Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood DP-58 Nie odtwarza płyt

25 Jul 2008 18:24 1403 6
  • Level 14  
    Proszę o pomoc. Otóż to CD nie chce odtwarzać płyt. Po włączeniu do sieci i wciśnięciu przycisku wysuwania szuflady, szuflada wyjeżdża by bardzo szybko samoczynnie się schować. Zrobiłem kilkanaście razy wysuwanie i zamykanie szuflady i poprawiło się na tyle, że teraz samoczynnie się nie zamyka. Natomiast jak włożę płytę to zrobi 1 lub 2 obroty i koniec, na wyświetlaczu pisze No Disc Nie czyta żadnych płyt.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • User removed account  
  • Level 22  
    Sprawdź pasek mechanizmu napędzającego wysuwanie szuflady, zbyt luźny daje podobne objawy.(oczywiście dotyczy to tylko złego otwierania szuflady,pasek nie ma wpływu na czytanie płyty).
  • Level 14  
    Laser przeczyściłem. A szufladę naprawiłem przeczyszczając połączenia napędu szuflady natomiast problem z odczytem pozostał. Wiem tylko, że z chwilą włożenia płyty powinienem zobaczyć chociaż na moment światełko lasera a tutaj nic takiego nie widać. Zakręci czasami raz albo dwa razy i koniec.
  • Level 22  
    Wygląda na uszkodzenie lasera, wymiana powinna załatwić sprawę. Powodzenia.
  • Level 14  
    Temat zakończony. Podkręciłem laser potencjometrem leciutko i zaczął czytać. To jeszcze nie wszystko. Pojawił się problem tego typu, że laser zrywał utwory (zacinał się). Zaobserwowałem, że dzieje się tak o stałym czasie licznika. Patrząc pod powiększeniem, zauważyłem, że malutkie kółko zębate osadzone na silniczku jest jakby popękane na górnej jego powierzchni. Śrubokrętem płaskim podniosłem to kółko do góry, następnie w środek tego kółka wlałem odrobinkę kleju do plastiku. Od tej pory laser chodzi super, nic nie zacina się. Jest super. Myślę, że problem tego zrywania utworów nie tylko u mnie ale w wielu przypadkach u innych jest ten sam. Jeżeli ktoś może znajdzie jakiś sklep z tymi częściami tzn. takimi kółkami zębatymi to proszę o odpowiedź. Warto mieć taką drobnicę w zapasie.
    Pozdrawiam