Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa pralka BEKO WML15105D - trzeszczy przy wirowaniu

25 Lip 2008 17:53 13851 4
  • Poziom 10  
    Witam,

wczoraj dostaliśmy w prezencie nowiutką pralkę BEKO WML15105D.
    Zapakowana w styropian, oklejona itd. wiec nie ma mowy o tym aby była używana.
    Zdjąłem 4 blokady z tyłu. Wstawiłem do łazienki, wypoziomowałem przy pomocy piłeczki pingpongowej (niestety poziomicy nie posiadam).
    Wstawiłem pranie i zaczęły się dziwne rzeczy.

1. W czasie prania "coś" w pralce trzeszczy podczas obrotu bębna. Trzeszczenie jest silniejsze, gdy bęben obraca się w prawą stronę.

2. Gdy zaczyna wirowanie zaczyna wyraźnie znowu "coś o "coś" obcierać (mam takie wrażenie jakby bęben obcierał o gumę przy drzwiach). Gdy wirowanie wchodzi już na pełne obroty pralka wydaje straszne dźwięki typu "łup łup łup", niemal jak traktor.

Na pralce stoi plastikowa wanna z ciuchami. Myślałem, że może to przez obciążenie z góry. Niestety nie, jak zdjąłem wannę dalej są w/w objawy.

W związku z tym mam pytanie. Czy jest możliwe że pralka posiada jakąś inna blokadę której nie zdjąłem ? Jeśli tak to gdzie ona może być ?
    Skoro jednak to nie blokada to co sądzicie o w/w objawach. Co może je powodować ?

Pozdrawiam
    Jacek
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Jak była w opakowaniu to na 100% był rysunek jak zdjąć blokadę. Nie znam tego modelu ale niektóre pralki maja jeszcze blokadę montowaną od dołu do silnika. Sprawdź czy w tym modelu taka blokada jest. Powodzenia
  • Poziom 19  
    Wiesz, do pralek zwykle jest dołączane coś typu gwarancja.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Pod pralką może być kostka ze styropianu przechyl pralkę na ścianę i zobacz czy niema od dołu tego styropianu na 99% to jest przyczyna.
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za podpowiedzi, w szczególności maxagd'owi.
    Faktycznie pralka była zawalona między obudową i bebechami styropianem.
    Byłem pewien po rozpakowaniu że nic nie ma w środku, bo wypadł styropianowy klocek, ale jednak w środku jeszcze było tego od cholery.
    Teraz chodzi idealnie.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
    Jacek