Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa problemy: Odkurzacz zelmer03 oraz pralka PS663P

dzi_dziuś 24 Lip 2008 22:45 1212 4
  • #1 24 Lip 2008 22:45
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Witam. Moje pierwsze pytanie dotyczy odkurzacza zelmer 03 z 1971r. Otóż otworzyłem go, ponieważ strasznie kurzył i w celu przesmarowania szumiących łożysk (łożyska otwarte) i zdziwił mnie pewien widok. Otóż silnik nie iskrzy i działa ładnie, jednak jak rozbierałem go parę lat temu komutator był płaski szczotki dobrze przylegały itd, a teraz komutator bardziej przypomina podkówkę i szczotki też są starte po ukosie. moje pytanie czy tak może działać, czy może podjąć jakieś kroki ??
    Drugie pytanie czy aby wymienić w pralce polar ps fartuch potrzeba jakieś specjalne narzędzia, czy wystarczą wkrętaki młotek i klucze ??
    pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 24 Lip 2008 22:53
    elektro-dom
    Poziom 22  

AD1 Wymień łożyska (smarowanie nic nie da!!!) i szczotki na nowe-łożyska mają luz i dlatego taki komutator.
    AD2 Fartuch przy wprawionych ruchach :) wymienisz przez otwór wsadowy w kilka minut bez narzędzi, a jeśli nie czeka cię demontaż tarczy przeciwciężaru, a to już cięższa robota

Pozdrawiam

0
  • #3 24 Lip 2008 23:52
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Z wymianą łożysk to może być ciężko, ponieważ silnik jest zamknięty na nity (co z nimi zrobić??. Łożyska są otwarte i smarowanie zawsze pomagało na rok, 2 lata, luzów nie ma. Z fartuchem nie będzie problemu myślę.

0
  • #4 25 Lip 2008 00:02
    elektro-dom
    Poziom 22  

a wklej fotkę tego silnika:)
    Kurcze, nie przypominam sobie by zelmer montował silniki nitowane od strony turbin...

0
  • #5 25 Lip 2008 10:03
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Z fotką może być problem ale dodam rysunek pokazujący problem. Dwa problemy: Odkurzacz zelmer03 oraz pralka PS663P

0