Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon domowy - ustawienie zworek - o co chodzi ???

telker 24 Lip 2008 22:04 7692 7
  • #1 24 Lip 2008 22:04
    telker
    Poziom 13  

Witam.
    Mieszkam w bloku i miałem założony domofon do otwierania drzwi.Kupiłem bardzo podobny - dokładnie taki
    http://www.avcentrum.com.pl/p/pl/1112/unifon+1132520.html
    ( identyczne funkcje - słuchanie i otwieranie - tylko nowa obudowa - dwa kabelki - + i - )- bo ten ostatni sie troszkę zużył i mam problem bo nie chce teraz gadać.
    W instrukcji jest napisane :"ustawiany zworkami kod wywołania" - czy to numer mieszkania ???????????????

Jest listwa w środku i do tego zworki - przy nóżkach są numerki od 1 do 128 . W tym starym było 5 zworek a w tym nowym sa dwie i nie wiem o co chodzi z tymi zworkami. Poprzekładałem te stare zworki by wyglądało identycznie w nowym ale nie działa.

O CO CHODZI Z TYMI NUMERKAMI PRZY ZWORKACH ? CO SIE TU DODAJE ITD ..... NIE KUMAM TEGO - MOżE KTOS Z WAS wytłumaczyć MI TEMAT TYCH ZWOREK.

Pozdrawiam.
    TELKER

0 7
  • #3 25 Lip 2008 07:22
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Przykre będzie jesli w starym nie było zworek......:(
    Bo obudowy moga wyglądać tak samo ale mogłeś mieć domofon analogowy i cyfrowym nie da się go zamienić bo taki kupiłeś.....

1
  • #4 25 Lip 2008 09:37
    telker
    Poziom 13  

Zworki w starym były . I w nowym tez sa.
    Z tego co zrozumiałem to zworki ustawia sie tak jaka jest liczba na zasilaczu ? Dodaje sie wartości poszczególnych zworek by wyszła suma taka jaka jest na zasilaczu - na płytce . a skąd wziaść ten zasilacz - on jest w tym domofonie - słuchawce ?

Ale czy dobrze rozumuje ?

0
  • #5 25 Lip 2008 10:25
    Zbych034
    Poziom 36  

Numer mieszkania ustawiasz zworami. To jest cyfrówka i słuchawka musi wiedzieć kiedy ma się zgłosić po wywołaniu.

0
  • #6 25 Lip 2008 10:30
    telker
    Poziom 13  

czyli na tych zworkach muszę tak cyrklować by łączna suma cyferek miala numer mieszkania ?

Czy tak ?

1
  • #7 26 Lip 2008 17:59
    bulba1
    Poziom 24  

Tak powinno to wystarczyc - numer mieszkania ustawic na zworkach. Najłatwiej sprawdx jak był ustawiony stary unifon

0
  • #8 26 Lip 2008 18:32
    telker
    Poziom 13  

Zrobione - działa - dzięki za podpowiedzi :)

0