić przednią szybę
    PETER306
    Level 10  
    Witam, ja mam podobny problem do opisanego wyżej, właśnie próbuje wyjąc ten moduł UCBIC (UCH) ale nie bardzo wiem jak. proszę o podpowiedz.

Dodano po 10 [minuty]:

Witam .Ja mam podobny problem tzn. mam mokro w środku, nie mam migaczy i awaryjnych (światła się nie świecą ale słychać przerywacz), przez pewien okres nie działała tez tylna wycieraczka, wariowały światła wewnetrzne. Przypuszczam ze to wina tego modułu, dlatego chce go wyjąć i przeczyścić. Nie wiem jadnek jak to zrobić. mogę prosić o podpowiedź jak wymontować ten moduł?
    User removed account
    User removed account  
    PETER306
    Level 10  
    :P właśnie wymontowałem i jak Pan słusznie zauważył teraz mam problem z demontażem. Nie wiem jednak czy jest sens bo moduł jest suchutki a styki jak nowe. Co może być jeszcze przyczyną takich objawów? czy może coś w środku być nie tak?
    User removed account
    User removed account  
    PETER306
    Level 10  
    Sprawdziłem z elektrykiem wszystkie przewody - są ok. Przejscia przez tablice zegarów też są w porządku. Z modułu nie wychodzi napięcie od kierunków. Słychać pikanie głośniczka ( nie przerywacza ). Nie możemy rozebrać obudowy - nie chcemy na siłe jej zepsuć. Po odblokowaniu zatrzasków czuć opór. Nie wiemy czy przekaźniki są przylutowane czy coś innego blokuje. Jak rozmontować tą skrzynkę?. Czy przekaźniki powinny wyjść normalnie czy są od spodu przylutowane? Czy jesli kupię skzynkę przekażników z takim samym numerem seryjnym bedzie działac? Z góry dziękuje za pomoc.
    User removed account
    User removed account  
    PETER306
    Level 10  
    Ostatnie pytanie do Pana: Czy jesli kupię skrzynkę bezpieczników o tych samych numerach seryjnych to czy bedzie odpowiednia do mojego samochodu? (bo czytałem na jednym z forów, że są one programowane indywidualnie do każdego z samochodów i w przypadku jej awarii tylko serwis może coś wskurać)?
    User removed account
    User removed account  
    slawarek
    Level 16  
    Witajcie.
    Miał może kto przypadek taki, że w tej skrzynce bezpieczników tyka szybko przekaźnik i na wyłączonym zapłonie po włączeniu kierunków L lub P migają i ten przekaźnik zwalnia (normalnie nie powinny migac) . Po za tym nie daje nic wypięcie bezpieczników od kierunków(awaryjnych) i jeszcze paru innych. To tykanie ustaje kiedy chce. Może ma też ktoś opis jak rozebrac tą skrzynkę bezpieczników może tam jest jaka śniedź.

rok 96 , silnik k7m-702.
    Dawidos-1
    Pupil
    Mam ten sam przypadek tylko, że u mnie zgasła jeszcze kontrolka od immo wyjąłem skrzynkę ale nie widzę tam żadnych śladów zalania