Witam
poszukuję instrukcji do termoregulatora firmy HANYOUNG typ MX4-FKMNN
potrafię go podpiąć ,jednak z zaprogramowaniem mam już pewne kłopoty,nie wszystko udało mi się rozszyfrować.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
pozdrawiam !!!
witam, wolal bym polskojezyczne, chociaz z angielska wersja tez powinienem sobie poradzic.
Na razie wyczailem tylko zmiane temp i czas dogrzewania.
Chciałbym wiedzieć co jeszcze ciekawego w nim moge znalesc.
A zastsowac go chce do aparatury bimbrowniczej, wiec zalezy mi na jak najdokładniejszym działaniu.
//edit:
no i sie dowiedziałem dziś, że mam je użyć w robocie do granulacji,a więc będę musiał poustawiać alarmy itp,tak więc bardzo bym prosiło tą instrukcję bo tego na pewno nie wyczaję.
Z góry dzięki.
pozdrawiam.
dziobek666 napisał:witam, wolal bym polskojezyczne, chociaz z angielska wersja tez powinienem sobie poradzic.
Na razie wyczailem tylko zmiane temp i czas dogrzewania.
Chciałbym wiedzieć co jeszcze ciekawego w nim moge znalesc.
A zastsowac go chce do aparatury bimbrowniczej, wiec zalezy mi na jak najdokładniejszym działaniu..
dziobek666 napisał:no i sie dowiedziałem dziś, że mam je użyć w robocie do granulacji,a więc będę musiał poustawiać alarmy itp,tak więc bardzo bym prosiło tą instrukcję bo tego na pewno nie wyczaję.
Z góry dzięki.
pozdrawiam.
dziobek666 napisał:dzieki wielkie.
za instrukcje no i rezygnacje z punktow![]()
Miło dostać pomocną dłoń na początku kariery automatyka.
pozdrawiam.
dziobek666 napisał:
zastsowac go chce do aparatury bimbrowniczej, wiec zalezy mi na jak najdokładniejszym działaniu.
pablator napisał:witam
poszukuję instrukcji (eng lub pol) dla regulatora
Hanyoung NX2
w necie napotykam na same stronki w jezyku japonskim(moze to koreanski albo chinski niestety nie widzę różnicy)
Bardzo proszę o pomoc
Znalazłem na dysku polskojęzyczną instrukcję do serii regulatorów MX...-F (MX2-F, MX3-F, MX4-F, MX7-F, MX9-F). Może ktoś skorzysta, bo to raczej trudne do zdobycia (w internecie nie widziałem). Pamiętam, że konfigurowałem wg. niej MX2 i wszystko się zgadza.
PZDR
Andy
Migające "małe zera" na górnym wyświetlaczu oznaczają z tego co pamiętam przekroczenie zakresu pomiarowego, lub błąd czujnika (nie podłączony, źle podłączony, lub źle skonfigurowany). Podpiąłeś jakiś czujnik? Jeśli tak, to jaki i jak? Piszesz coś powyżej o termorezystorach NTC, PTC - nie możesz podpiąć zwykłego czujnika PT100? Z takim MX bardzo dobrze współpracuje, a i drogi jakiś specjalnie nie jest.
0Witam.
No tak oczywiście czujnik...........hmm, ale jaki?? Tak się złożyło że mam tylko sam "goły" sterownik MX2 i właśnie pytałem wcześniej jaki czujnik podłączyć no i gdzie?? Do 1 i 2 ?? czy też do 1 i 4 ?? nie bardzo rozumie układu połączeń z noty katalogowej......... mam podłączony do 1,2 rezystor 100om, próbowałem też podłączyć do 1,4 ale nic, nadal zera. Przyznam, że nie miałem wcześniej do czynienia z tego typu sterownikiem, można go jakoś sprowadzić do fabrycznych ustawień?? a może jest uszkodzony??
pozdrawiam.
Podłącz dla testu ten rezystor pomiędzy zaciski 1, 2 i zrób mostek pomiędzy 2 i 4. Jeśli regulator jest skonfigurowany pod czujnik Pt100 powinien bodajże przez chwilę po włączeniu zasilania pokazać na górnym wyświetlaczu InP, a na dolnym d-Pt.
Aha. Sprawdź jak jest założona zworka w środku. Dla Pt100 powinna być w pozycji "PT". Na wyświetlaczu powinna pokazać się temperatura coś w okolicy 0°C w zależności od dokładności rezystora.
Wracając do samego czujnika - Pt100 to rodzaj termistora PTC, ale o ściśle określonej charakterystyce R = f(T).
W razie dalszych problemów - pytaj.
PZDR
Andy
Witam.
Mam dokładnie tak zrobione jak opisujesz wyżej, po włączeniu jest na górnym wyświetlaczu InP, a na dolnym d-Pt, później miga na górnym 20.0 kilka razy, no a później tradycyjnie klapnie przekaźnik i migają małe zera na górnym, a na dolnym jest moja nastawa, zworka na PT, może jeszcze jakiś wejście ma być zmostkowane??
pozdrawiam.
Dodano po 2 [godziny] 53 [minuty]:
Witam ponownie.
Po kilku godzinach walki regulator ożył, okazało się że złamała się taśma łącząca obie płytki, z pewnością złamały się sygnały z czujnika dlatego wyświetlał jego brak, następne moje pytanie to praktyczne zastosowanie...........wprowadziłem własne ograniczenia nastaw SL-H (+20) i SL-L (-10) nastawiałem histereze HYS na najmniejszą 0,1 (jako czujnik opornik 100om) na wyświetlaczu w temperaturze pokojowej pokazuje -4,0 po podgrzaniu opornika regulator reaguje zmianą temp. na wyświetlaczu do -4,4 włącza się w tym momencie kontrolka OUT (nastawa -4,2) lecz nie słychać żadnego przekaźnika??? Co dalej?? Na pokładzie są dwa małe z wyjściem na AL2 i LBA oraz większy z wyjściem AL-1 i AL-1, natomiast na miejscu czwartego przekaźnika jest wlutowany modułek i połączony do wyjścia M-A, czy to oznacza że "wykonawczego" przekaźnika brak??
pozdrawiam.
Masz wyjście SSR (przekaźnik elektroniczny), prądowe 4-20mA, lub napięciowe 0-10V. Podaj pełny typ regulatora, to ustalimy które z nich. Gdzieś na płytce elektroniki powinna być nalepka z kodem literowym.
Ta tasiemka to typowa usterka tych regulatorów jeśli się je rozbiera. Polecam Ci jeszcze sprawdzić główny elektrolit w zasilaczu ten największy), i jeśli wygląda podejrzanie - czym prędzej wymienić. W poprzedniej pracy miałem pracujących stale ok. 20 takich regulatorów i jedyne usterki jakie się zdarzały, to właśnie wysychające kondensatory, co skutkowało eksplozją tranzystora kluczującego i kilku elementów smd w jego okolicy. Trudno naprawialne.
Powodzenia
Andy
Nalepki niestety niema natomiast napisy na płytkach to (zasilacz) MX9PB201, a druga płytka to MX9PN201, kondensator 10u/400V wygląda dobrze więc trochę jeszcze pożyje, więc jak to jest z tym wyjściem SSR (11 i 12)?? co ja mogę do tego bezpiecznie podłączyć i jaki stan tam występuje??
pozdrawiam.
A jak w tym wypadku powinien wyglądać pierwszy parametr w funkcji SL-2 (0 czy 1)??
Podłącz woltomierz pod to wyjście i spróbuj doprowadzić do jego pobudzenia tak jak wyżej opisałeś (żeby zapaliła się kontrolka OUT). Jeśli nie pojawia się żadne napięcie, to na zacisk nr. 12 podaj z zewnętrznego zasilacza (lub baterii) napięcie stałe nie wyższe niż 12V, pomiędzy zacisk nr. 11 a masę zewnętrznego zasilacza wepnij diodę LED anodą do zacisku koniecznie z odpowiednio dobranym rezystorem szeregowym. Jeśli dioda zapala się i gaśnie jednocześnie z kontrolką OUT - masz wyjście SSR.
Do wyjścia SSR podpiąć możesz np. zwykły przekaźnik z cewką DC na napięcie do 12V i o rezystancji nie mniejszej niż 800Ω, większy przekaźnik elektroniczny, transoptor, optotriak itp.
PZDR
Andy
EDIT: Po zastanowieniu i pogrzebaniu w pamięci (ostatnio z takim regulatorem miałem styczność jakieś dwa lata temu) wycofuję to co napisałem o podpinaniu zewnętrznego zasilacza. To jest wyjście SRR a nie SSR (jeśli nie 0-10V lub 4-20mA) i po zadziałaniu pojawia się tam po prostu napięcie ok. 12V o obciążalności max. 15mA. Tego leda z rezystorem możesz podłączyć dla testu anodą do 12 a katodą do 11. Sorry za wprowadzenie w błąd. Podtrzymuję natomiast ostatnie zdanie (o tym co możesz tam podpiąć).
Witam.
Według Twojego opisu podłączyłem LEDa No ładnie świeci bo zielona jest zmierzyłem napięcie na 11 i 12 i jeśli świeci się OUT to pojawia się 14V, jeśli OUT zgaśnie to napięcie jest 5,7V...............pozmieniam jeszcze ustawienia SL-1 i SL-2 zobaczę czy się coś zmieni......a może by tak wylutować ten modułek i wstawić normalny przekaźnik??
pozdrawiam.
Mierzyłeś z podłączonym obciążeniem, czy bez?
Przekaźnik można wlutować, ale na płytce będzie pewnie brakować tranzystora sterującego nim, i być może kilku innych elementów.
Jakim obciążeniem będziesz sterował tym regulatorem? Jeśli to grzałka, to polecam zakup jako elementu wykonawczego przekaźnika elektronicznego (SSR) o odpowiedniej mocy. Możesz go podłączyć bezpośrednio pod wyjście regulatora, działa bezszelestnie, eliminuje zakłócenia (załączanie w zerze sieci), ma praktycznie nieskończoną żywotność (nie ma styków które by się wypalały).
Jedna wada to cena, ale nie jest tak strasznie - można się zmieścić w ok. 40÷50zł dla typowych zastosowań domowych. Link
Pozdrawiam
Andy
Mam problem z MX4.
Czy jest jakaś opcja przywracania ustawień fabrycznych?
Podczas ustawiania trybu pracy (np. rozdzielczość 0,1, skala w °C itd. wyłączyłem pod SL-1 z regulatora na wskaźnik. Niestety burza sprawiła, że miałem zanik napięcia...
Teraz mogę wejść jedynie w ustawienia alarmu 1 i 2. Jak mógłbym uzyskać dostęp do trybu systemu?
chc.chemik napisał:Czy jest jakaś opcja przywracania ustawień fabrycznych?
chc.chemik napisał:Teraz mogę wejść jedynie w ustawienia alarmu 1 i 2.