Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

glosnik do obudowy zamkniętej ok. 30-35L...

[Ty]Gryz 20 Lut 2004 12:33 1695 6
  • #1 20 Lut 2004 12:33
    [Ty]Gryz
    Poziom 10  

Chcialbym do swojego nowo nabytego autka wstawic sub'a :) Niestety miejsce jakie moge poswiecic na ten cel w bagazniku mam bardzo ograniczone :( Konkretnie mowiac interesuje mnie glosnik 20cm lub 25cm, ktory dobrze zagralby w obudowie ZAMKNIETEJ ok. 30-35L. Zamknieta, poniewaz liczy sie dla mnie mi na dobry impuls. Pozatym zalezy mi, aby jak najwiecej wykorzystac mocy jaka dysponuje wzmacniacz - a jest to 1x120W RMS (LPF 50-120Hz)
    Tak troche bardzo off-topic :p Czy mozna jakos w miare latwo i tanio wykonac filtr aktywny subsonic (np. 4-go rzedu tnacy przy 25Hz) zasilany na 12V? Majac takie cudo wpiete przed wzmacniaczem moglbym zainteresowac sie obudowa B/R... Jesli ktos ma jakies konkretne rozwiazania to prosze o kontkakt na priv albo o zalozenie nowego topic'u.
    Wracajac do problemu wyboru glosnika. Dodatkowym kryterium, oprocz opisanych powyzej, jest cena. Na sam glosnik chcialbym wydac nie wiecej niz 100-150zl. Narazie to chyba wszystko...
    Za wszelka pomoc tradycyjnie z gory dziekuje :)

0 6
  • #2 20 Lut 2004 18:00
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Za 180 jest dostepny BSW104II na Allegro - w 33 litrach netto i BR daje naprawde niezly basior, przy czym wytrzymuje do 200 W!... Impuls na niezlym poziomie - zamknieta jest zbyt stratna.

0
  • #3 21 Lut 2004 23:03
    Falco76
    Poziom 25  

Co Ty chcesz ciąć przy 25Hz???

0
  • #4 22 Lut 2004 04:49
    Jarek_AD
    Poziom 12  

No stareńki jak ty chcesz ciąć filtrem 4-rzędu głośnik przy 25Hz to raz musisz mieć głośnik chyba z 1000W jakąś 45-ke, która schodzi conajmniej do 15Hz przy min 90dB;dwa- jak ci zależy na dobrym podmuchu w samochodzie bez dźwięku, to poprostu otwórz sobie okno przy 120KM/h. to daje dużo wiatru. Nie tnij niżej niż 50Hz a to i tak jest strasznie nisko. Dobra częstotliwość to jakieś 100-120Hz i do bass refleksu też dobrze. pozdr. :?

0
  • #5 22 Lut 2004 07:51
    Kwaczor

Spec od akustyki

panowie. filtr subsoniczny podcinaja częstotliwość od dołu, żeby zapezpieczyć głośnik przed sygnałami, ktorych nie przetwarza, a ktore niosa duza moc i mozliwosc uszkodzenia. np. ponizej 25Hz

0
  • #6 23 Lut 2004 23:30
    irek2
    Poziom 40  

Subsonic 4-rzedu to nie problem. Dwa wzmacniacze operacyjne na kanal i po klopocie. Opisywalem cos takiego na forum igoda nawet z niewielka regulacja czestotliwoci. Problem jest tylko taki ze masy auta i wzmacniacza to dzwie rozne rzeczy i w praktyce zasilanie tego filtru moze byc problematyczne. Moga po prostu powstac nieprzyjemne zaklocenia na wyjsciach wzmaka.

pozdrawiam

0
  • #7 17 Mar 2013 17:56
    szef_ff
    Poziom 10  

Odgrzebałem bo mam podobną skrzynię (33 litry).
    W skrzyni zamkniętej mam jakiś głośnik Phase Linera 25cm. Grał ładnie i czysto. Kilka lat temu nawet mogłem odczytać jego model i to był głośnik roku 98 albo 99 według jakiegoś niemieckiego pisma. W tej chwili z mojej nieuwagi głośnik sie zniszczył. Wcisnęła i pękła kopułka i podarła membrana (nie jest gumowa tylko taka jakby materiałowa i dość sztywna.
    Pytam co mam zrobić? Boje się ze po regeneracji nie będzie grał już tak ładnie a kasa przepadnie. Nie chce też wydawać 400 czy 500 zł na nowy głośnik. Zestaw napędza jakiś stary fioletowy magnat (bezpiecznik 15A) i według mnie całość grała przyzwoicie (w starym fordzie fiesta) i czyściej niż nie jedne pałer tuby 1000W. Nie mogę podać innych danych bo już dawno są nieczytelne :(

0