Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LG Flatron F 700BJ-ALEUE- Bardzo pilne.

Tomasz5336 25 Lip 2008 12:29 1580 8
  • #1 25 Lip 2008 12:29
    Tomasz5336
    Poziom 11  

Witam Wszystkich. Po naprawie monitora (jak w temacie) gubi on wszystkie ustawienia po odłączeniu zasilania. Za każdym razem po włączeniu muszę wszystko wprowadzać od nowa. Jest to kłopotliwe. Jeśli ktoś posiada ten sam typ monitora to czy mógłby mi udostępnić parametry "trybu serwisowego" ww. monitora? Podejrzewam, że osoba dokonująca naprawy pozmieniała fabryczne tryby i stąd ten problem. Szukałem ich na internecie, ale brak. Nie chcę oddawać monitora do serwisu bo pozbędę się go na 14 dni i do tego jeszcze mnie skasują. Jest to usterka, którą można sobie samemu naprawić, mając fabryczne parametry.
    Aby wejść w menu serwisowe należy:
    wcisnąć na panelu przednim strzałkę <- trzymając wcisąć power on, trzymac tak długo, aż dioda mrugnie. Potem wejść w Menu monitora, podświetlić parametr 12 strzałką w dół, następnie wcisnąć przycisk select i strzałke w prawo i juz mamy 'tryb serwisowy" Aby wyść z niego nacisnąć power on. Bedę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. Tomasz.

0 8
  • #2 25 Lip 2008 16:51
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Obawiam się, że fabryczne parametry niewiele tu pomogą.
    Masz jakiś problem z kością pamięci - można by ją podmienić.
    Co do ustawień - napewno jest wsad pamięci na elektrodzie.
    Pozdrawiam.
    ps
    nie mam w tej chwili czegoś takiego na stole.
    Ponadto ja bym reklamował w serwisie, niech dają zastępczy monitor na czas naprawy.
    A jeszcze jedno - można wiedzieć co było wcześniej uszkodzone?

0
  • #3 25 Lip 2008 19:06
    Tomasz5336
    Poziom 11  

Cześć. Dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Obawiam się, że reklamacja nie wiele mi da ponieważ monitor oddałem prywatnemu elektronikowi, który jak twierdzi ma ponad 20-sto letnią praktykę w swoim zawodzie. Jeżeli chodzi o wcześniejsze uszkodzenie to od jakiegoś czasu monitor po odłączeniu zasilania gubił ustawienia. Elektronik, któremu powierzyłem sprzęt do naprawy, twierdzi, że wymienił kość pamięci na nową. Gdyby tak było to wszystko działało by poprawnie. Przypuszczam, że nic nie zrobił tylko skasował mnie i tyle.
    Ps. W jaki sposób znależć wsad pamięci na "Elektrodzie" do mojego modelu bo nie pamiętam, jak to się robiło i w jaki sposób go wgrać bo miałem przerwę w elektronice i troszkę mi się zapomniało jak się to robiło.
    Z góry dziekuję za odpowiedżi. Pozdrawiam. Tomasz.

0
  • #4 27 Lip 2008 12:39
    PAWEL 2004
    Poziom 13  

Podaj jakie to chasis CA...? to ci postaram podesłac zawartość
    Pozdrawiam

0
  • #5 27 Lip 2008 18:46
    zdzich42
    Poziom 40  

A ja jako serwisant mam do Ciebie inne pytanie. Po co oddawałeś monitor do naprawy do amatora (nawet z 20 letnią praktyką)? Ja Ci odpowiem bo chciałeś żeby było TANIO! W serwisie zapłaciłbyś za usługę określoną sumę, ale miałbyś prawo do reklamacji. No i tu jest problem bo ja za 20 zł mogę udzielić klientowi porady, natomiast jeśli miałbym za tą sume naprawiać to wolałbym poleżeć na brzuchu. Fachowa naprawa a co za tym idzie odpowiednia cena i odpowiedzialność w prawnym słowa tego znaczeniu za wykonaną usługę idą w parze (niestety). Aby mój post nie był tylko narzekaniem podam Ci link http://master-tv.com/proshivki/mon/LG-eeprom-memory-dump.html jeśli oczywiście będziesz potrafił z niego skorzystać.

0
  • #6 28 Lip 2008 23:03
    modny
    Poziom 19  

Problem jest 100% z pamięcią. Musisz po prostu wymienić wsad na oryginalny z tego monitora F700BJALEUE i po sprawie. Kilka razy miałem taki problem i zawsze pomagało, jak będziesz miał problem ze znalezieniem takiej pamięci napisz na PW mam pokaźną bazę wsadów do starszych moniorów.
    Pozdrawiam

0
  • #7 29 Lip 2008 08:08
    Tomasz5336
    Poziom 11  

Witaj. Dzięki za zainteresowanie moim postem. Pocieszyłeś mnie, ze to jest tylko problem z pamięcią bo myślałem, ze monitor trzeba będzie wyrzucić. Mam problem ze znalezieniem wsadu pamięci do mojego modelu, więc gdybyś mógł to podeslij mi go na @ tomaszfic(malpa)poczta.fm, albo zamieść na Forum. To nie jest jedyny mój problem. Napisz mi krok po kroku jak wgrać oryginalny wsad bo dawno tego nie robiłem i już nie pamiętam, a nie chciałbym jeszcze bardziej uszkodzić sobie sprzętu. Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i sugestje. Pozdrawiam. Tomasz.

Proszę uzupełnić i poprawić tytuł postu. [dzimi]

0
  • #8 30 Lip 2008 13:38
    PAWEL 2004
    Poziom 13  

Wysłałem ci na PW wsad do pamiątki.
    Wylutuj pamięć i byle programatorkiem wgraj zawartość pamięci.
    Jeżeli piszesz , że nie wiesz jak zaprogramować pamiątke to odpuść sobie ten monitorek.
    Moja rada zgraj sobie oryginalną zawartość , zanim zapiszesz nową zawartość na starej kości . Możesz sobie kupić czystą pamiątke 24c08 i na nią wgrać zawartość którą ci podesłałem.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 30 Lip 2008 16:11
    Tomasz5336
    Poziom 11  

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi i okazaną pomoc. O efekcie naprawy poinformuję na Forum.
    Pozdrawiam Tomasz.

0