Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP deskjet 845c kapie czarny tusz oryginalny, co zrobić?

gregory_3 25 Jul 2008 14:02 3864 15
    gregory_3
    Level 14  
    Miałem kiedyś tusz firmy Active jet czarny i kapał teraz kupiłem HP oryginalny i też kapie.
    W czym może być problem?
    Jak to naprawić, żeby nie tracić na marne tuszu?

Z góry dzięki.
    rys57
    Moderator
    Przeniosłem z "Diagnoza".

Sprawdź stan zbiornika zużytego tuszu, pewnie już nie ma w co wsiąkać.
    gregory_3
    Level 14  
    ale jakiego zbiornika konkretnie tej gąbki co jest na dole czy tych podkładek co wsuwają sie pod tusz jak drukarka nie drukuje ?
    rys57
    Moderator
    Najpierw "podkładki" potem gąbka. Gąbkę trzeba wymienić. Podkładki z całym mechanizmem oczyścić/umyć.
    maniek1987y
    Level 17  
    Witam
    Niekoniecznie trzeba od razu wymieniać tzw. "pampersy" wyciągnij je tylko nie zgniataj w ręce bo się solidnie ubrudzisz , a następnie wsadź do zlewu pod strumień wody, żeby się wypłukały, jak już woda z nich bedzie lecieć czysta to wyciśnij je i poczekaj aż wyschną i wsadź z powrotem do drukarki. Tylko porządnie wyczyść cały mechanizm - te podkładki.
    Pozdrawiam
    gregory_3
    Level 14  
    gąbke juz wymieniłem a podkładki w miare wyczyściłem może nie bardzo dokładnie. A to ma tak duże znaczenie jak te podkładki są brudne to kapie tusz z kadridza
    maniek1987y
    Level 17  
    Czy on kapie jak go wyciągniesz, czy poprostu brudzi wydruk??
    gregory_3
    Level 14  
    kapie w drukarce jak jest w spoczynku bo gąpka jest już czarna
    apis14
    Level 12  
    kiedys tez z tym walczylem. i na oryginalnych i na nabijanych.specjalisci twierdza ze tak ma byc :) nic tylko zainwestowac w laser.
    gregory_3
    Level 14  
    czyli to tak ma być to głupio to zrobione marnotractwo tuszu he
    gregory_3
    Level 14  
    ale kolorowe nie kapią a czarne tak i to jest dziwne
    apis14
    Level 12  
    mialem kiedys hp960c. Faktycznie cos w tym jest -kolorowy kapal mniej.
    gabrycha
    Level 19  
    panowie ktoś tu głupoty opowiada - jak chodzi o oryginały to jeszcze kapiącego nie widziałem - chyba że przebity. jak chodzi o "regeny" albo nówki ale nie HP tylko podróby to możliwe jeśli przepełnione.
    DODAM jeszcze jedno - jeśli tusz jest kapiący z jakiegoś powodu to wydruki będą zakapane kleksami a z drukowania to i tak kicha będzie bo kapiący tusz zaleje dysze i te nic na papier nie wyplują bo kropelki uwięzną w kapiacej kropli tuszu i od głowicy się nie oderwą.
    To że gąbka w stacji serwisowej jest juz czarna to normalne - tak jest i basta.
    Jak sprawdzić czy tusz kapie - wyjąć z drukarki i powiesić na 10 minut - jeśli kapie to kropla sie ukaże albo skapnie - jeśli to się nie stanie to 100% że nie kapie - a pampersa brudzi bo tusz do czyszczenia gdzieś spływac musi.
    slajas
    Level 21  
    gabrycha dobrze pisze dodam że miałem podobny przypadek i pojemnik poszedł do kosza ktoś go spartaczył podczas regeneracji pozdrawiam
    bzyk123456
    Level 11  
    Witam!

A wie ktos moze skad zdobys instrukcje (service manual) rozkrecenia drukarki hp deskjet 980cxi (lub podobnej)?