Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson RX585 problem z wylanym tuszem

Pwl 25 Jul 2008 20:59 2740 3
    Pwl
    Level 10  
    Witam

Zamówiłem ten kombajn na allegro. Wszystko niby sprawne w sumie nowy sprzęt. Tusze zostały włożone tylko do testów i działało niby wszystko ok.

Po otwarciu paczki i uruchomieniu wyskoczył komunikat
    " Cannot recognize ink cartridges"

Dotyczy to czerwonego i niebieskiego koloru.

Pierwsze myślałem że nie ma tych dwóch tuszy. Ale właśnie znalazłem chwilkę czasu bo drażniło mnie to co mogło się stać i sprawdziłem. No i na to wygląda że podczas transportu wylał się tusz z dwóch pojemników i zalał styki i chip-a od pojemniczka z tuszem.

I mam pytanie co mogło się uszkodzić? Czy chip-y które znajdują sie na pojemniczkach z tuszami mogły się uszkodzić? Bo jak tak to w tedy ma to sens zamawiać nowe tusze a tak pewnie wpakuje kasę w tusze które i tak nie będą działać.

Z góry dzięki za wszelkie informacje
    Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    maniek1987y
    Level 17  
    Witam
    Na początek to wyciągnij te dwa tusze i chipy wyczyść najlepiej alkoholem ( izopropanol ) lub coś w stylu spirytusu salicylowego, oraz styki w karetce bo zapewne już zdąrzyły się ubrudzić od brudnych chipów.
    Pozdrawiam
    rys57
    Moderator
    maniek1987y wrote:
    lub coś w stylu spirytusu salicylowego

Absolutnie nie do elektroniki, już lepszy spożywczy. Chociaż czasem żal wylewać :D

R.
    Pwl
    Level 10  
    Więc tak czyścić czyściłem ale na sucho pałeczkami kosmetycznymi. Całkowicie zapomniałem o spirytusie 8)

Ale i tak pomimo prób ze spirytusem nie udało mi się rozwiązać problemu. Cały czas uparcie czerwony i niebieski nie chce działać. Raz na chwile żółty i czarny się zbuntował ale na chwile. Nie wiem co można by było jeszcze zrobić. Pewnie gdzieś za stykami w karetce jest dużo miejsca i gdzieś ten tusz może jeszcze robić zwarcie.

Nie wiem jak myślicie czy chipy mogą przypadkowo informować drukarkę że są puste?
    Tak trochę się pocieszam bo było by to jakieś wyjście. Ale w tedy raczej pisało by że tusze są puste.

Ah no nic poczekam do poniedziałku i chyba zamówię tusze. Ale czarno to widzę.

Także ostrzegam przed kupowaniem drukarki z tuszami pełnymi zamontowanymi w karetce.